• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
A czy Ost-West, w okresie jak ze zdjęcia w katalogu czyli podejrzewam 1994-1998 był na tej trasie "szuflowany" czy raczej ten "zdjęciowy" skład był stały na całej trasie ?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
był na tej trasie "szuflowany"
Znaczy prowadzony parowozem? :p Skład był przerabiany w Akwizgranie (Aachen), gdzie część wagonów zostawała, ale to było różnie w różnych latach. Dawniej, do wczesnych lat 1990-tych w lecie były dwa pociągi, "Ost-West" do Ostendy i drugi, do Hoek van Holland. W zimie składy był łączony i dzielił się w Hamm. Poza tym, "Ost-West" prowadził wagony do Paryża, które odłączano chyba w Liege. Ale jak wspomniałem, w różnych latach różnie z tym bywało.

PS. Czasem i mnie zdarzy się literówka, ale nie wiem, czym sobie zasłużyłem na ocenę "Niechlujna pisownia" w poprzednim wpisie?
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Dziękuję. Zatem wypada poczekać na wagony aby podjąć decyzję z jakiego okresu są i czy "trójka" z setu nr 2 przejeżdżała w tym składzie przez nasz piękny kraj.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Chodzi o te zestawy ACME? W ogóle to dla mnie one są trochę dziwaczne: akurat tego dnia, kiedy wykonano zdjęcie, jechały wagony z różnych serii, o różnych odcieniach, ale bywało różnie. Podobnie ma się sprawa z wagonami RŻD. Skoro taki skład jechał przez Niemcy, to musiał jechać i przez nasz kraj. Ale nie wiedziałem, że ACME robi konkurencję Tilligowi z ryflowanymi WLAB kolei rosyjskich i ukraińskich. Poza tym brakuje sypialnego WARS.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Sypialny WARS jest na zdjęciu no i można zaryzykować stwierdzenie że w modelu również. A że ACME robi konkurencję Tilligowi w zakresie wagonów tego typu to pozytywne zjawisko bo może postanowią pokonkurować również z WLAB-ami PKP.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Miałem na myśli brak sypialnego w zestawie ACME, nie na zdjęciu. ACME jak na razie takiego chyba nie oferuje, ale jest Roco i Tillig.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Acha, nie dogadaliśmy się. Ciekawe czy wagony WLAB rosyjskie i ukraińskie są na tyle różną konstrukcją/ nie licząc ryfli /, że nie można ich adaptować / nie przemalować / na polskie WLAB ? W końcu na PRL-u wszystkie wschodnie kraje zaopatrywały się w wagony sypialne głównie u jednego źródła.
 

arek62

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
Witam wszystkich
Poniżej obiecane zdięcia Chrobrego.
Ten sympatyczny gościu z którym sobie pogadałem jak już wspomniałem dla naszego forum wystawił je ze szklanej witryny.
Jakość nie najlepsza ale lepszy rydz jak nic:)
 

arek62

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
image.jpg

[DOUBLEPOST=1429556776][/DOUBLEPOST]
image.jpg

[DOUBLEPOST=1429556806][/DOUBLEPOST]
image.jpg

[DOUBLEPOST=1429556837][/DOUBLEPOST]
image.jpg

[DOUBLEPOST=1429556881][/DOUBLEPOST]
image.jpg
image.jpg

[DOUBLEPOST=1429556915][/DOUBLEPOST]
image.jpg

[DOUBLEPOST=1429556954][/DOUBLEPOST]
image.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Ciekawe czy wagony WLAB rosyjskie i ukraińskie są na tyle różną konstrukcją/ nie licząc ryfli /, że nie można ich adaptować / nie przemalować / na polskie WLAB ?
Niestety, nie bardzo. Inny jest układ okien, same okna są inne, inne są drzwi (w rosyjskich są jednoczęściowe otwierane do środka, nasze mają drzwi łamane otwierane na zewnątrz). Ale po co adaptować, zwłaszcza modele, których chyba jeszcze nie ma? Chyba łatwiej poprawić istniejące modele Tilliga czy Roco, jeżeli komuś bardzo przeszkadzają pewne nieścisłości w tych modelach.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
A ja te wagony ( i te które wyjdą jako uzupełnienie ) użyję do kompletowania EIC Panorama. Natomiast 152A pójdzie do "Kiepury" póki nie będzie Sliperetki z przedziałem rowerowym.:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki