• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2019

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
Ja nie znalazłem (w zasadzie) nic poza jakimiś próbami przeróbek wyszukanymi na hasło 'BR86 mit Windleitbleche' :)
Jednak jeśli mowa o rzeczywistej maszynce znalazłem taki oto materiał z fotką egzemplarza o numerze 86 1119 wykonaną w 1972 roku:

Zobacz załącznik 628808
Być może stąd parcie na posiadanie takiego egzemplarza w modelu...

Artykuł o którym mowa: KLIK

I teraz na hasło BR86 1119 juz coś wyskakuje.... nie wiem czy są to fabryczne modele czy jakieś przeróbki, ale zauważyłem, że wiele modeli z wiatrownicami które można znaleźć w necie ma właśnie numer 1119... jak np. ten od PIKO (H0 oczywiście):

Zobacz załącznik 628809

Wg informacji podanych w książce "Eisenbahnen auf Usedom" Bernda Kuhlmanna, z jedenastu eksploatowanych na Uznamie BR86, osiem sztuk posiadało wiatrownice Wittego (numery: 030, 040, 114, 119, 148, 185, 323, 759). W książce są zdjęcia maszyn: 1759 i 1114.
 

1986Andy

Użytkownik
Reakcje
48 5 0
@DRACULA: Fakt istnienia BR 86 z wiatrownicami w TT nie umknął mojej uwadze :) Konkretnie to robota Tilliga:
https://album.tt-pics.de/details.php?image_id=2879,
http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalog.asp?id=02176,
Mnie natomiast interesuje wersja w H0.

Wyszukiwarka na hasło: r 86 windleitbleche zazwyczaj zwraca jeżdżącą do dziś BR 86 1323-4:
https://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?108,8182459,page=all.

@J1974H0: To zdecydowanie jest przerobiona BR 86 ze starego Piko - nowsze miałyby oksydowane koła.
Wiatrownice zapewne pochodzą np. ze starej BR 52.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Ja sobie spokojnie poczekam na wersję DRG tej lokomotywy.
Mam jednak pytanie, czy jest gdzieś możliwość kupienia zamiennych kół tocznych do przedniego wózka? Strasznie mnie rażą w parowozach (modelach) te koła. Strasznie duże robią w nich obrzeża.
 

vitasem

Użytkownik
Reakcje
123 9 0
Byłem jednak za dużym optymistą ,wychodziłem z założenia ,że nowy Br 86 będzie na zbliżonym poziomie cenowym do Br 64 Roco.
Wydaje sie ,że 1200zł za analoga to dużo ,chyba ,że bedzię na dużo wyższym poziomie wykonania np do Roco Br 64.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Oglądałem to kilka razy na żywo w jednym ze sklepów i muszę przyznać że mi się bardzo podoba. Nawet te kilka razy przeszła mnie myśl żeby zakupić. Nie mniej jednak Twoje wymagania względem "kopciuchów" mogą być wyższe.;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Roco wypuściło nie tak dawno BR 85, ale nie wiem, czy dokładnie w tej samej wersji i czy są jakieś różnice w wykonaniu. Ja sam tego nie mam, ale wiem, że są koledzy, którzy mają ten wypust sprzed kilku lat.
 

jabol

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 3 0
Kupiłem jedną z Modellbahn i miała problem z dymem. Kupiłem drugą z innego sklepu i miałem też problem z dymem. Na youtube jest kilka filmów o tym problemie i można to ponoć łatwo naprawić. Ogólnie bardzo ładny model z fajnym dźwiękiem ale ja miałem wyjątkowego pecha.
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Kupił ktoś może już od Piko V200 DR? Myślę nad zakupem w IV epoce BR 120 DR, jak wrażenia? Szybkę można zamienić od polskiego Gagarina :D
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
TUTAJ kilka moich zdjęć. Ale brać w analogu i wstawiać dekoder ESU lub Zimo - są moim zdaniem lepsze od pikowskiego Uhlenbrocka
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
A propos linku wyżej, który wkleiłem do katalogów nowości za 2019 rok.... teraz się dopatrzyłem.... myślałem że w tle jest real 100% ale to ma przecież sprzęg H0 :) Wygląda na to, że ktoś zrobił fotomontaż. heh...

Bez tytułu.jpg
 
OP
OP
Remaj12

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Kwestia spostrzegawczości ;) ... niektóry "zorientowali się" w momencie opublikowania okładek katalogów pod koniec grudnia zeszłego roku :p . Uwagę zwraca kiepski fotomontaż :ostrozny: - pomijając widoczny sprzęg modelarski to już samą wielkością lokomotywa odstaje od gabarytów wagonów, a także przód lokomotywy nieco "ucieka" w innym kierunku niż tor. Dochodzi kwestia perspektywy - na zdjęciu bazowym wszystko zmniejsza się ku prawemu górnemu narożnikowi, a tymczasem model jest "jednakowo wielki", przez co sprawia wrażenie jak miał "napuchniętą budkę". Pomysł nie najgorszy, wykonanie... już takie sobie, aczkolwiek sam lepszego pewnie bym nie zrobił :oops: ...

PS Zacząłem się zastanawiać jaka to stacja. Pierwsze skojarzenie przez pewne podobieństwo - Pirna, ale szybka analiza jednego szczegółu (kształt i oznakowanie masztów słupów trakcyjnych) i płynący z tego wniosek - to pewnie stacja gdzieś w Czechach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki