• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

Arcyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Jeśli kolejność projektów jest zgodna z późniejszą kolejnością wydawanych modeli to lepszej kolejności nie mogłem sobie wymarzyć :) Trzymam kciuki!
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
Polskim liniowym dieslom nie dam rady sie oprzeć. Całej reszcie - owszem ! ( chociaż te dzisiejsze ruskie bombowce niedaleko od UK , pogłebiają moje obawy)
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Elvis, kiepsko. Lokomotywa rusza, a dopiero po chwili słychać zwiększające się obroty sinika. Mam nadzieję, że ESU wypuści coś bardziej dopracowanego.
Nie wiem jak w tym dekoderze ,ale np. Zimo 645 R i całej gamie innych typów (dźwiękowych) można sobie poustawiać poszczególne parametry różnych efektów pracy silnika takie jak , głośność , częstotliwość dźwięku turbo , progu jego słyszalności ,opóźnienia co do zwiększenia obrotów silnika ,reakcję na zwiększanie prędkości .. itd... wystarczy wziąć instrukcję w pełnej wersji poczytać i poustawiać sobie różne parametry według własnych upodobań. Nie trzeba mieć skomplikowanych programatorów ,wystarczy Multimaus ,i trochę czasu i chęci .A na pewno też dekodery ESU mają taką możliwość ,może CV-ki o innych numerach ,wystarczy w manualu zobaczyć .
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Zawitała w "stajni" Tkt2 i dwa Donki.
Wszystko w porządku ale... trzeba poprostować w Donkach okna...
W Tkt2 - stary głośny napęd :(
I waląca w dół na przedni wózek żarówa...

Ale kocham czajniki a już tendrzaki do przesady :love:
 
Ostatnio edytowane:

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Płaszczyzna części okien nie jest równoległa do płaszczyzny boku wagonu.
Za dużo kleju lub nie dociśnięte wkładki okienne...

EDIT:
rysunkowo:
donek.jpg

Ogladneliśmy 6 szt. wagonów (3/2 i 3kl) -- ;)
Wszystkie miały "to samo" - min. jedna ramka źle wklejona.
To jest proste do poprawienia ale szkoda, że ROCO nie robi tego od razu dobrze :oops:
 
Ostatnio edytowane:

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Roco ma okna mocowane na wcisk i zatrzask, może nie zostały dobrze zamontowane. Zdejmij obudowę z ramy i spróbuj wcisnąć. Jeśli się nie da to zostaje piłowanie.
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
Mam prośbę do martinezo, czy mógłbyś podać z instrukcji do TKt2 numery części zamiennych, dokładnie pomostów pod skrzyniami wodnymi? Niestety kupiłem kiedyś dawno temu ten model jeszcze BR93 z tzw. drugiej ręki, bez instrukcji i pomosty te były ułamane, a chciałbym je uzupełnić.
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
Dzięki wielkie :)
Przyznam, że ta moja jeździ dość cicho w porównaniu do starych trójpolowców z np. TKt3, Ok1, Tp4 Fleischmanna
 
Ostatnio edytowane:

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Ne ma problema (y)

Porównywałem ze starszym BR93 - stary był ciut cichszy.
Możliwe, że po "dotarciu" troszkę się "wyciszy". Ale jak to będzie poziom tej "dotartej" to jednak cicha nie będzie ;)
Nie jest to dźwięk pancernych silników FL'a.
To jest dźwięk "pszczółki" :gwizd:
 

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
A ja mam pytanie do zestawu Tilliga 1/2 i 2 kl, też macie instrukcję i zafoliowany zestaw do montażu w modelu 1/2kl, natomiast przy modelu 2 kl brak zafoliowania (tylko drabinki ) i brak instrukcji?? Nie powinien mieć prądnicy, etc?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 315
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki