• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

Reakcje
45 1 5
#61
Z innej beczki trochę... zajżałem na niemieckie forum Stummis Modellbahnforum do wątku o nowościach Roco na przyszły rok i tam też nie ma wielkiego zadowolenia z oferty. Szczególnie jeśli chodzi o ceny...
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#66
Brązowe Resy mogliby wznowić, ale w zestawie dołożyć jakiś zacny ładunek, np. palety z workami cementu, takie ładunki w realu obecnie są dość często spotykane!
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#71
Bo tak zawsze Roco produkuje te wizualizacje, przecież jak model ma ukazać się za parę miesięcy, to nie mają jego realnych zdjęć. W wagonach nawet okna są wklejone, porównaj oba zdjęcia i zobacz, że są identyczne.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#72
Lepsze fotki zapowiadanych przez Roco modeli, widać, że lokomotywa i wagony będą miały przydział z Jeleniej Góry.

Zobacz załącznik 228392 Zobacz załącznik 228393 Zobacz załącznik 228394
Zawsze miło ogląda się coś nowego PKP, szczególnie jeśli to parowóz. Szkoda, że nie moja epoka. III-iej nie zbieram, ino IVb i IVc, a z tych nic nie ma teraz od Rocococo...

Patrzę na tą Tkt2 od Roco i przypomniała mi sie konwersja Draculi http://www.dcc24.eu/node/874/385 :) (Tkt2-44) choć inny numer parowozu. Zresztą widać różnice w osprzęcie kotła, położeniu lamp, itd... Nie wiem na ile Tkt2 od Roco odpowiada prawdzie, ale z tego co wiem Dracula opierał się na rzetelnej dokumentacji więc model od niego jest z pewnością jak trzeba. A wogóle zdjęć tego parnika w sieci jak na lekarstwo.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
45 1 5
#77
Doszły do mnie słuchy że firma Fleischmann współpracuje z firmą Roco.
Ile w tym prawdy tego nie wiem.
W tym jest dużo prawdy bo to jest w zasadzie ten sam holding - Modelleisenbahn Holding:

Anfang 2008 hat die deutsch-österreichische Modelleisenbahn Holding, der Eigentümer der Roco Modelleisenbahn GmbH, auch den Mitbewerber Fleischmann, die bisherige Nummer vier am europäischen Markt − hinter Märklin, Hornby und Roco − übernommen.[8] Ende 2008 wurden auch die Rechte auf Teile des Programms der Firma Klein Modellbahn übernommen.

Tłumaczenie: Na początku 2008 roku niemiecko-austriacki Modelleisenbahn Holding, właściciel Roco Modelleisenbahn sp. z o.o., przejął także konkurenta Fleischmann, który dotychczas plasował się na czwartej pozycji jeśli chodzi o udział w runku europejskim - za Maerklin, Hornby i Roco. Pod konie 2008 roku przejęto także część praw dotyczących projektów firmy Klein Modellbahn.
 
Reakcje
45 1 5
#80
Odnośnie planowanego na przyszły luty modelu TKt2-59 i pasującego do niego składu osobowego - czy mógłbym prosić Panów @Krzysztof Koj i @Andrzej Harassek o opinię na temat zgodności historycznej? Na ile taki skład przypomina wierny model a na ile jest to modelarska fikcja?

Proszę o to ponieważ epoka IIIa nie leży w kręgu moich zainteresowań ale jest też coś urzekającego w tej lokomotywie i tych wagonach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 325
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki