• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2019

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jaka ma być cena tego spaghetti western?
https://hobbylandia.pl/pl/searchquery/Big+Boy/1/desc/5?url=Big,Boy

Około 1700 zł bez kosztów dostawy. To chyba nie drogo jak na taki sprzęt, choć nie mam pojęcia jak z jakością tego wypustu. Dodam, że podobno ma być sprzedawany w zestawie z pamiątkową tabliczką z numerem 4014 i rocznicowym metalowym znaczkiem. Ma być dostępna od września 2019. Edycja limitowana.

zn.jpg

Kilka cech tego modelu:

-Prąd stały DC.
-Z silnikiem 5-polowym z kotłem zamachowym w kotle. 2 osie napędowe.
-Metalowe barierki.
-Koła modelu parowozu zgodne z profilem RP-25.
-Długość modelu 475 mm (47,5 cm).
-Koleje amerykańskie (linia kolejowa Union Pacific).
-1-punktowe oświetlenie czołowe LED.
-Gniazdo dekodera: złącze dla dekodera DCC 21-Pin.
-Lata: (1949-1965 r).
-Numer inwentarzowy: 4014
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Jak na taki sprzęt to ok 1700 zł to bardzo drogo. Gdyby to był model całkowicie ma nowo zaprojektowany to cena by była adekwatna do jakości. Ale to jest raczej model który ma na karku ponad 50 lat. Na początku miał wielki silnik w kabinie. Gdzieś w połowie lat 90 tych przekonstruowano napęd i silnik z kołami zamachowymi umieszczono centralnie w kotle. Bylo by super gdyby wtedy do modelu dodano klocki hamulcowe przy kołach, ale nic z tego. Ten temat olano. Obecny wypust wydaje się kontynuacją wersji z lat 90 tych tylko z poprawioną elektroniką. Było by dobrze gdyby jednak zdecydowali się na klocki hamulcowe bo obecnie parowóz bez tego to starożytność. Obawiam się jednak że ma fali popularności czynnego oryginału firma wygrzebala z piwnicy stary projekt i chce na tym zarobić kasę.
Z innej strony to na rynku jest już conajmniej 3 nowsze projekty z czego chyba najtańszy to Athearn Genesis który by cenowo wyszedł podobnie do Rivarossi a jest o dobre 40 lat młodszy.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Tekst "z kotłem zamachowym" pochodzi ze wspomnianej strony sprzedawcy.:eek:
Chyba jednak trzeba sprawdzać kopiowane teksty szczególnie ze stron jakichś dziwnych sklepików:niepewny:.
Albo rzeczywiście mamy do czynienia z jakąś nową nieznaną techniką z kosmosu:obcy:.
Albo zwyczajna technika dywersyjna. Kocioł wypełniony C4 albo Semtexem. Stawiasz na tory włączasz zasilanie i masz zamach.:ROFL:
 
Ostatnio edytowane:

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
Wagony MAV NMJ/Robo można już zamawiać: do wyboru 6 różnych numerów. Albo Robo się uczy, albo NMJ wie jak podejść, grunt że właściwa metoda. Co ciekawe, są fabrycznie wyposażone w oświetlenie, nie kojarzę (ani nie widzę na stronie) takiego akcesorium w ofercie Robo
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Szkoda że to są wersje współczesne i to zdegradowane do drugiej klasy. Bo byłbym zainteresowany wagonem MAV z epoki IV jeszcze jako wagony 1 kl
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Obecne Roco, od czasu wprowadzenia druku 3d przestało dla mnie istnieć jako firma modelarska, i nie jest to odosobniona opinia. Stare wypusty bardzo chętnie, nowe to mogą sobie wsadzić z tą estetyką nadruków.
Nie wiem czy zysk w porównaniu do tamponu jest aż tak duży, że mogą sobie pozwolić na stratę kilkunastu % klientów. Szukać oszczędności należy umiejętnie, a nie na hura tracąc przy tym grono niezadowolonych.
Mam kontakty za granicą i tam również panuje wręcz oburzenie na te "naklejki", ale ich przedstawiciel jest jakby zamknięty na krytyczne uwagi. To już nawet Grzesiu lepiej wypada na tym tle, choć swoją regułkę zawsze i tak musi wygłosić, to jednak pewne zmiany na plus w modelach następują.
 
Reakcje
1.611 378 7
Zawsze możesz kupić model znakomitego producenta czeskiego jakim jest mtb.
A że Pepiki sprowadzają modele z Wietnamu to nie stanowi, tylko prawie 5000 koron za model to gruba przesada. A propos - w Bańskiej Bystrzycy i Arad też są montownie Roco. Tylko na pudełkach jest napis "Made in EU"
Obecne Roco, od czasu wprowadzenia druku 3d przestało dla mnie istnieć jako firma modelarska, i nie jest to odosobniona opinia. Stare wypusty bardzo chętnie, nowe to mogą sobie wsadzić z tą estetyką nadruków.
Nie wiem czy zysk w porównaniu do tamponu jest aż tak duży, że mogą sobie pozwolić na stratę kilkunastu % klientów. Szukać oszczędności należy umiejętnie, a nie na hura tracąc przy tym grono niezadowolonych.
Mam kontakty za granicą i tam również panuje wręcz oburzenie na te "naklejki", ale ich przedstawiciel jest jakby zamknięty na krytyczne uwagi. To już nawet Grzesiu lepiej wypada na tym tle, choć swoją regułkę zawsze i tak musi wygłosić, to jednak pewne zmiany na plus w modelach następują.
Straszne to. Uważam że "ojczyźniane" produkty trza tłuc na miejscu bo koszty produkcji nie są ważne. Tak samo jak np montowni forda nie powinno być w Europie...
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Straszne to. Uważam że "ojczyźniane" produkty trza tłuc na miejscu bo koszty produkcji nie są ważne. Tak samo jak np montowni forda nie powinno być w Europie...
To kupuj sobie nowe Roco, nikt Ci nie zabrania, skoro nie masz poczucia estetyki to nie mój problem, Twoja kasa. Przyjmij jednak do wiadomości, że innym takie wykonanie nie odpowiada i uszanuj tą opinię, a nie wyjeżdżasz z sarkazmem jakimiś patriotycznym tekstem o produkcji na miejscu i montowniami samochodów, których jednak nie malują drukiem 3d, więc zupełnie nie na temat.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki