• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2018

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
#81
Na Trixa/Märklina Lippe daje 20% upustu od ceny sugerowanej.
Zasadniczo po zrobieniu kilku zakupów jako zarejestrowany kupujący można i trzeba próbować zawalczyć o cenę. Przykład Kieskemper - ma swój sklep online i wystawia na ebay.de często z taką samą ceną i opcją „zaproponuj cenę”. Piszę maila do sklepu z propozycją „jego cena minus 10-20%” i zazwyczaj nie ma problemu. Oczywiście im droższy zakup tym łatwiej o upusty.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#82
Ja bym osobiście nie ufał wyjaśnieniom usera Drakuli, który wybiera sklep Lippe z racji na logiczną mozliwość dyskantu na Brawę , pachnie mi to szyderczym kłamstwm , fejkiem .
Podejrzewam jedną i wyłączna przyczynę takie wyboru, a mianowiście misiowe żelki , które Lippe dodaje do paczki z modelami , taka torebeczka z 5-ma sztukami.
..............................................................................................................................................................................Wiem , bo znam to z autopsji.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#84
No, 5 tysi. Na razie chyba ograniczę się do wagonów. Zawsze będę mógł podpiąć moją BR 18.486 (choć nie wiadomo czy prowadziła ten pociąg).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#87
To ciekawe, że Roco powtarza model Fleischmanna, w sytuacji, gdy obie marki należą do tej samej firmy. Ale jeśli wyjdzie też w wersji PKP, to miejmy nadzieję, że trochę lepiej "spolonizowany" niż ten Fleischmanna.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#88
ROCO/Fleischmann
Nie wiem jak to jest .... pewne serie modeli z jednej firmy występują w drugiej firmie i odwrotnie , zważywszy , że to ta sama grupa finansowo-produkcyjna. Miał ktoś taki model ???, który był od wieków w zasobach jednej firmy, a ostatnio wystąpił pod szyldem drugiej ? Jestem ciekaw zmian , czy tylko żarówki zastąpiono trupiobladymi ledami , czy są głębsze zmiany, chociażby motor ?
Poza tym 86-ka Fleischmannowa byla genialna jakościowo i w detalu , poza oczywiscie cud motorem z komutatorem talerzowym, czy Roco dogoni tę jakość armatury ?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#89
Tylko ja piszę do nich po francusku. Nauczony jestem podejściem Niemców do mnie w zależności od tego jakim dokumentem się posługuję. Gdy myślą, że jestem frankiem, wszystko jest super. Gdy Polakiem - bywa różnie.
To akurat jest bardzo ciekawe i potwierdza moja teorię na podobny temat. Spotkałem się z tym próbując cos sprzedać na ebay.de.
 

arek62

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
#90
Te 15% o którym pisze jeden z kolegow to najprawdopodobniej Elriwa.
Np. Piko zamowilem u nich z 15 % rabatem.
Ta akcja trwala do 21 stycznia a później normalny rabat 10%.
Brawy wtedy nie było. Może tez dadza taki rabat.
Za 47 Euro w MSL kupujecie Premium Mitglidschaft co oznacza ze na jeden art. w roku dostaniecie dodatkowy rabat 10%.
Przy zakupie czegos droższego warto i dodatkowo na każdy zakup 4 % plus 1% bonus ,który jest rozliczany na początku następnego roku kalendarzowego.
Pozdrawiam
Arek
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#91
To i ja dodam kilka słów o sklepie z lippe, bo również robię tam zakupy. Otóż zdarza mi się z nimi targować. Nie wiem czy zwróciliście uwagę na dopisek "gwarancja najniższej ceny"? Często jednak znajduje te same produkty taniej. Przy dużych zakupach dzięki targowaniu potrafiłem zaoszczędzić ponad 100€, a to jest dużo.
Tylko ja piszę do nich po francusku. Nauczony jestem podejściem Niemców do mnie w zależności od tego jakim dokumentem się posługuję. Gdy myślą, że jestem frankiem, wszystko jest super. Gdy Polakiem - bywa różnie.
To akurat jest bardzo ciekawe i potwierdza moja teorię na podobny temat. Spotkałem się z tym próbując cos sprzedać na ebay.de.
Też zwróciłem szczególną uwagę na wpis Rozczochranego i też uważam że to jest bardzo ciekawe.
Przyznam że jestem zszokowany ! o_O Że te tendencje występują także w branży modelarskiej ?! :niepewny:
Wydawało mi się że jeżeli kupuję loka z dźwiękiem i beceluję 350-450 EUR to jednocześnie nabywam jakiegoś prestiżu ...
Wręcz mam satysfakcję że będą pakować , adresować i wysyłać do Polski ... ;)
Żeby aż tak była widoczna różnica w obejściu z klientem w zależności od kraju pochodzenia ?! :eek:
Od początku tej spreparowanej qurvitransformacji od prawie 30 lat obserwuję gorszą jakość dosłownie wszystkiego co eksportowane jest do Polski.
Nie tak dawno rozmawiałem z osobą prowadzącą sklep w Wwie z wyrobami włoskimi ( już padł ) konkretnie z kawą i winem.
Osoba ta wręcz powiedziała że w oczy jej we Włoszech mówią że wysyłają do Polski tylko II sort .
Wg. jej opinii mają nas wszyscy ! We wszystkich krajach zachodnich za rynek wybitnie naiwnego, kompletnie nie znającego się na jakości klienta !
Ta osoba zna dobrze włoski i wielokrotnie była świadkiem szyderczych kpin w hurtowniach i to nie tylko we Włoszech .
Tak jak uwielbiam zachodnie dokonania na polu malarstwa i architektury , tak z drugiej strony pod skórnie ich nienawidzę . :devil:
Za ten perfidny stosunek do wschodniej Europy .
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#92
Ale ja pisałem o sprzedaży z PL do DE. I to niemieckich produktów, które jakiś czas wcześniej tam nabyłem lub stamtąd pochodzą.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#93
DRAQULA :,, Od początku tej spreparowanej qurvitransformacji od prawie 30 lat obserwuję gorszą jakość dosłownie wszystkiego co eksportowane jest do Polski.''
To może błędną jest moja teoria , subiektywna, że poziom wyrobów się ogólnie pogorszył ,
może to tylko tych wyrobów co idą do nas .
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#94
To co idzie do nas i jest sprzedawane w tej samej cenie (np. modele) są tej samej jakości. No ale na zdrowy rozum, jeśli proszek do prania czy pralka jest u nas tańsza niż na zachodzie to naprawdę trzeba być naiwnym aby sądzić że to ta sama jakość.
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
#95
Biznes to wykorzystywanie słabych i respekt przed silnymi - obowiązuje to niestety w każdej branży, również w modelarstwie kolejowym.
Pamiętam przed laty prosty przykład - kostka masła na północy Włoch ok. 1,40€, ta sama kostka na biednej Sycylii 2€.
Staniemy się silni finansowo, to zyskamy respekt i ogromną ofertę - również w modelarstwie.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#96
Biznes to wykorzystywanie słabych i respekt przed silnymi - obowiązuje to niestety w każdej branży, również w modelarstwie kolejowym.
Pamiętam przed laty prosty przykład - kostka masła na północy Włoch ok. 1,40€, ta sama kostka na biednej Sycylii 2€.
Staniemy się silni finansowo, to zyskamy respekt i ogromną ofertę - również w modelarstwie.
Jeśli z brunatnymi zza Odry sobie poradzimy, już im nasze odbudowywane stocznie znowu przeszkadzają .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki