• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2018

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
cześć czy ktoś ma jakiś przecieki odnośnie tego kiedy do cholery ACME wyda elektrowozy skody serii 163 i ich wersje przegubowa uzywana na Słowacji? W katalogu 18 sa, na lippe sa jako "reserv" ile to im jeszcze zajmie? Ktoś slyszal jakieś plotki?
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Wątek może niezbyt trafiony, ale nie miałem pomysłu gdzie zapytać:

Czy ktoś wie kiedy ukażą się w handlu zapowiadane przez PIKO tory na betonowych podkładach?
Z katalogu wnioskuję, że w II kwartale. Pytanie czy na początku kwartału, na końcu, a może będzie opóźnienie?
 
D

Docteur

Gość
cześć czy ktoś ma jakiś przecieki odnośnie tego kiedy do cholery ACME wyda elektrowozy skody serii 163 i ich wersje przegubowa uzywana na Słowacji? W katalogu 18 sa, na lippe sa jako "reserv" ile to im jeszcze zajmie? Ktoś slyszal jakieś plotki?
Pewnie będzie tak samo jak z 350/151/150 - czyli poślizg co najmniej 1,5 roku :)
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Esu też np. zapowiadało już w 2017 E03/103 i ciągle to przesuwają. Teraz widnieje 4 kw tego roku. Pewnie przesuna na 2019 ciekawe dlaczego tak się dzieje? Przecież to niby powazne firmy...
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Bardzo ciekawa dyskusja się wywiązała, ale przysypała moje pytanie, więc się za przeproszeniem odkopię:

Czy ktoś wie kiedy ukażą się w handlu zapowiadane przez PIKO tory na betonowych podkładach?
 
Reakcje
42 4 10
Bardzo ciekawa dyskusja się wywiązała, ale przysypała moje pytanie, więc się za przeproszeniem odkopię:

Czy ktoś wie kiedy ukażą się w handlu zapowiadane przez PIKO tory na betonowych podkładach?
Gdzieś czytałem, że ukażą się pod koniec II kwartału. Trzeba być cierpliwym, bo też na nie czekam. Hitem mogą być rozjazdy, ponieważ z tego co mi wiadomo to żaden producent takowych nie wydał.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Gdzieś czytałem, że ukażą się pod koniec II kwartału. Trzeba być cierpliwym, bo też na nie czekam. Hitem mogą być rozjazdy, ponieważ z tego co mi wiadomo to żaden producent takowych nie wydał.
Mało wiesz, bo Peco już ma od 2013r rozjazdy na betonowych podkładach, Code 75. Dostępne też są flexy i same podkłady, do których można kupować też szyny luzem.
 

Jarecki

Użytkownik
Reakcje
47 0 0
I to jest jeden z powodów dlaczego nie zamawiam modeli którenie zalegają na półkach w polskich sklepach tylko wole taki model kupić zagranica. Nie chcę aby przed wysyłką do mnie wszyscy kolesie właściciela sklepui jego pracowników z ciekawości "macali" sobie dla mnie sprowadzonymodel, którego bez wyjazdu do Niemiec na własne oczy nie zobaczą.
Właśnie dotarł do mnie długo wyczekiwany model renomowanego niemieckiego producenta (ESU) zamówiony w renomowanym niemieckim sklepie internetowym (mniejsza o nazwę). Oto co zobaczyłem po otwarciu pudełka:

1) ukruszona rama wózka -stanowiącego w tym modelu bardzo rzucający się w oczy element
ESU_c77_wozek.jpg

2) źle naniesione numery na jednej burcie (druga OK, co tym bardziej zwraca uwagę)
ESU_c77_burta.jpg

3) uszkodzony, z otartą farbą element dachu - podstawa klimatyzatora (?)
ESU_c77_dach.jpg


Model nawet nie trafił na szyny - poza widocznymi usterkami, coś w nim dziwnie grzechocze, nie ryzykowałem odkręcania go z podstawki transportowej.

Wnioski:
1) gdybym mógł model zobaczyć i "pomacać" w sklepie - uniknąłbym wymiany, przesyłek oraz oczekiwania czy i w jaki sposób reklamacja zostanie załatwiona;
2) narzekającym na krajowych producentów (mam tu na myśli falę hejtu wylewającego się czasem na Schlesienmodelle czy Robo), że czasem modele docierające do klientów nie są idealne, jak widać nawet najlepszym zdarzają się wpadki jakościowe i to dość ewidentne :(
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
No ale to ten renomowany sklep jest winny partaniny ESU? Czy ten renomowany sklep jest winny, że w polskich sklepach nie ma na półce tego typu modeli?
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Właśnie dotarł do mnie długo wyczekiwany model renomowanego niemieckiego producenta (ESU) zamówiony w renomowanym niemieckim sklepie internetowym (mniejsza o nazwę). Oto co zobaczyłem po otwarciu pudełka:

1) ukruszona rama wózka -stanowiącego w tym modelu bardzo rzucający się w oczy element
Zobacz załącznik 556372
2) źle naniesione numery na jednej burcie (druga OK, co tym bardziej zwraca uwagę)
Zobacz załącznik 556373
3) uszkodzony, z otartą farbą element dachu - podstawa klimatyzatora (?)
Zobacz załącznik 556374

Model nawet nie trafił na szyny - poza widocznymi usterkami, coś w nim dziwnie grzechocze, nie ryzykowałem odkręcania go z podstawki transportowej.

Wnioski:
1) gdybym mógł model zobaczyć i "pomacać" w sklepie - uniknąłbym wymiany, przesyłek oraz oczekiwania czy i w jaki sposób reklamacja zostanie załatwiona;
2) narzekającym na krajowych producentów (mam tu na myśli falę hejtu wylewającego się czasem na Schlesienmodelle czy Robo), że czasem modele docierające do klientów nie są idealne, jak widać nawet najlepszym zdarzają się wpadki jakościowe i to dość ewidentne :(
Ja osobiście do firmy ESU się zraziłem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki