• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2018

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
W zasadzie wygląda jak model Roco, ale taki nieco poprawiony.
Z rzeczy na plus widzę bardziej przestrzenną imitację wnętrz przedziałów maszynowych, ładniejsze przewody powietrzne nad wózkami, ażurowa siatka nad wentylatorem i wentylator pod nią, wnętrze kabiny bez tej głupiej widocznej osłony na światłowód górnego reflektora. Przypuszczam, że takie rzeczy to i Roco mogłoby u siebie poprawić. Ale wciąż miałoby cenę wyższą niż Piko. Co może dziwić, po wyprodukowaniu przez lata ogromnej ilości tych modeli. Forma dawno się zwróciła.
Z rzeczy na minus - wraz z szybami "odlano" imitacje osłonek przeciwsłonecznych, więc kto ich nie chce to i tak będzie je miał, od dawna wspominane poręcze będące częścią budy a nie osobnym elementem, identycznie jak w Roco wycieraczki "odlane" wraz z szybą czołową, dziwnie wyglądające wnętrze górnych reflektorów czołowych, wyłażąca dziura na wentylator w połaci dachu pod osłoną wentylatora.
Ponownie widoczna jest dziwna polityka - z jednej strony detale, nawet jakieś małe, a z drugiej uproszczenia tam gdzie szkoda że je zastosowano.
Ale na pierwszy rzut oka to jak model Roco, z lekkimi poprawkami.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
No cóż. Mimo zapowiedzi nie jest to poziom "Ludmiły". Choć zdziwiony nie jestem.
Ale tak jak napisałem, dla mnie w tym wypadku będzie decydował ogólny odbiór modelu a nie szczegóły. Więc dopiero jak postawię dwa obok siebie to zdecyduje się czyje ST44 będę kupował.
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Te szybki czołowe są poprostu ohydne, patrząc na to zdjęcie centralnie od czoła aż mnie odrzuciło, jak można tak zepsuć model robiony od podstaw w dobie obecnej techniki, wychodzi znowu zamiłowanie Piko do segmentu HOBBY!!!
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Dlaczego piszesz że model jest spi.....?
Przecież PIKO chciało tak to wykonać. Oni nie mają zamiłowania do segmentu hobby tylko do modeli tanich w produkcji. Ogólny bilans ma się zgadzać. Dlatego będą fototrawione kratki na dachu i odlane wycieraczki.
Mają swoją filozofię i strategię. To są Niemcy, przy ich technologii, gdyby tylko chcieli robiło by modele lepsze niż ktokolwiek i.....robią. Założę się że nikt nie ma tak korzystnego stosunku cena produkcji modelu/cena sprzedaży.
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Zawiedziony jestem PIKO i tym jego Gagarem... no trudno. Może za jakiś czas Roco poprawi swoją wersje, albo ktoś inny wyda. Pieniądze przeznacze na inny model. Czy naprawdę tylko mnie on tak zawiódł? Ta przednia szyba jest potworna... gdzie oni mają oczy? Mogli wstawić samą szybkę bez żadnych odlewów i to by ładniej wyglądało. W dodatku te porecze... za to super, że nad dachem popracowali. Nic tylko patrzeć na model od góry:D bo od przodu sie po prostu nie da:ROFL:
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Otóż to! Polska wersja może mieć inne okna. Jest to prawdopodobne bo PIKO już zwraca uwagę na różnice, nawet te drobne występujące pomiędzy różnymi wersjami.
Jedyna szansa, że Niemcy po nich pojadą jak za pantografy w Vectronie i zrobią te szybki nowe.
Jak nic z tego to albo kupić z Roco jako części i zobaczyć dopasować lub ktoś zrobi normalne i będzie akcja wymiany szybek tak jak super oczek w siódemkach.
Te odlane osłonki zaprojektował ktoś kompletnie bez poczucia estetyki, może na pół ślepy, albo pod wpływem czegoś tam. Była by zwykła szybka i było by ok, ale musieli pokazać że mają coś czego nie ma Roco i uszczęśliwić na siłę tym badziewiem.
Od góry ok, z boku ok, przód tragedia!!!
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Te osłony p/w słoneczne to fakt że brzydkie, aż człowiek ma ochotę puścić taki słynny filmik z Youtube z rajdowcami w formie komentarza... ale model ciekawy, zobaczymy jak wyjdzie po polonizacji :)
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
No właśnie, może ktoś podejmie sie produkcji takich gołych szybek na wymiane? Bez tego dla mnie model BR120 DR obecny wypust PIKO jest nie do przyjęcia...
 

MarekSt

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0
Może podmalowanie na jakiś kolor tych osłonek dobrze by mu zrobiło, co nie zmienia faktu, że wykonanie ich jako odlewu z szybą jest niefortunnym pomysłem. Na wielki plus moim zdaniem wózki oraz dach a szczególnie te charakterystyczne wielkie syreny .
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Suprise! (tł. Niespodzianka!) - czytamy na stronie pewnego sklepu. Firma skupiająca marki Märklin i Trix znowu zaskakuje! Na znanym portalu społecznościowym na profilu hurtowni modelarskiej AMC z Wrocławia pojawiła się informacja dotycząca owej niespodzianki od koncernu MäTrix (odnośnik do postu):
AMC Hurtownia Modelarska napisał(a):
Po raz pierwszy w ofercie Marklin / Trix jako nowość – niespodziankę 2018 przedstawiono:
Parowóz pośpieszny BR 08 1001, DR / DDR ep. IIIa
W wersji na prąd zmienny model ma numer: Marklin 039242.
W wersji na prąd stały – nr artykułu: Trix 22912.
Cena detaliczna sugerowana przez producenta: 630 euro
Opis modelu BR 08 1001:
- Model wyposażony w cyfrowy dekoder mfx+, posiada rozbudowane funkcje oświetlenia i dźwięku;
- Regulowany silnik o wysokiej wydajności, z kołem zamachowym jest umieszczony w kotle parowozu;
- 4 osie napędne;
- Opaski przeciwpoślizgowe;
- Lokomotywa i tender wykonane w dużej mierze z metalu;
- Generator dymu nr art. 72270 jest standardowo montowany w fabryce;
- Oświetlenie zmienne zależne od kierunku jazdy – dwie lampy czołowe na lokomotywie i dwie lampy z tyłu na tendrze;
- Oświetlenie i zestaw dymowy konwencjonalnie działa przy zasilaniu analogowym, a jest możliwość przełączania przy zasilaniu i sterowaniu cyfrowym. Ponadto oświetlenie kabiny i podświetlenie podwozia mogą być przełączane cyfrowo;
- Oświetlenie z bezobsługowymi białymi diodami (LED);
- Regulowany sprzęg z kinematyką między parowozem i tendrem. Z tyłu tendra zamontowany krótki sprzęg z kinematyką i gniazdem wg NEM;
- Minimalny promień przejazdu 437,5 mm;
- Do modelu dołączone są węże hamulcowe, wtyczka ogrzewania i imitacja połączenia śrubowego.
- Długość nad buforami: 29,4 cm.
Poniżej załączone na portalu zdjęcia:

43565441_2200130746901927_1357394662662340608_o.jpg

43666975_2200130716901930_8147625313531068416_o.jpg 43604508_2200130676901934_5512333152795754496_o.jpg
43663883_2200130786901923_7604229452855246848_o.jpg 43706354_2200130823568586_5002328644211703808_n.jpg

Taka refleksja mi się nasuwa - jaka musi być wielkość i siła nabywcza rynku, aby w 2018 roku opłacało się firmie wydać model parowozu występujący w oryginale w Niemczech tylko w jednym egzemplarzu. Najbardziej ciekawi mnie nakład modelu. Niemałą cenę już znamy - została podana w powyższym opisie przetłumaczonym przez dystrybutora modelu. Oprócz miniatury parowozu w niemieckich oznaczeniach koncern MäTrix wyda również model w oznaczeniach kolei francuskich SNCF. Do tej pory model w wielkości H0 był produkowany jedynie przez takie firmy jak Micro Metakit, Micro-Feinmechanic oraz Lemaco... teraz do tego zacnego grona dołączy koncern MäTrix. Nieco informacji o modelach i ich pierwowzorach można znaleźć na stronie "Modelarskiej Wikipedii". Jedną z "cech charakterystycznych" modeli oferowanych pod marką Märklin są duże obrzeża kół (dobrze widoczne na zdjęciach), które moim zdaniem, jak w większości modeli parowozów w dużej mierze psują pozytywny odbiór modelu (zastanawiam się o ile mniejsze będą w wersji Trix'a). Nie mniej muszę przyznać, że miniatura tego wielkiego parowozu również prezentuje się imponująco.

Zacząłem szperać w internecie i "wygrzebałem" jeszcze kilka rzeczy. Najpierw jedno dodatkowe zdjęcie w dwóch wersjach z sesji modelu:

39242_header_02.jpg


039242_S.jpg


W zależności czy jesteś miłośnikiem Märklin'a czy Trix'a jest odpowiedni plakat/prospekt dla Ciebie:

39242_prospekttitel.jpg 22912_prospekttitel.jpg

Eindrucksvolle Einzelgängerin - Imponujący samotnik - można by przetłumaczyć nagłówek prospektu promującego model tej potężnej maszyny:

42806432_10156331152775860_8722906706469715968_o.jpg

Nie mogło zabraknąć i filmu:


Na koniec podaję odnośniki do stron producenta:
- Märklin: https://www.maerklin.de/de/lp/2018/baureihe-08/
- Trix: https://www.trix.de/index.php?id=3562
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki