• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości nie-PKP 2020

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Czy model wart zakupu? chodzi mi o jakość wykonania i co ważne czy to nie jest typowy "przemalowany bubel" ?
Moim zdaniem jest zrobiony lepiej od Sachsenmodelle/Tillig, ale ma swoje wady.
1. W poprzednich wypustach ścianka oddzielająca korytarz od przedziałów była zaprojektowana tak, że na końcach składu drzwi przedziałowe nachodziły na siedzenia. Dotyczyło to modeli PKP jak i CD. Nie wiem jak u pozostałych przewoźników.
2. Wywietrzniki dachowe są źle zaprojektowane. Patrząc na zdjęcia nowego wypustu już widzę, że nie zostało to poprawione.
3. Stopnie wejściowe do samodzielnego montażu, bez klejenia poodpadają za nim model położysz na tory.
4. Klapy/stopnie międzywagonowe przeskalowane.
Ale ogólnie fajne modele. W standardzie mają krótkie sprzęgi Roco.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Ogólnie modele Roco reprezentują wagony z nowszych serii produkcji z bardziej ostrymi krawędziami na styku sciany czołowej ze scianami bocznymi i dachem. Sachsenmodelle Tillig mają te krawędzie zaokrąglone co reprezentuje wagony z wcześniejszych lat produkcji.
Modele Roco przynajmniej te które mam wszystkie mają źle rozmieszczone drzwi z korytarza do przedziałów. Także z nowszego wypustu pociąg D270 Meridian. Dziwi mnie to bo to wymaga tylko poprawienia nadruku na przeźroczystym plastiku.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
a może tu chodzi o wagon zakupiony w Dessau przez PKP nazwany w Atlasie Wagonów N501L

Nie ma na to żadnych szans aby chłodnia N501L wyprodukowana przez wschodnioniemieckiego producenta z Dessau dla PKP ... była identyczna z chłodnią T(m)ehs 50 wyprodukowaną przez zachodnioniemieckiego producenta z Rathgeber dla DB ...
Nie łudźcie się koledzy Rysiek i Tomasz-404W ...
To może być tylko
produkt wagonopodobny obliczony na niewiedzę bądź przesadną tolerancję kupujących ... ;)
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Nie ma na to żadnych szans aby chłodnia N501L wyprodukowana przez wschodnioniemieckiego producenta z Dessau dla PKP ... była identyczna z chłodnią T(m)ehs 50 wyprodukowaną przez zachodnioniemieckiego producenta z Rathgeber dla DB ...
Nie łudźcie się koledzy Rysiek i Tomasz-404W ...
To może być tylko
produkt wagonopodobny obliczony na niewiedzę bądź przesadną tolerancję kupujących ... ;)
Piłeś, nie pisz. Gdzie ja się wypowiadałem na temat tych zdjęć prototypów, że o mnie piszesz?
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Jest już dostępny model Rivarossi HR2786.
Wózek akumulatorowy ASF.
Zarząd kolejowy DR, epoka IV.
Bardzo ładne malowanie. Identyczne malowanie miały te pojazdy na PKP w epoce IV i jeszcze gdzieniegdzie w V. Jest tylko kwestia napisów. Tak więc mniej ortodoksyjnie lub po niewielkich zmianach można by ten model umieścić w realiach PKP.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Piłeś, nie pisz. Gdzie ja się wypowiadałem na temat tych zdjęć prototypów, że o mnie piszesz?
Kolega Rysiek napisał :
a może tu chodzi o wagon zakupiony w Dessau przez PKP nazwany w Atlasie Wagonów N501L
... a Ty poparłeś łapką z dwoma paluszkami tą tezę ... ( post 181 ) ;)
Musisz pobrać korepetycje z tematu chłodni ...
:D
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
No. Tam to będziesz czekał do końca życia.
"Dostępny" to trochę na wyrost:
Dostępność: Brak towaru / można rezerwować
Wysyłka: Nieznany czas realizacji
Ofertę pana Piotra znam - w bieżącym i minionym roku poczyniłem trochę zakupów u niego i nie narzekam, ale to może dlatego, że ja mam nieco inne wymagania niż większość klientów lub to raczej sprzedawca może na mnie narzekać niż ja na niego... w każdym razie nie mam u niego w zasadzie wyrobionego rabatu stałego klienta, stąd też liczyłem, że może znajdzie się i inny sklep, który będzie miał miniaturę "Adolfa" w ofercie lub raczej po tym zapytaniu ów model pojawi się niedługo również w innych sklepach sprzedających modele firmy Rivarossi - wszak na pewno nie jestem jedynym miłośnikiem taboru DR w Polsce, którego interesuje zakup tegoż modelu.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
Czy ja dobrze widzę, że na stronie MTB pojawiła się niezapowiada wcześniej nowość na 2020? Niech mnie ktoś poprawi, ale sobie nie przypominam.

Motorak z zakładaów Vagonka Studénka serii 810 kolei czeskich CD:


Źródło zdjęcia: mtb-model.com
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Czy ja dobrze widzę, że na stronie MTB pojawiła się niezapowiada wcześniej nowość na 2020? Niech mnie ktoś poprawi, ale sobie nie przypominam.
Możliwe, że to szybka mobilizacja przed zbliżającą się i zapowiedzianą na początku roku nowością od firmy Roco.

Roco 70372 (wersja analogowa na prąd stały)
Roco 70373 (wersja z dekoderem dźwiękowym na prąd stał)
wagon silnikowy serii M 152 z doczepą serii Blm
przewoźnik: ČSD
cena sugerowana (odpowiednio): 239,90 € / 364,90 €
przewidywany termin dostępności (odpowiednio): 41. / 42. tydzień roku

roco_70372_70373_w.jpg

Roco 74240
doczepa serii Blm do wagonu silnikowego serii M 152
przewoźnik: ČSD
cena sugerowana: 89,90 €
przewidywany termin dostępności: 39. tydzień roku

roco_74240_w.jpg

Roco 70382 (wersja analogowa na prąd stały)
Roco 70383 (wersja z dekoderem dźwiękowym na prąd stał)
wagon silnikowy serii 810 z doczepą serii Baafx010
przewoźnik: ZSSK
cena sugerowana (odpowiednio): 239,90 € / 364,90 €
przewidywany termin dostępności (odpowiednio): 49. / 50. tydzień roku

roco_70382_70383_w.jpg

Roco 74243
doczepa serii Baafx 011 do wagonu silnikowego serii 810
przewoźnik: ZSSK
cena sugerowana: 89,90 €
przewidywany termin dostępności: 48. tydzień roku

roco_74243_w.jpg
 

IKARUS

Aktywny użytkownik
Reakcje
227 4 0
Kolejny nowy model lokomotywy Vectron.
Tym razem 193 398-5 należący do DB Cargo AG.
Lokomotywa ostatnio często jeździ na naszych torach.

Roco-71932.jpg


Roco 71932 analogowy
Roco 71933 z dźwiękiem
Roco 79933 dla systemu AC
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Szkoda, że Motorak 810 firmy Roco jest z doczepą. Trochę to podnosi cenę a szczególnie w momencie chęci przerobienia na polonika. Zdaje się, że u nas jeździły same wagony motorowe.

Wózek akumulatorowy ASF (HR2785) wersja 'Gdynia' też jest już dostępny.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki