• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2011

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#1
Sądzę, że czas już założyć temat nowości w kolejnym roku. O czym zresztą już pisali też i koledzy w temacie 2010.

Zcw sytuacja nowości w dużych firmach jest na razie płynna. Duet Roco-Fleischmann wziął inicjatywę wydawniczą wyłącznie w swoje ręce co ma swoje dobre i złe strony.
Dobre to to, że chcą wydawać, ale złe, że chcą to co akurat produkują w dużej partii i rozmalowują potem na kilka wersji, i przez to wydawane modele mogą akurat niezbyt pasować do rzeczywistości. Gdyż firma robi jeden model i np. w IV epoce chce zrobić wersję DR, w III CSD, a II PKP.
Płyność wynika obecnie z tego, że rozmowy jeszcze trają i skończą się zapewne pod koniec stycznia, jak i z tego, że firmy zamawiają też projekty na zapas, by realizować w dogodnym momencie.

W 2011 r. wstępnie możemy liczyć na wydanie w końcu czteroosiowego włoskiego boczniaka i mam nadziję też pruskieg boczniaka z budką z Roco. Powinien też wyjść set kolejnej rodziny czterosiowych wagonów pasażerskich budowy DRG i jedna lokomotywa. Kolejne modele są dopiero rozpatrywane. No i oczywiście czekają nas wagony rodziny Y z zapowiedzi jesiennych z 2010 r.
Co do Fleischmanna to w końcu powinien wyjść brankard.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#2
Tomasz Czapik napisał(a):
mam nadziję też pruskieg boczniaka z budką z Roco. Powinien też wyjść set kolejnej rodziny czterosiowych wagonów pasażerskich budowy DRG i jedna lokomotywa.
Ja też mam nadzieję na boczniaki z budką. A przy okazji, można prosić o uchylenie rąbka tajemnicy w sprawie "czterosiowych wagonów pasażerskich budowy DRG" oraz lokomotywy? O jakie wagony i jaką lokomotywę chodzi?
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#3
Będąc swego czasu w Lokomodel rozmawiałem z Panem ze sklepu iż prawdopodobnie w roku 2011 ma ukazać się set wagonów A.C.M.E. w malowaniu ICC (taki sam jak papugi) oraz dwa wagony w malowaniu BWE :arrow: bezprzedziałowy PKP i restauracyjny DB :!: Oby się to sprawdziło :D
Ciekawe co z sypialnymi EN Jan Kiepura :?:
 
OP
OP
4

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#7
Nie zero.
III epoka to na obecną chwilę pewna lokomotywa + 5 wagonów
V [być może z wejściem w IV lub VI] też lokomotywa + 4 wagony.
Być moze będę jeszcze kolejne modele. Ale decyzje zapadną nieco później.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#8
Tomasz Czapik napisał(a):
Nie zero.
III epoka to na obecną chwilę pewna lokomotywa + 5 wagonów
V [być może z wejściem w IV lub VI] też lokomotywa + 4 wagony.
Być moze będę jeszcze kolejne modele. Ale decyzje zapadną nieco później.
Z tych pięciu wagonów wiem o jednym - cysternie, o pozostałych Ty masz wiedzę, jeśli możesz to podziel się nią - jestem ciekawy co tam dalej jest szykowane. Pewna lokomotywa też aż się prosi o pełną nazwę - no chyba, że to Tajemnica Twierdzy Szyfrów.
 
Reakcje
0 0 0
#10
Rafał G. napisał(a):
Tomasz Czapik napisał(a):
Nie zero.
III epoka to na obecną chwilę pewna lokomotywa + 5 wagonów
V [być może z wejściem w IV lub VI] też lokomotywa + 4 wagony.
Być moze będę jeszcze kolejne modele. Ale decyzje zapadną nieco później.
Z tych pięciu wagonów wiem o jednym - cysternie, o pozostałych Ty masz wiedzę, jeśli możesz to podziel się nią - jestem ciekawy co tam dalej jest szykowane. Pewna lokomotywa też aż się prosi o pełną nazwę - no chyba, że to Tajemnica Twierdzy Szyfrów.
W skrócie TTS :D.
 
OP
OP
4

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#13
Nie wiem jaka jest zgodność TRAXXa Piko do orginału, ale wagon Gbs jest typem niemieckim, który od polskiego różni się przede wszystkim drzwiami i dachem.

Szkoda, że Piko niestety nie współpracuje z Polakami w kwestii wydawania fajnych modeli. A są różne fajne możliwości.

--
Pisałem wcześniej, że sytuacja jeszcze się klaruje. Więc co do części planów nie można mieć w 100% pewności czy zostaną zrealizowane. Więc jeszcze za wczęsnie na konkrety [Nazwiska, adresy !!! 8) ]
Na razie proponuję dyskusje co byśmy chcieli. Może będzie miała jakiś wpływ na decyzje:
viewtopic.php?f=2&t=8779
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#14
Tomasz Czapik napisał(a):
jaka jest zgodność TRAXXa Piko do orginału
Jeśli dobrze wykonają oznaczenia i dobrze dorobią kolory to będzie idealny. Baza jaką mają do tej lokomotywy jest w 100% zgodna, jeśli nie uwzgledniać uproszczeń.
 

Załączniki

  • 288,6 KB Wyświetleń: 9.924

irek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Niedługo pojawi się nam SN61 - już wersje "próbne" są sprzedawane na alledrogo ;)
http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/87/55/80/1387558033_3
(Fotografia pochodzi z serwisu allegro.pl)
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#16
DarekW napisał(a):
Tomasz Czapik napisał(a):
jaka jest zgodność TRAXXa Piko do orginału
Jeśli dobrze wykonają oznaczenia i dobrze dorobią kolory to będzie idealny. Baza jaką mają do tej lokomotywy jest w 100% zgodna, jeśli nie uwzgledniać uproszczeń.
DarekW - Ty na pewno masz "swojego człowieka" w PIKO - najpierw ich wyprzedziłeś z HUSARZEM a teraz z LOTOSEM - moim zdaniem to nie przypadek 8)
Skoro go tam "umieściłeś" to niech coś pomyśli w kwestii SM42.
Zaraz będzie, że się za dużo filmów z Bondem naoglądałem ;)
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Co po niektórzy piszą w innych wątkach o tym, że Roco-Fleischmann zamierzają nas szczodrze obdarować modelami w tym roku. Podobno Gagar z dużymi lampami jest już pewny. Fajnie by było, gdyby ktoś kumaty napisał wprost, co ma się ukazać. A jeśli nie można podać dzisiaj jeszcze wszystkich szczegółów, to przynajmniej prosiłbym o informację, czy szykuje się jakiś parowóz z drugiej epoki, a jeśli tak, to czy towarowy czy osobowy?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 382

Podobne wątki