• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2019

OP
OP
Remaj12

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
myślę, ze dość ciekawy film:
To jeden z tych filmów, które ukazują "kuchnię" produkcji modeli. Myślę, że warto by pokazać go każdej osobie, która uważa, że miniatury przez nas kupowane to zwykłe zabawki - myślę, że sama przyzna, że zdecydowanie nie są to zabawki, a proces produkcyjny, w który zaangażowani są też inżynierowie tylko to potwierdza. Film może dać też do myślenia wszystkim mówiącym jaka to prosta sprawa zrobić model, zmienić coś w modelu, poprawić, itd. - otóż niestety nie, a na pewno nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać, nie wspominając już o kosztach...
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
To jeden z tych filmów, które ukazują "kuchnię" produkcji modeli. Myślę, że warto by pokazać go każdej osobie, która uważa, że miniatury przez nas kupowane to zwykłe zabawki - myślę, że sama przyzna, że zdecydowanie nie są to zabawki, a proces produkcyjny, w który zaangażowani są też inżynierowie tylko to potwierdza. Film może dać też do myślenia wszystkim mówiącym jaka to prosta sprawa zrobić model, zmienić coś w modelu, poprawić, itd. - otóż niestety nie, a na pewno nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać, nie wspominając już o kosztach...
Po tym filmie zdałem sobie absolutną sprawę za co tak naprawdę płacimy i jak złożony jest proces produkcji wybranego modelu a jak musi być bardzo trudny w produkcji model dowolnego parowózu, szkoda że nie jest to pokazane na filmie :cool: czy w ogóle taki film pokazujący produkcje parowózu w skali H0?
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Oglądajmy i podziwiajmy to, co już raczej nie wróci:(
Niech pokażą taki film z obecną technologią nanoszenia napisów. Będziemy mogli wtedy porównać, czy faktycznie proces produkcji się na tyle skrócił, że ich magiczne obniżanie kosztów miało sens. Bardzo mnie ciekawi, czy zysk jest na tyle duży, że pokryje im stratę klientów, którzy odeszli od firmy ze względu na te napisy.
Jako jeden z pierwszych krytykowałem te oznaczenia i jestem już byłym klientem Roco, a takich jak ja jest coraz więcej. Jak Piko dobrze wykorzysta okazję to przejmie grupę niezadowolonych.
Widziałem prywatne nagranie z unboxingu, gdzie Austriak po otwarciu pudełka i zobaczeniu wypukłości i fal Dunaju w przejściach kolorów puścił niezła wiązankę i walnął modelem o podłogę, tak że nie było co zbierać. Szczątki później zostały odesłane do producenta z odpowiednim listem pożegnalnym, także brawo Roco(n)
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Oglądajmy i podziwiajmy to, co już raczej nie wróci:(
Niech pokażą taki film z obecną technologią nanoszenia napisów. Będziemy mogli wtedy porównać, czy faktycznie proces produkcji się na tyle skrócił, że ich magiczne obniżanie kosztów miało sens. Bardzo mnie ciekawi, czy zysk jest na tyle duży, że pokryje im stratę klientów, którzy odeszli od firmy ze względu na te napisy.
Jako jeden z pierwszych krytykowałem te oznaczenia i jestem już byłym klientem Roco, a takich jak ja jest coraz więcej. Jak Piko dobrze wykorzysta okazję to przejmie grupę niezadowolonych.
Widziałem prywatne nagranie z unboxingu, gdzie Austriak po otwarciu pudełka i zobaczeniu wypukłości i fal Dunaju w przejściach kolorów puścił niezła wiązankę i walnął modelem o podłogę, tak że nie było co zbierać. Szczątki później zostały odesłane do producenta z odpowiednim listem pożegnalnym, także brawo Roco(n)
Ja ostatnio kupilem od Roco BR 118 DR, nie widze na nim wypukłości i odstających napisów, to na jednych modelach są a na innych nie? To jedne modele robią tak, a inne inaczej?
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Ciężko powiedzieć jakim kluczem się Roco kieruje, ale zdecydowana większość to badziew 3d. My dostaliśmy ten super druk, Czesi, Austriacy na najnowszych Railjetach, a niby to flagowy produkt Roco, Niemcy też o nim pisali. Napewno jest na wszystkich Vectronach, nowych Taurusach, wagonach Nightjeta czy w malowaniu ICE, o towarowych nie mówię, bo tam aby małe oznaczenia, to i tak nie widać tego.
Ich przedstawiciel mówił, że chcą całkowicie przejść na tą technikę, więc cieszmy się jak uda się trafić jakiegoś niedobitka na tamponie.
Czekam na Koleje Mazowieckie, udam się wtedy do sklepu zaopatrzony w piwo i popcorn i będę miał dobrą komedię patrząc na to malowanie.
Chciałbym się mylić, ale o ile przy wagonach jest niby jakaś znikoma szansa, że będą wykonane jak dotychczas robiło HobbyTrade, to lokomotywa będzie pięknie wypukła na tych wszystkich falach, coś jak poniższy screen z filmiku, jak to pięknie wygląda na większej powierzchni:LOL:
20190425_182127.png
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Ja faktycznie drżę na myśl o tych wagonach Kolei Mazowieckich. Nieco osób na to czeka, jak to też będzie tak wykonane, to będzie płacz.

Ciekawym jest fakt, iż firma ta mająca od lat problemy, wdraża technikę nanoszenia opisów na modele odstraszającą klientów. Czyli zamiast zrobić coś, co by przyciągnąć klientów, to jeszcze wprowadzają rozwiązanie dające efekt zupełnie odwrotny. Paradoks jakiś? Brawo Roco. Oszczędzajcie dalej. Szkoda tylko że my tego i tak nie odczujemy, za to za chwilę może nie będzie na czym oszczędzać, bo w ogóle ta firma splajtuje.
 
OP
OP
Remaj12

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Nowa edycja znanego już modelu, tym razem w wersji z II epoki:
Przy tej okazji warto zaznaczyć, że ów model ukaże się jako jedna z letnich nowości koncernu MäTrix ;) . Odnośniki do katalogów :) :

Märklin - Sommer-Neuheiten 2019

märklin_sommer-neuheiten_2019.jpg

- źródło: https://www.maerklin.de/de/produkte/produkt-informationen/kataloge/neuheitenprospekte/

TRIX - Sommer-Neuheiten 2019

trix_sommer-neuheiten_2019.jpg

- źródło: https://www.trix.de/de/produkte/produkt-informationen/kataloge/neuheiten/
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Przy tej okazji warto zaznaczyć, że ów model ukaże się jako jedna z letnich nowości koncernu MäTrix ;) .
Co jest wyraźnie napisane (fakt, że po niemiecku) na samej górze wstawionego przeze mnie ogłoszenia, w którym podano też numery katalogowe obu wersji: Märklin 39243 i Trix 22913. ;)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Widziałem prywatne nagranie z unboxingu, gdzie Austriak po otwarciu pudełka i zobaczeniu wypukłości i fal Dunaju w przejściach kolorów puścił niezła wiązankę i walnął modelem o podłogę, tak że nie było co zbierać. Szczątki później zostały odesłane do producenta z odpowiednim listem pożegnalnym, także brawo Roco(n)
Mógłbyś dać linka?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki