• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2012

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dzięki, już mam od nich informację, że jest wagon dostępny. Mam nadzieję, iż to będzie tradycja ACME aby co roku wypuszczać taki wagon.
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Tego typu składy platform obsługują terminale kontenerowe w tym głębokowodny terminal kontenerowy http://dctgdansk.pl/ do którego przybijają największe kontenerowce floty Mearsk. Należy zwrócić uwagę, że na takim statku 90% kontenerów jest jednego spedytora i w takim też procencie trafiają one na wagony. Śmiesznie będzie wyglądać na makiecie skład przewożący kontenery wielu spedytorów.

Kontenery tak jak wagony nie mogą być dosłownie takie same. Każdy ma swoja cyfrę kontrolną.

http://logistyka.infor.pl/transport/artykuly/563460,co-trzeba-wiedziec-o-kontenerach-morskich.html,2
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Cóż, ja będę zachwycony jak co roku będzie nowy model, nawet jak nie powtórzy mi się jeden kontener dwa razy i każdy będzie inny.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
Śmiesznie będzie wyglądać na makiecie skład przewożący kontenery wielu spedytorów.

Jak przyjedziesz do Poznania na Franowo, to zobaczysz składy jednego spedytora oraz rozdysponowane mieszańce, które potem jadą w Polskę.
Śmiesznie, to by wyglądał skład z identycznymi kontenerami! Dokładnie tak, jak napisał DarekW, Ty się Kolego chyba z Gdańska nie ruszasz i nie wiesz jak wyglądają składy jeżdżące choćby po E20 na linii wschód - zachód. Na wagonach jest zwykle totalna mieszanka i uważam, że na tym modelu są bardzo dobrze dobrane kontenery, bo w oryginale właśnie najczęściej kontenery Maersk/Maersk Sealand są wymieszane z P&O Nedlloyd.
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Uważam że przy składach które można tworzyć i które mieszczą się na makietach (ok. 5-7 podwójnych wagonów) taka mieszanka gdzie są dwa kontenery Safemarine, 2 te takie czerwone, 5 Maersk i 5 P&O wygląda dobrze. Kwestia ładnego ustawienia żeby nie wyglądało jednostajnie i tyle.
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Można też obejrzeć kilka filmów na youtube ze składami towarowymi z sggmrss-ami i na nich widać że w składzie jest kilka rodzajów kontenerów. Nie jest pstrokato ale jest gustowna mieszanka...


 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 315
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 382

Podobne wątki