• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2014

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
100 2 0
W czasach, kiedy wprowadzono nowe oznaczenia, PIC nie trzymał już chyba niczego na Szczęśliwicach?
Wtedy na pewno. Nowe oznaczenia zauważyłem w 2008 roku, rok później pociągi pospieszne były już w gestii IC, a w 2010 wprowadzono właśnie malowanie TLK. I nie jestem właśnie pewien, czy w 2010 były jakiekolwiek wagony przypisane do Szczęśliwic.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Na stronie Lokomodelu na Facebooku pojawiły się zdjęcia Y/B w malowaniu IC i TLK. Na pierwszy rzut oka malowanie i oznakowanie dobrze wykonane. Forma niestety z nadrukowaną kratką nawiewową :/ za to z poręczami do montażu samodzielnego, wywietrzniki bez zmian. Czyli jak nie urok to sraczka, poprzednia forma miała kratkę odlaną z pudłem, ale poręcze już nie te co trzeba.
Taką wersję pudła pokazałem tutaj http://forum.modelarstwo.info/threads/tillig-74813-1-wagon-bd-y-b70-pkp.22683/ (w malowaniu epoki IVc). Jak ktoś chce, może zobaczyć jak to wygląda.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Na stronie Lokomodelu na Facebooku pojawiły się zdjęcia Y/B w malowaniu IC i TLK. Na pierwszy rzut oka malowanie i oznakowanie dobrze wykonane. Forma niestety z nadrukowaną kratką nawiewową :/ za to z poręczami do montażu samodzielnego, wywietrzniki bez zmian. Czyli jak nie urok to sraczka, poprzednia forma miała kratkę odlaną z pudłem, ale poręcze już nie te co trzeba.
Widziałem te wagony w skali TT.
Jakość bez porównania na korzyść TT.
.
Ale za 120zł pewnie byś brał... i jaka jest opcja ??

Jeśli wszyscy zbojkotujemy to może dotrwamy do przeceny ... ale nie sądzę abyśmy doczekali,
nie sądze aby była taka "dyscyplina" i wspólny bojkot :podstepny:.
Za 120 zł można brać, ale przypominam, że do dziś można kupić modele wagonów Z2B od Tilliga w malowaniu InterCity (nawet te poza katalogowe).
Po prostu muszą sobie uświadomić, że ładnie pomalowany zabytek ciężko będzie im sprzedać w cenie modelu z nowej formy z licznymi detalami.
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
.
Ale za 120zł pewnie byś brał... i jaka jest opcja ??

Jeśli wszyscy zbojkotujemy to może dotrwamy do przeceny ... ale nie sądzę abyśmy doczekali,
nie sądze aby była taka "dyscyplina" i wspólny bojkot :podstepny:.
A gdzie w ogóle napisałem, że kupiłbym je? Nie podoba mi się forma i nie mam ochoty mieć czegoś takiego w swoich zbiorach. Nawet za 120 zł.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
Czy wagony TILLIG IC typ Y nr kat. 501270 i 74837 posiadają różne nr inwentarzowe i stację macierzystą?
Tak, każdy numer katalogowy przedstawia wagon z innym numerem inwentażowym, kolory obu są identyczne, ale na st. mac. nie zwróciłem niestety uwagi - wagony bardzo ładne wbrew pozorom, a TLK po prostu wymiata (y).
Sam nie kupię (przynajmniej na razie), za ciasno robi się z wydatkami niestety...
W każdym bądź razie wszystkie trzy wagony robią pozytywne wrażenie (oczywiście nie bacząc na wcześniej omawiane już tu na forum pewne niedociągnięcia
i malowane kratki ;)).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 322
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 297

Podobne wątki