• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2012

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Eh, jakbym mógł to chętnie nawoływałbym do niekupowania modeli wagonów typu Y/B Tillig'a :(
Wiem, że są gusta i guściki, i że to nie miejsce na takie żale, ale denerwuje mnie fakt, że Tillig od lat sprzedaje ciągle te same gówno (20 lat temu to był dobry model) i nie poprawił kompletnie nic! Zmienia tylko malowanie... A cena przy Roco (w modelu o niebo lepszym) taka sama.

Przepraszam, za OffTopic.
W 100 procentach się zgadzam, do tego budzie Roco bliżej do "polskich" YB niż tej Tillig'owskiej.
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Zamierzam kupić sobie zestaw 2 kuszetek ACME 55055. Mam w związku z tym 4 pytania do posiadaczy tych modeli:

1. dlaczego wszędzie pisze że jest to typ z136 skoro są to wagony typu 134Ab?
2. czy barwa modelu odpowiada rzeczywistemu bo różnie to wygląda na różnych stronach?
3. czy warto inwestowac w ten model?
4. Modele sa awizowane do składu "Kiepury". czy w związku z tym modele posiadają jakieś ślady, że tak rzeczywiście jest?

Z góry dzięki za pomoc.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Ad.1. ACME podaje w opisie modele jako wagony 136. Polskie sklepy bezmyślnie powielają tą informację, mimo że pisałem do kilku z nich, że to typ 134, ale mają to gdzieś.
Ad.3. Warto jak w każdy model ACME. Ale być może jeszcze w tym roku zobaczymy je w malowaniu InterCity, więc może warto pomyśleć o tym malowaniu?
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
ano właśnie. czy wagon spotykany był w obu tych malowaniach w jednym składzie? a tak w ramach niekoniecznie przydatnych informacji to wynika, iż aktualność tego wagonu w malowaniu ICCC to tylko około 4 lata. potem bowiem były NG i wagon ten się mocno zmienił.
 
D

Docteur

Gość
ano właśnie. czy wagon spotykany był w obu tych malowaniach w jednym składzie? a tak w ramach niekoniecznie przydatnych informacji to wynika, iż aktualność tego wagonu w malowaniu ICCC to tylko około 4 lata. potem bowiem były NG i wagon ten się mocno zmienił.
Owszem był, nawet w sieci bez trudu można odnaleźć zdjęcia składu pociągu D248 z 2004 z kuszetami typu 134A w malowaniu błękitnym i nowym korporacyjnym PKP IC.
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Taka ciekawostka.
Wagony 2 kl. z zestawu Polonia mają siedzenia pomarańczowe.
Dodatkowy wagon 2 kl. (ACME 90026) siedzenia ma błękitne.
A no właśnie jak to jest. W katalogu na 2012 rok nie ma tego wagonu. Wyczaiłem już, że artykuły o numerze zaczynającym się na 9 to są produkcje kooperacyjne np. Bystrzyca z DREAM i jest to zaakcentowane w katalogu na 2013r.
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Mam zamiar kupić cysternę "Orlenowską". Tylko proszę Was o informację, czy do czegoś prócz składów "orlenowskich" można ją podpiąć. np pod jakiś skład PKP Cargo?
orl.jpg
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Mam zamiar kupić cysternę "Orlenowską". Tylko proszę Was o informację, czy do czegoś prócz składów "orlenowskich" można ją podpiąć. np pod jakiś skład PKP Cargo?
Zobacz załącznik 163099
Na pewno do tego: http://i1055.photobucket.com/albums/s517/jan-kol/IMG_7821_zps301b73f4.jpg :) - no ale to jankol i dalej skład orlenowski. Myślę, że cysterny te mogły być w składach z Cargo na haku, ewentualnie jacyś inni przewoźnicy prywatni.
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Ostatnio edytowane:

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
znalazłem kilka w necie zdjęć "orlena" ale jak już to w składach typowo cysternowych i ciągniętych przez loka orlena.[DOUBLEPOST=1388500675,1388499476][/DOUBLEPOST]O, mam to co mnie interesowało.
polnischer-gasdruckkesselwagen-fa-orlen-eingestellt-187598.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 321
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 382

Podobne wątki