• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości nie-PKP 2020

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
To wracając do tematu. Właśnie ukazały się prześliczne modele dwuosiowych boczniaków francuskich towarzystw PO i MIDI
Voitures voyageurs Sud-Ouest (série 3) - REE Modèles (ree-modeles.com)
Zdjęcia z FB sklepu Alsace Modélisme : magasin de modélisme en Alsace (alsace-modelisme.fr)
W niedalekiej przyszłości mają się jeszcze ukazać 3osiowe boczniaki tow. PLM firmy Models World [klona LS models] LS Models LSM Models World Fourgons PLM Métallisées Sud-Est 3 essieux Nouveautés Van , steel rebuilt, 3 axles, South East, South-East, news, train, model, miniature, HO (modeleshf.com) Zarówno 2, jak i 3 osiowe boczniaki stały się podstawą dla francuskich REKO. Ciekawostką jest to, że obie firmy modelarskie zaczęły od wersji REKO. A dopiero po czasie wydały wersje pierwotne.
Ja osobiście czekam też na zapowiedziane modele włoskich wagonów wojennych: cysterny - Rivarossi i węglarki - PiRATA.
Jeszcze podsumowując ten rok, kolejną niewydaną nowością są donnerbuschy Brawy.
Jeszcze kilka dni i zaczną wychodzić katalogi na 2021.
 

Noah

Aktywny użytkownik
Reakcje
519 2 0
Zakupiłem ostanią nowość A.C.M.E. - 2 setowy EC Hungaria. Głownie z uwagi iż część z tych wagonów można spotkać w składzie pociągu IC Batory który codzinnie przejeźdża przez moje miasto.

No i jak to ostatnio na A.C.M.E. przystało, wagony piękne, bogate w detale, ale na 3 z 6 znalazłem wady w malowaniu - jedną rysę, dwa obtarcia z opakowania i pomniejsze niedociągnięcia. Cóż, już po wagonach ČD zdążyłem się przyzwyczaić, że idealnych sztuk chyba nawet w fabryce bym nie znalazł.

Właściwości toczne też zostawiają wiele do życzenia. Póki co nie zestawiałem jeszcze z nich składu, bo brakuje mi właściwych sprzęgów, ale puszczane pojedynczo po owalu toczą się dużo gorzej od PIKO czy ROBO.

forum.jpg
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
Ostatnio edytowane:

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Również mam ochotę na te wagony, ale niekoniecznie cały set. Wagony w tym malowaniu pojedyńczo wypuściła też firma NMJ. Na zdjęciach wyglądają solidnie, ale nigdy nie miałem w ręku ich produktów. Cena jest ciut niższa od ACME bo ok 60 EUR za sztukę. Czy ktoś z Was posiada tabor tej firmy i podzieliłby się opinią o nim?
https://www.modellbahnshop-lippe.com/Reisezugwagen/Speisewagen/NMJ-407.104/de/modell_361369.html
NMJ nie mają wnętrza:p Dlatego czarne szyby i niższa cena;) Tu we wcześniejszym malowaniu
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki