• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#47
Jest jeszcze EU43 w malowaniu Trawa PKP Cargo.
Zobacz załącznik 227262
Ciekawe. Już ACME taki model miało w ofercie. Roco zapewne dużo tańsze nie będzie od ACME, jakościowo to samo lub delikatnie gorzej. Niech robią, ale nie sądzę by był jakiś specjalnie duży rynek zbytu na to.
Z wagonów nic więcej Roco nie zapowiada? Żadnego towarowego?
Być może już zaczęło się to, o czym kiedyś pisałem, co niektórzy wyśmieli. Roco od lat robił przemalowanki modeli na nasz rynek. Nieco może zaczyna się wyczerpywać pula tego co można przemalować na nasze? Ostatnio widzę że trochę sytuację poprawił zakup przez Roco dawnych form Kleina, bo Klein miał w ofercie też kilka modeli na nasz rynek. Ale ile można robić wznowień czy kolejnych numerów tego samego?
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
118 16 3
#49
W zapowiedziach PIKO / SK-model jest SM42-1069.
Od powstania firmy PKP Cargo ( po likwidacji zakładów taboru) ta lokomotywa została przyjęta na stan Szczecina jako zakład Zachodniopomorski. Pomimo że Szczecin z dniem 1 lipca 2014r. jest połączony z poznaniem i został utworzony zakład Zachodni nadal w Szczecinie pracuje na SPB12 na manewrach. Czasami jeździ w Świnoujściu na Sia, w Szczeniku, czy też w Kostrzyniu na KoA i KoB.
1069 jeszcze do połowy czerwca 2001r. należała do zakładu taboru we Wrocławiu.
Nie wiem dlaczego właśnie 1069 została przydzielona do Szczecina.
U mnie w Szczecinie nikt tego nie potrafi powiedzieć dlaczego tak się stało.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#55
Cóż, Roco poszło po najmniejszej linii oporu i nic nie zmieniło, nawet białych bandaży na kołach nie nanieśli.
Podają, że stan na lata 50-te, to zapewne nie będzie żadnych zmian w stosunku do wersji DRG, tylko przemalowanka kolejna.
Ktoś mi kiedyś powiedział, że epoka IIIa i b (z orzełkiem) jest najwspanialsza, więc parowóz z lat 1950-tych do tego będzie idealny:p. Dlatego wagony osobowe z ostatnich lat są właśnie z orzełkami, a nie jak wcześniej z epoki IIIc (co nawiasem mówiąc, nie pozwoliło mi zakończyć kolekcji boczniaków - i nowe Roco i Brawa są z orłami). Lokomotywa z "wiadrami" i tabliczkami ostrzegającymi przed wysokim napięciem tego kryterium nie spełnia.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
#56
Ciekawe. Już ACME taki model miało w ofercie. Roco zapewne dużo tańsze nie będzie od ACME, jakościowo to samo lub delikatnie gorzej. Niech robią, ale nie sądzę by był jakiś specjalnie duży rynek zbytu na to.

Być może już zaczęło się to, o czym kiedyś pisałem, co niektórzy wyśmieli. Roco od lat robił przemalowanki modeli na nasz rynek. Nieco może zaczyna się wyczerpywać pula tego co można przemalować na nasze?
Dokładnie tak. Całkowicie się zgadzam.
Mało tego, lokomotywy EU43 już od kilku lat nie sa eksploatowane przez PKP Cargo. Tak więc Roco deczko się spóźniło, a tym bardziej, że wspomniane ACME zrobiło ten model jak jego pierwowzór był jeszcze na topie.

Do tego oznaczenie PKP Cargo Grupa PKP też już było w lokomotywach ACME (nie licząc limitowanej 001). Dlatego i być może ewentualnie godny zainteresowania będzie lok z napisem Logistics. Ale jak dla mnie mocno odgrzewany i nie potrzebnie dublowany temat (czyt.model). Na pewno jeśli już będę miał nawet nadmiar gotówki to zostawię sobie go na sam koniec po zakupach EU07 i pochodnych oraz Chrobrym i ruskich Ls-ach i jeszcze kilku ciekawostek na które deczko choruję... ;)
 
Ostatnio edytowane:

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
118 16 3
#58
Najlepiej gdyby firma Roco wydała wszystkie taurusy Husarze w Euro2012 w skali HO.
Taka kolekcja 10 sztuk przydała by się nie jednemu.
Z tego bardziej byłbym zadowolony.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 320
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki