• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2018

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#42
To niemiecki punkt widzenia, PIKO powinno opisać podziały epokowe wg dziejów kolei w danych krajach, czyli rozpoczęcie ep. V powinno zawierać wprowadzenie żółtych czół.
Podział na epoki jest określony w normach NEM i proponowałbym się tego trzymać, inaczej wprowadzimy bałagan. A NEM przewiduje różne granice między epokami dla różnych krajów.
Brawa przewróciła mi światopogląd :eek:,wypuściła chyba pierwszy raz parowóz z napędem w kotle.:mad:
Chyba jednak z napędem w tendrze.
A tak przy okazji, broszura ma tytuł "Nowości 2018", ale termin ukazania się modelu (nie tylko tego) to II kwartał 2019.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#53
Nie wiem, jak Kolega EC45 liczy, ale mnie wychodzi, że za zestaw z oświetleniem sterowanym cyfrowo (z dekoderem) kosztujący 567,14 euro, nawet przy kursie 4,20 trzeba dać 2382 zł, a za zestaw bez oświetlenia 226,81 euro, co daje 953,60 zł. To wszystko za 5 wagonów, bez lokomotywy. Zestaw cyfrowy ma dekoder dźwiękowy, generujący dźwięki jazdy i kuchni (!). Pytanie, co oznaczają dźwięki jazdy w wagonach. Do tańszego zestawu można zamontować oświetlenie w przyszłości.
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#56
Mnie na poczatku bardzo ucieszyły te BR01 w różnych wersjach od Brawy. Pozniej doczytalem, że napęd w tendrze, że nie metalowe w całości... cena jak za wcześniejsze parowozy, a poszli na łatwiznę... zastanawiam się czy nie pozostać przy tych od Roco o połowę tańszych. No chyba, że będą naprawdę zachwycające, ale to trzeba czekać do 2019! nowości 2018...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki