• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2018

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Przełomowa chwila, Tillig robi parowóz w H0. W innych wielkościach już dawno robił parowozy (TT, H0m/e). Ale cena trochę odstrasza, nie spodziewam się wielkiego popytu, zwłaszcza w Polsce.
Skoro temat jest w dziale poświęconym wyłącznie H0, to chyba nie musiałem tego dodawać. No chyba, że uważa Pan, że zbyt duży odsetek użytkowników tego forum tego nie łapie, tak jak np. nie da się niektórym wytłumaczyć, że zdanie zaczynamy dużą literą.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
(...) Ale cena trochę odstrasza, nie spodziewam się wielkiego popytu, zwłaszcza w Polsce.
Cóż mamy do czynienia z firmą która od 20 lat zajmuje konsekwentnie ostatnie miejsce w kategorii - Jakość/Cena .
To będzie drastycznie przewartościowany gniot na poziomie wczesnych lat 90 ub.wieku ze standartową tylko elektroniką.

Mnie ogarniają prawdziwe emocje tak jak dawniej tylko w przypadku haseł : "Neuheiten Brawa" , "Neuheiten ESU" , "Neuheiten Piko PKP" ...
Pozostałe firmy stały się nudne ...
Dlatego też tnę posiadany ilostan wagonów także pod kątem poziomu wykonania. U mnie nie ma zmiłuj, nie tworzę prywatnego muzeum produkcji miniatur kolejowych...tylko SPEKTRUM MINIATUR KOLEJOWYCH które nie mogą mnie razić swoim wykonaniem.
Męęękliny i Trixi-Dixi wyrżnąłem... Z narastającą niechęcią patrzę na węglarki Klagenfurt Klein Modellbahn i na 2-oś węglarki i kryte Fleischmann ...
Miałem nadzieję że weźmie się za te tematy wampi Katrin Braun ( Brawa ) . Niestety Katrin nie wzięła się...
Tak się zastanawiam czy nie napisać wskazującego Jej te tematy listu w oparciu o "encyklopedię" Carstens'a , pakując do niego jakiś zwaloryzowany model ?
Ten temat może omijać latami , a mnie naprawdę już vq...vją te wykonania Fleischmann i Klein-M. z przed 25 lat !
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
W kwestii wagonów BRAWY. W III kwartale trafia do sprzedaży wagon DRG typu G (Kassel)https://www.modellbahnshop-lippe.co...95-0-0-0-1-2-2-0-gatt-gb-p-0/ein_produkt.html.

Podejrzana jest dla mnie jego cena. Zaledwie 130zł. Dla przykładu wagon Ghs typu "Oppeln" kosztuje 160zł https://www.modellbahnshop-lippe.co...87-0-0-0-1-2-2-0-gatt-gb-p-0/ein_produkt.html.

Zawsze gdy widzę model firmy, która znana jest z produktów świetnie odwzorowanych z wieloma filigranowymi szczegółami w cenie 130zł (dla porównania Eamos od PIKO za 170 zł :eek:) to nabieram podejrzeń do takiego modelu.

Czy w wypadku tego modelu jest coś podejrzanego ? Nie wierzę, aby BRAWA była zdolna do jakiegoś "fake", nie licząc czasem "fake-owych" malowań w różnych sonderserie....
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
898 6 2
O kurde, jaka fajna lokomotywownia! :) Ciekawe jaka cena będzie.

947000.jpg

Platforma z plandeką też ciekawa, szkoda tylko że nie z napisem DB Cargo :)
235778.jpg
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
W kwestii wagonów BRAWY. W III kwartale trafia do sprzedaży wagon DRG typu G (Kassel)(...)
Podejrzana jest dla mnie jego cena. Zaledwie 130zł.(...)
Czy w wypadku tego modelu jest coś podejrzanego ?
Ta cena jest jak najbardziej normalna. Wagon w cenniku kosztuje 32,50EUR i po odliczeniu 10% rabatu jaki oferuje Lippe wychodzi dokładnie 29,25EUR.
Ten wagon G(h)Kassel-Munchen-Karlsruhe w epII i G(h)10 w ep.III i Gklm191 w ep.IV ukazuje się od kilku lat w nienagannym bardzo filigranowym wykonaniu. Można powiedzieć że jest to wagon sztandarowy dla hasła Brawy "Ich liebe detail".
Zwłaszcza że jest to wagon nr 1 w historii niemieckich kolei , jako konstrukcja nr 1 w historii polskich kolei które również skorzystały z pruskiej konstrukcji Musterblatt IId8. I ilościowo nr 1 w historii europejskich kolei - 121.770 sztuk !
Niestety w świadomości społecznej , zwłaszcza polskiej ten wagon ma monopol na "czarną legendę" z okresu II W.Św.
A przecież nie tylko nim wożono transporty z cywilną ludnością najczęściej przymusowo.
Wracając do konstrukcji , wagon ten ma nie jedną wersję :
- bez budki , bez zastrzałów diagonalnych w narożach
- bez budki , z zastrzałami diagonalnych w narożach
- z budką zachodzącą na dach , bez zastrzałów diagonalnych w narożach
- z budką zachodzącą na dach , z zastrzałami diagonalnych w narożach
- z budką nie zachodzącą na dach , bez zastrzałów diagonalnych w narożach ( co do tej wesji mam wątpliowści )
- z budką nie zachodzącą na dach , z zastrzałami diagonalnych w narożach
Tak czy siak dla miłośników klasyki - niemieckiej, polskiej i europejskiej - wagonów towarowych jest bezsprzecznie "kultowym nr 1".
Warto dodać że warszawski Loko Model zapowiedział emisję tych wagonów właśnie Brawy w oznaczeniu PKP z orłem w kolorze szarym i czerwieni tlenkowej.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Katrin opowiada o nowościach Brawy. W tym roku już jest całkiem naturalna i swobodna przed kamerą :)

 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.949 24 8
Muszę też dodać coś z mojej bajki, czyli model BR05 Maerklina, który występuje tez w wersji DC Trixa
Pierwowzór tej lokomotywy ustanowił w 1936 roku światowy rekord prędkości
ABD19900-3BD4-4022-9670-6543D678CB62.jpeg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
Pierwowzór tej lokomotywy ustanowił w 1936 roku światowy rekord prędkości
A do dzisiaj trwają spory, czy rekord należy do 05 001, czy do brytyjskiego Mallarda. Model BR05 w różnych wersjach robił swego czasu Liliput.

Interesujący ten sprzęg Makette. Ciekawe, na ile łatwo da się go łączyć i rozłączać. Piszą, że był przez rok testowany i potwierdził przydatność, a szczegóły podadzą wkrótce.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki