• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2008

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#1
Witam
Tak jak Braun-jc pisał, że informacje o planach krążą. Jednak plany są jeszcze korygowane i trwają ostateczne negocjacje. Być może nie wszystko uda się zamówić, przy sprzyjających okolicznościach wyjdą zapewne dodatkowe modele. Więc nie można jeszcze upubliczniać dokładnej listy projektów.
Jednak myślę, że nie spadną na mnie gromy jeśli przybliżę zarysy tego co będziemy mogli kupić.

Niewątpliwie czeka nas w 2008 kilka projektów, nie zrealizowanych w tym roku, jak Draculi i LokoModel.
Natomiast z zupełnych nowości powinny być.
Roco – około 12 wagonów i 1 lokomotywa [przynajmniej]. Pasażerskie wagony dalekobieżne grupy 28 i coś jeszcze, do tego lokalne. Epoka IIIc, będą rozbudowywały dotychczasowe składy. Wagony towarowe z epoki IIIc – akurat do uzupełnienia wałbrzyskiego składu przemysłowego, oraz z epoki V, co do pozostałych epok jeszcze nie jest przesądzone.

Piko – podobna liczba wagonów jak Roco, tym razem prawdziwych modeli. W porównaniu do Roco jednak liczba różnorodnych typów wagonów, będzie 2 razy mniejsza gdyż, każdy typ ma mieć 2 różne numery. Większość to wagony osobowe i to lokalne. Również rozbudowa dotychczasowych składów, ale mają być też wagony z dyrekcji Katowickiej. Przede wszystkim epoka III.

Parowozik – na pewno włoskie wagony pospieszne serii Cz 32000, epoka IIIa-b, i IIIc z ACME. Cid24 z Brawy, epoka IIIa-b, stacja Bydgoszcz. Podejrzewam, że współpraca z powyższymi firmami i Electrotrenem doprowadzi do dalszych modeli tych firm.

Mam nadzieję, że ustabilizowanie sytuacji firmy Klein Modellbahn doprowadzi do serii kolejnych wagonów PKP.
A Fleischmann? Cóż zobaczymy.

PS
Przypominam, że jest to na razie zarys planów na 2008 rok. Konkrety pewnie po Nowym Roku.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Jest jeszcze kwestia tego co wypuści TILLIG. We wrześniowym "Świecie Kolei" pan Jerzy Majszczyk napisał:

Ponieważ w chwili obecnej rozpoczęły się prace nad obudową modelu niezbędną do zbudowania miniatury pierwotnej lokomotywy CFR Class 60, podjęta została decyzja, że w roku 2008 zostanie skonstruowana i wyprodukowana obudowa modelu niezbędna do zbudowania miniatury lokomotywy serii ST43. Jako że obudowa i podwozie lokomotywy ST43 nie mogą powstać poprzez modyfikację bądź rozbudowę istniejącej formy, a jedynie poprzez zbudowanie nowej formy, modele lokomotyw serii ST43 będą dostępne dopiero w drugiej połowie roku 2008. Oficjalna prezentacja tego modelu nastąpi kiedy tylko zostaną rozpoczęte prace nad jego budową, nie będzie to jednak na Międzynarodowych Targach Zabawek w Norymberdze w 2008 roku. Cena modelu lokomotywy ST43 nie została jeszcze ustalona, ale jako model powstający jako wyrób przemysłowy lokować się będzie w tym samym przedziale, jak cena modelu lokomotywy CFR Class 60.

Cytat za: J. Majszczyk, 060DA a sprawa polska, czyli jak to z "rumunem" było, Świat Kolei, nr 9, 2007.

Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, w przyszłym roku powinna ukazać się wreszcie prawdziwa polska pekapowska wersja "rumuna", co wreszcie pozwoli kupić loka z V epoko (a także III i IV) będącego alternatywą dla drogich wyrobów naszych manufaktur w stylu EP09 czy EU07. Będzie można nareszcie podpiąć współczesne pekapowskie wagony do loka, którego cena będzie się raczej plasować poniżej tysiąca złotych. Chyba, że źle zrozumiałem ten artykuł...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#8
xendx, nie rozumiesz. Na stronie APM wszystko jest dobrze napisane i nikt się nie pomylił.
Model ma być w skali 1/43, jednakże jest to lokomotywa wąskotorowa w oryginale, a zatem torowisko modelu też powinno być węższe, niż o rozstawie zmniejszonym o 43 razy. Dlatego też, APM przyjął, że model będzie zaprojektowany do poruszania się po torach w skali 1/87, które dla skali 1/43 są węższe. Czyli że jeszcze inaczej pisząc, tory w skali 1/87 będą udawać wąskotorowe ze skali 1/43.
Mam nadzieję że teraz już zrozumiałeś.
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
CoCu napisał(a):
xendx, nie rozumiesz.
Rozumiem. Pisząc że pomieszali 1:43 i 1:87 miałem na myśli że rozstaw normalnotorowy nie będzie służył za taki. A szkoda że nie zaplanowali wykonanie odlewu w 1:87. Patrząc na skalę modelu to chyba nie pasuje za bardzo moja informacja do tego działu ale patrząc na rozstaw torów po jakim ma się poruszać to może zostanie. Najwyżej proszę o przeniesienie informacji do osobnego wątku.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#10
Tomasz Czapik napisał(a):
Większość to wagony osobowe i to lokalne.
Czyli można się spodziewać, że Piko wypuści swoje wagony saksońskie w barwach PKP???
Oglądałem je kiedyś i to bardzo ładne modele. Pewnie cena będzie bolała :neutral:
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#11
Nowości PKP firmy Piko

Ok 2 -4

http://piko.de/produkt_db/check.php?pag ... =&id=50023

BR 189 "CTL"
http://piko.de/produkt_db/check.php?pag ... =&id=57461

Start-Set Diesellok SU42 PKP mit 3 Güterwagen
http://piko.de/produkt_db/check.php?pag ... =&id=59000

Start-Set Diesellok SU42 PKP mit 3 IC Personenwagen
http://piko.de/produkt_db/check.php?pag ... =&id=59001

SU42
http://piko.de/produkt_db/check.php?pag ... =&id=59460


SU42 jak i BR 189 dostępne będą w DC i AC (na prąd stały i zmienny)

Ciekaw jestem jakości obu loków ale ceny myślę, że będą bardzo przystępne i sprawię sobie pierwszą lokę PKP. :D
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.062 140 0
#13
było trąbione w tzw. kuluarach, że ma powstać coś SM42_podobnego
tylko nie pamiętam, czy była mowa o piko czy roco

tylko żeby nie wyszło jak z PKP startsetem w TT ;-)
jeśli będzie to nawet model hobby to wróżę duży zbyt na materiały upiększające-trawione ;-)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#14
Gdyby ukazała się loka SM 42 w wersji hobby, ale wartościowy model, który można by podciągnąć trawionkami to jestem na tak.
Tu mam pytanie do starszych wiekiem forumowiczów.
Będąc dzieckiem miałem lokomotywę na kluczyk, i cały czas mnie dręczy, ze to była SM42, był to zestaw na tekturowych podkładach, miał wagony, których ni jak nie pamiętam. Lokomotywa była czerwona.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
#15
Co do modelu słyszałem od Irka Rokosza, że ma być to model od początku zrobiony, nie bazujący na żadnym już istniejącym.
 
Reakcje
0 0 0
#17
SU-42 ukaże się także w zestawach startowych, a lokomotywy z nich (EP 12, czy EU 12) można na allegro kupić za niecałe 150PLN :D

Data wydania: IV kwartał 2008 :(
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Cezary napisał(a):
O rany, SM42 u nich na stronie nazwali SU42, jak szczela takiego byka w opsie to ... zachowają swój poziom nazewnicrwa. :D
No ale przecież jeździło coś takiego jak SU42 i to właśnie w IV i V epoce (od drugiej połowy lat 70. do 2000 roku), a od 2000 roku jeździ inna seria SU42, więc nie widzę problemu jeśli chodzi oznaczenie. Mam tylko obawy, że w takiej cenie od podstaw za wiele się nie zbuduje ale przekonamy się...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 305
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 382

Podobne wątki