• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2019

OP
OP
Remaj12

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Wystarczyło by, żeby zrobić wagon nie z plastiku, tylko z ALUMINIUM!!!
Na pewno nie z czystego aluminium, a co najwyżej ze stopu aluminium. Model z czystego aluminium mógłbyś zgnieść... przez nieuwagę!
Skoro można tłoczyć inne rzeczy, to dlaczego nie można samej budy wagonu?
Pudła wagonów wykonywane są jako odlewy z tworzywa sztucznego metodą wtrysku wysokociśnieniowego. Nikt z producentów nie będzie tworzyć osobnej linii produkcyjnej tylko po to by tłoczyć i wykrawać pudła jednej serii modeli. Być może innym powodem - aczkolwiek pewnie mniej znaczącym niż wymieniony przeze mnie - jest to, że stop aluminium jest droższy niż granulat do produkcji modeli z tworzywa sztucznego.
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Rybie oko w takiej skali w aluminium to mrzonka.
Inna sprawa, ze wzór rybiego oka to nie łuski obok siebie, tylko łuski nakładające sie częściowo na siebie i taki wzór dałoby sie nadrukować. Jest ciekawy wątek o tym na drehscheibe.
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Tak czy siak, to "modele" Silberlingow wyglądają śmiesznie, nie mam ochoty ich mieć, jeśli producenci nie pokusza się o ich zrobienie ze srebrnej cienkiej blachy, to będą wyglądać zawsze na zabawki, a nie poważne modele...
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Tak czy siak, to "modele" Silberlingow wyglądają śmiesznie, nie mam ochoty ich mieć, jeśli producenci nie pokusza się o ich zrobienie ze srebrnej cienkiej blachy, to będą wyglądać zawsze na zabawki, a nie poważne modele...
Parafrazując słowa wielkiego mędrca :

@Rokstedi, nic nie stoi na przeszkodzie aby kolega właśnie taką makietę zaprezentował.
nic nie stoi na przeszkodzie aby kolega właśnie taki wagon zbudował;):LOL:.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
EN Chopin, ACME 55119.
Jesienna nowość 2019.
55119.jpg

Czy ktoś posiada więcej informacji, na temat ukazania się tego zestawu wagonów?
 
Ostatnio edytowane:

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Wagon ten mam już od około 1,5 miesiąca tak więc nie jest to nowość na 2020. Poza tym wagon należy do przewoźnika DB, więc jakby nie jest to nowość PKP. O tym wagonie było pisane w tematach o nowościach na 2019. Data wejścia do sprzedaży w lipcu 2020 roku to jakieś nieporozumienie wynikające z działalności polskiego dystrybutora A.C.M.E. na Polskę. Mogę tylko jeszcze dodać tyle, że zakupiłem go taniej w Niemczech niż w Polsce (wraz z wysyłką).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki