• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2019

Reakcje
372 2 1
Obecne Roco, od czasu wprowadzenia druku 3d przestało dla mnie istnieć jako firma modelarska, i nie jest to odosobniona opinia. Stare wypusty bardzo chętnie, nowe to mogą sobie wsadzić z tą estetyką nadruków.
Nie wiem czy zysk w porównaniu do tamponu jest aż tak duży, że mogą sobie pozwolić na stratę kilkunastu % klientów. Szukać oszczędności należy umiejętnie, a nie na hura tracąc przy tym grono niezadowolonych.
Mam kontakty za granicą i tam również panuje wręcz oburzenie na te "naklejki", ale ich przedstawiciel jest jakby zamknięty na krytyczne uwagi. To już nawet Grzesiu lepiej wypada na tym tle, choć swoją regułkę zawsze i tak musi wygłosić, to jednak pewne zmiany na plus w modelach następują.
Wreszcie ktoś jeszcze dostrzega wartość starego Roco..... To nowe to można ze sklepu prosto na śmietnik zanieść......
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.341 37 2
Ostatnio edytowane:

Ty42

Ostrzeżony
Reakcje
196 264 5
Cześć,
trochę zdjęc nowej BR 86 od Rocco:

BR86

Czerwone rurki mnie przerażają, mam nadzieję, że to jakiś prototyp.
Hmm ja to was nie rozumiem... Nasze Ygreki z PIKO to co do malowania potraficie określić z gigantyczną perfekcją, ba nawet określić skład chemiczny farby... a TU jak widać jak na dłoni, że TO JEST jeżdżący PROTOTYP tego modelu parowozu.... A rurki na na kotle pomalowane zostały na czerwono dlatego, żeby odznaczały się na tle kotła i skrzyń wodnych (dzięki temu widoczne jest to, że nie są odlane razem z kotłem), ale jako oddzielne elementy z innej formy. Czy wy nie widzicie tego??? Czy potrzebujecie podwójnych denek od słoików, żeby to zobaczyć??? Tacy z was "znafcy" i "fachmani" i to przerażająca większość niestety... To forum to dno i kilometr mułu. Coś potwornego!
 

Ty42

Ostrzeżony
Reakcje
196 264 5
:D ... a w nim wenże i scorpiuny i potwory straszne ! i Vampiri ... ! :obcy:
Ale to jednak środowisko naturalne prawnie chronione Ustawą o Ochronie Środowiska Naturalnego . :giggle:

Czekam na zamówioną BR86 DB zezdźwiękiem ... pozbywszy się rok temu TKt3 PKP Fleischmann'a ...
Jako DRGowiec zapisałem się na wersję DRB z dźwiękiem :) .
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Jako ,,zdzierca,, używający tępych narzędzi do zdzierania szyldów DRG, również zapisałem się na wersję DRG, a to z tego powodu, że najbardziej organicznie nadają się do konwersji na PKP.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Tak na gorąco ... ! :ninja::ninja::ninja:
W warszawskich Tarasach obok Dw.Centralnego słaby wybór jesli chodzi o jakieś szampanidło w cenie ca.40zł a już o czerwonym zapomnijcie . Skończyło się na hiszpańskim białym wytrawnym szampanidle Cava ...
A okazja była nie byle jaka ! Zakup w w-skim sklepie
Przystanek Hobby ...


BR 86 DB ... Najnowsze opracowanie Roco ... !
Metalowe skrzynie wodne i metalowa skrzynia węglowa (y)
Metalowe koła i zbieracze prądu na przedniej i tylnej osiach tocznych (y)
To pierwsze co rzuca się w oczy ...
Wstępne zdjęcia poniżej , szerszy materiał zdjęciowy niebawem ....


IMG_1257.JPG
IMG_1259.JPG
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Tak na gorąco ... ! :ninja::ninja::ninja:
W warszawskich Tarasach obok Dw.Centralnego słaby wybór jesli chodzi o jakieś szampanidło w cenie ca.40zł a już o czerwonym zapomnijcie . Skończyło się na hiszpańskim białym wytrawnym szampanidle Cava ...
A okazja była nie byle jaka ! Zakup w w-skim sklepie
Przystanek Hobby ...


BR 86 DB ... Najnowsze opracowanie Roco ... !
Metalowe skrzynie wodne i metalowa skrzynia węglowa (y)
Metalowe koła i zbieracze prądu na przedniej i tylnej osiach tocznych (y)
To pierwsze co rzuca się w oczy ...
Wstępne zdjęcia poniżej , szerszy materiał zdjęciowy niebawem ....


