• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2014

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Dziwi mnie dlaczego Roco nie wypuszcza nowych modeli wagonów Y/B.
Nową formę mieli, a nie wykorzystują.
W CD i DR też nie widziałem nowych wypustów.
Roco bym się chętnie zainteresował w malowaniu InterCity, bo Tilliga sobie odpuszczę...
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Poza jednym postem z uwagą o namalowaniu na pudle drzwiczek do przedziału dla psów i szafy na latarnie sygnałowe na forum nie ma żadnej innej opinii. Nie rozumiem więc, skąd stwierdzenie "faktycznie taki kiepski?"
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Jest ok. Nie wyglada gorzej ani lepiej niż inne wagony. Te drzwiczki z jednej strony trochę sa skuchą, ale postawiłem go w gablotke druga strona i jest ok. :)
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
Ja z kolei czekam na jakiś dwuosiowy bagażowy w oznaczeniu IV epoki, pasujący do rocowskich "Donnerbuechsenów". Może kiedyś się doczekam ;).
 
Reakcje
45 1 5
Miałem ten skład Tilliga zamówiony ale zrezygnowałem z niego po tym jak się okazało że drzwiczki są namalowane. W gablocie można postawić drugą stroną i nie ma problemu - na makiecie to chyba byłoby widoczne i raziłoby tandetą... Tak jak Karol napisał, mogliby zamiast malować dołączyć elementy trawione.
 
Reakcje
45 1 5
Jest jednak subtelna różnica pomiędzy namalowanymi ryflami a namalowanymi drzwiami. W ten sam sposób można argumentować że Gbs-y PIKO nie ustępują tym od ROCO.

Wydaje się że te ryfle w Gkks-ie (patrząc na zdjęcia oryginałów) można z powodzeniem odtwrzyć w modelu poprzez wypukły nadruk.

P.S. Nie krytykuję decyzji o kupnie tego wagonu. Jeśli ktoś kupił i jest z niego zadowolony to należy się z tego cieszyć. Ja po prostu nie mam możliwości zobaczenia wagonu na żywo przed zakupem a elementu przestrzenne tak istotne jak drzwi po prostu ten wagon dla mnie dyskwalifikują zanim wydam dużą kwotę na koszty wysyłki...
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 297

Podobne wątki