• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2019

Obecne Roco, od czasu wprowadzenia druku 3d przestało dla mnie istnieć jako firma modelarska, i nie jest to odosobniona opinia. Stare wypusty bardzo chętnie, nowe to mogą sobie wsadzić z tą estetyką nadruków.
Nie wiem czy zysk w porównaniu do tamponu jest aż tak duży, że mogą sobie pozwolić na stratę kilkunastu % klientów. Szukać oszczędności należy umiejętnie, a nie na hura tracąc przy tym grono niezadowolonych.
Mam kontakty za granicą i tam również panuje wręcz oburzenie na te "naklejki", ale ich przedstawiciel jest jakby zamknięty na krytyczne uwagi. To już nawet Grzesiu lepiej wypada na tym tle, choć swoją regułkę zawsze i tak musi wygłosić, to jednak pewne zmiany na plus w modelach następują.
Wreszcie ktoś jeszcze dostrzega wartość starego Roco..... To nowe to można ze sklepu prosto na śmietnik zanieść......

Cześć,
trochę zdjęc nowej BR 86 od Rocco:

BR86

Czerwone rurki mnie przerażają, mam nadzieję, że to jakiś prototyp.
Hmm ja to was nie rozumiem... Nasze Ygreki z PIKO to co do malowania potraficie określić z gigantyczną perfekcją, ba nawet określić skład chemiczny farby... a TU jak widać jak na dłoni, że TO JEST jeżdżący PROTOTYP tego modelu parowozu.... A rurki na na kotle pomalowane zostały na czerwono dlatego, żeby odznaczały się na tle kotła i skrzyń wodnych (dzięki temu widoczne jest to, że nie są odlane razem z kotłem), ale jako oddzielne elementy z innej formy. Czy wy nie widzicie tego??? Czy potrzebujecie podwójnych denek od słoików, żeby to zobaczyć??? Tacy z was "znafcy" i "fachmani" i to przerażająca większość niestety... To forum to dno i kilometr mułu. Coś potwornego!

FENIX

Znany użytkownik
Jako ,,zdzierca,, używający tępych narzędzi do zdzierania szyldów DRG, również zapisałem się na wersję DRG, a to z tego powodu, że najbardziej organicznie nadają się do konwersji na PKP.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor H0/H0m/H0e/H0f 154
Tabor H0/H0m/H0e/H0f 218
Tabor H0/H0m/H0e/H0f 151
Tabor H0/H0m/H0e/H0f 297
Tabor H0/H0m/H0e/H0f 187