Zobacz załącznik 687367 Zobacz załącznik 687368
Czy jest szansa na Polską Wersję TKt3 III epoka modelarska ..?
Piękny Parowóz :love: Naprawdę Piękny - Tylko pytanie czy w przyszłym roku wyjdzie TKt3 ?
Pytam Jaśnie Pana Hrabiego - Jest szansa ?
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Czy jest szansa na Polską Wersję TKt3 III epoka modelarska ..?
P
Panie Baronie Pawelec PKP ...
Rozmowy z przedstawicielem Roco/Fleischmann w temacie TKt3 na bazie nowego opracowania BR86 , prowadził w
ostatnich dniach w-ski Loko Model .
Chodziło o wersję mocno spolonizowaną , konkretnie 3 zasadnicze zmiany :
- armatura ,
- lampy i ich "polskie" umiejscowienie ,
- usunięty przegrzewacz
Ale podobno ( nie wiem na 100% ) rozmowy te skończyły się bez owocnie .
Natomiast ewentualne wykonanie BR86 w tylko polskim malowniu - wczesna epoka III - bez ingerencji w konstrukcję nie wchodzi w grę.
Ponieważ 500szt to bariera handlowa wg.Loko Model , nie znajdzie się tylu chętnych na obcą konstrukcję wykonaną również tylko w formie przemalowania już swego czasu przez Fleischmann.
Tak czy siak powoli zbliżamy się w temacie lokomotyw PKP do
spalinowo-elektrycznej ściany ....
I komiksowe pytanie :
" Co dalej Kapitanie ? " widać już na horyzoncie produkcyjnym najbliższych 2-3 lat ...
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Panie Baronie Pawelec PKP ...
Rozmowy z przedstawicielem Roco/Fleischmann w temacie TKt3 na bazie nowego opracowania BR86 , prowadził w
ostatnich dniach w-ski Loko Model .
Chodziło o wersję mocno spolonizowaną , konkretnie 3 zasadnicze zmiany :
- armatura ,
- lampy i ich "polskie" umiejscowienie ,
- usunięty przegrzewacz
Ale podobno ( nie wiem na 100% ) rozmowy te skończyły się bez owocnie .
Natomiast ewentualne wykonanie BR86 w tylko polskim malowniu - wczesna epoka III - bez ingerencji w konstrukcję nie wchodzi w grę.
Ponieważ 500szt to bariera handlowa wg.Loko Model , nie znajdzie się tylu chętnych na obcą konstrukcję wykonaną również tylko w formie przemalowania już swego czasu przez Fleischmann.
Tak czy siak powoli zbliżamy się w temacie lokomotyw PKP do
spalinowo-elektrycznej ściany ....
I komiksowe pytanie :
" Co dalej Kapitanie ? " widać już na horyzoncie produkcyjnym najbliższych 2-3 lat ...
Panie Hrabio !!!
Czym może być spowodowana niecheć do wykonania POLSKIEJ wersji TKt3 ?
Byłoby to naprawdę wielkie wydarzenie - Niemiecki Parowóz z Polską Armaturą :love:
Jestem ciekaw - Kto i czy wypuści pierwszy model Parowozu Polskiej Konstrukcji ?
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Czym może być spowodowana niecheć do wykonania POLSKIEJ wersji TKt3 ?
Ilością ... ilością wymaganą w sytuacji wykonania dodatkowych form do typowo polskich elementów ...
Nie wiem jako to wtedy minimalna ilość ... 1000szt ? 2500 szt ? ...
W przypadku tylko wersji malowania - w przypadku Roco - podobno (?) 500szt ...
Ale to nie są w 100% pewne dane , choć napewno bardzo prawdopodobne ...

Jestem ciekaw - Kto i czy wypuści pierwszy model Parowozu Polskiej Konstrukcji ?
Wielu sobie zadaje takie pytanie . U mnie - w przypadku nie ukazania się - łączy się to z ewentualną redukcją posiadanego ilostanu wagonów PKP ...
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Ilością ... ilością wymaganą w sytuacji wykonania dodatkowych form do typowo polskich elementów ...
Nie wiem jako to wtedy minimalna ilość ... 1000szt ? 2500 szt ? ...
W przypadku tylko wersji malowania - w przypadku Roco - podobno (?) 500szt ...
Ale to nie są w 100% pewne dane , choć napewno bardzo prawdopodobne ...



Wielu sobie zadaje takie pytanie . U mnie - w przypadku nie ukazania się - łączy się to z ewentualną redukcją posiadanego ilostanu wagonów PKP ...
Jak to: :eek::oops::eek: 1000 elementów ?
Czy lekko żeś hrabio nie przesadził ?
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Pierwsze rozczarowanie , ponieważ nie dotykałem tego wyrobu ,to tylko co widać ze zdjęcia ,
a mianowicie plastykowe czopy/pineski mocujące wiązary do kół. Świat dawno wymyślił śruby, jakieś 3-4 tysiące lat temu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
A czym sie rozni DRG od innych, ze pasuje do polskiej wersji?
Tym, że nie ma elementów dodanych już po wojnie na DR czy DB - w wypadku tego modelu BR86 w wersji DB są to na pewno trzecie reflektory, czy coś jeszcze, nie wiem. Wszystko da się zrobić, ale z jednej wersji jest łatwiej, a innej - trudniej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki