• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2021

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Ale Märklinowi udaje się to już od dawna
Dobrze, że kolega @Ropu dodał zdjęcie oryginału (choć szkoda, że już po moim wpisie), bo widać, że jednak nie do końca się udało. Za ostatnią osią wiązaną, między nią a stojakiem kotła, widać ramę obniżającą się, a w niej trójkątny otwór na przestrzał - w modelu tego nie ma, bo są tam koła zębate. Fakt, że wygląda to lepiej, niż w wielu innych modelach, ale ciągle nie jest to dokładnie tak, jak w oryginale. Gdy w parowozie nie ma napędu, to łatwiej jest bardzo wiernie odwzorować ramę i te wszystkie prześwity. Ale to już jest kwestia indywidualnych odczuć, co dla kogo jest ważniejsze i proponuję nie powtarzać tu dyskusji, która była w innym wątku, do którego podałem link wcześniej.
 

Ty42

Ostrzeżony
Reakcje
196 264 5
Dobrze, że kolega @Ropu dodał zdjęcie oryginału (choć szkoda, że już po moim wpisie), bo widać, że jednak nie do końca się udało. Za ostatnią osią wiązaną, między nią a stojakiem kotła, widać ramę obniżającą się, a w niej trójkątny otwór na przestrzał - w modelu tego nie ma, bo są tam koła zębate. Fakt, że wygląda to lepiej, niż w wielu innych modelach, ale ciągle nie jest to dokładnie tak, jak w oryginale. Gdy w parowozie nie ma napędu, to łatwiej jest bardzo wiernie odwzorować ramę i te wszystkie prześwity. Ale to już jest kwestia indywidualnych odczuć, co dla kogo jest ważniejsze i proponuję nie powtarzać tu dyskusji, która była w innym wątku, do którego podałem link wcześniej.
Rama, to jest od obrazu, a w parowozie jest ostoja. Model parowozu musi mieć bardzo dobrą siłę uciągu, a przez to odpowiednią wagę, i napęd w kotle. Modelarstwo, to sztuka kompromisów.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
Ciekawostka z targów MSH w Lipsku. Nowość, parowóz BR 02 0314-1 produkcji Märklin/ Trix na module łuku z makiety Karnina. Oprócz mnie, zdjęcia robił również profesjonalny fotograf modeli kolejowych. Z tego co się dowiedziałem od niemieckich znajomych, to model tego parowozu jest małą rewolucją w historii firm Märklin/ Trix . Dlatego, ponieważ jest to ich pierwszy model konstrukcji występującej jedynie na torach DR, a więc po wschodniej stronie żelaznej kurtyny.

IMG_6774_.jpg
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Zastanawiam się jaką pozytywną wartość dodaną wniósł dyskutant "Ty42" w tym wątku oprócz pisania ogólnie znanych frazesów, przy czym sam popełnił lapsusy językowe. Można przecież prowadzić dyskusję bez wytaczania armat. Takiej dyskusji życzę "Teigrekowi".
 
Ostatnio edytowane:

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Wszystko pięknie jeśli chodzi o tą BR 02 Trixa... poza jednym co spostrzegłem, a czego nie rozumiem... dlaczego tak zrobili... mianowicie tyle pododawali filigranowych elementów, a uchwyty do klap wodnych odlali razem z tendrem... nawet w starszych modelach, były przestrzenne... a tu taki babol? :/

02 314.jpg
 
Reakcje
1.611 378 7
Wszystko pięknie jeśli chodzi o tą BR 02 Trixa... poza jednym co spostrzegłem, a czego nie rozumiem... dlaczego tak zrobili... mianowicie tyle pododawali filigranowych elementów, a uchwyty do klap wodnych odlali razem z tendrem... nawet w starszych modelach, były przestrzenne... a tu taki babol? :/

Zobacz załącznik 842417
Bo to wyrób z metalu - jeden wielki odlew ze stali bez detali...:D;)
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Możliwe że wykorzystali część formy już istniejącą. W końcu to znormalizowany tender z przebudowaną skrzynią węglową na zbiornik mazutu.
To wydaje mi się logiczne wytłumaczenie, też o tym myślałem... z tym, że posiadam parowóz Trixa BR042 DB z tendrem też olejowym, gdzie skrzynia jest taka jak w tej BR02, a uchwyty tych pokryw są przestrzenne... zatem? Czemu tak zrobili? Przecież to bez sensu i tak mi zepsuło odbiór tej lokomotywy...
 
Reakcje
1.611 378 7
Może tan model BR02 Mareklina będzie miał popyt jedynie w Niemczech, gdzie wszelkie modele dawnych kolei D(D)R stały się ostatnio bardzo popularne. Widzę, że lokomotywa jest niesamowicie lansowana w on-line sklepach... ale nie ma się czym podniecać... Dla mnie osobiście model parowozu z metalu to jak parowóz bez wiązarów...;)
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
... Dla mnie osobiście model parowozu z metalu to jak parowóz bez wiązarów...;)[/QUOTE]
Nie rozumiem? Model z metalu to minus? Prawdziwe lokomotywy też są przecież z metalu... poza tym model z metalu jest trwalszy, cięższy itd. Dla mnie to duży plus, tylko w tym przypadku bardzo walnął mi po oczach ten feler z tymi odlanymi uchwytami...
 
Reakcje
1.611 378 7
Panowie, dajcie już spokój z tą bezsensowną przepychanką, czy model metalowy jest lepszy od plastikowego, czy odwrotnie. Kolega @Bolutek sobie jawnie kpi z "antyplastikowej fobii" i "metalofilstwa" kolegi @Tigrek, a ten ostatni wchodzi w to jak w masło. Jak dzieci...
Lubię od czasu do czasu zakpić - ale tutaj akurat wyraziłem opinię zgodną z moimi odczuciami - bez kpin...
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Panowie, dajcie już spokój z tą bezsensowną przepychanką, czy model metalowy jest lepszy od plastikowego, czy odwrotnie. Kolega @Bolutek sobie jawnie kpi z "antyplastikowej fobii" i "metalofilstwa" kolegi @Tigrek, a ten ostatni wchodzi w to jak w masło. Jak dzieci...
Wchodzić jak w masło, to ja lubie, ale w co innego :D ja staram się być obiektywny i krytykuję lub wychwalam różnych producentów i ich modele, owszem preferuję metal, ale głownie detale i napęd, po prostu model ogólnie fajny, ale ma ten mankament, którego nie rozumiem, dlatego o nim napisałem...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki