• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2018

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#62
zależy jaką epokę zbierasz , bo mój ze szlachetnej drugiej, czyli epoki ich powstawania(narodzin)
poza tym wyłączając tę 01-kę oczywiście , zbieram druga epokę z racji na możliwość konwersji na PKP, bo to z drugiej epoki drogi prowadziły do naszej III PKP
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#65
Epoka VI obecna. Zarząd różny DR DB PKP. Zresztą w przypadku muzealnych niemieckich np. parowozów to obecnie trudno już chyba pisać o zarządzie. Właścicielami są często towarzystwa różne... najpierw mnie ta Brawa ucieszyła, ale jak doczytałem później, to zawiodła. Muszę zbierać kasę na ta 01 202 od Trixa.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#67
Sprawa ceny zestawu Brawa 45918 nie jest prosta . 749,90 EUR to cena z cennika Brawy ( tzw.cena zalecana ) Natomiast 674,90 EUR to cena za jaką można kupić ten set w M-b-s Lippe . Natomiast 567,14 ....ja nie widzę takiej ceny w Lippe ? :niepewny:
Ja od półtora roku zaprzestałem kupowania Brawy w sklepach w Polsce.
Modellbahnshop Lippe jak łatwo zauważyć ma 10% rabatu na Brawę. Wysyłka jedyne 7,90 EUR. Ale zawsze otrzymuję bonus 3 EUR po każdym zakupie + w przypadku zakupu bodajże powyżej 100 EUR dodatkowe 4.50 - 7 EUR . Kiedyś przy większym zakupie otrzymałem 12,50EUR.
Więc wysyłka kosztuje mnie w przezeliczeniu ca.20 zł albo gratis ! Packa u drzwi pojawia się po ca.5 dniach !
Więc szkoda czasu na sklepy stacjonarne i z góry skazane na niepowodzenie negocjacje w tym temacie ze sprzedawcami.
A zwłaszcza że Brawa daje sklepom 40% przedział zarobkowy brutto. To oznacza że wagon ktory kosztuje np.40EUR sklep zakupuje za 24 EUR !
W przeszłości hahdlując Brawą w Krakowie miałem dostarczane cenniki tzw. hurtowe Brawy od p.Skąpskiego który był swego czasu dystrybutorem Brawy w Polsce. Ale i jeszcze mienionego roku ( 2017 ) miałem okazję widzieć fakturę wystawioną przez Brawę dla jednego ze sklepów .
Jest nadal 40% przedział zarobkowy ! Stąd 10% rabatu w Lippe jest rzeczą normalną i nie tylko w tym sklepie.
Natomiast rzeczą nienormalną jest uśmieszek na ustach prowadzących sklepy w Polsce i ich : " nio , nio , ha , ha , nio , nio ... tyle rabatu nie możemy dać" Ten sposób rozmowy świadczy że to turectwo ma nas modelarzy za NAPALONYCH NIEPRZYTOMNYCH IDIOTÓW NA GŁODZIE ZAKUPU ! :ROFL:
To nie dawaj cie ! Hak wam w smak.... (n)
Z przyjemnością płacę , dorabiam , wzmacniam Unijne Bratnie Niemcy ! :devil:
Mało tego znalazłem sklep na terenie Unii w którym nie wszystko , ale i także nowości Brawy można kupić z ...15% RABATEM !
Niestety ilości są ograniczone, więc nie podzielę się adresem takiej mety na modele.
Czy tylko Brawę można tak taniej kupić ? Inne firmy też z lepszym rabatem niż w naszym bantustanie ...
Jeszcze chwila i będę kupował modele PKP w Lippe ....Piko też daje 40% przedział zarobkowy....to tyle, robię :kawa:
 
Ostatnio edytowane:

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#68
Ja Brawy, ESU czy LS Models też już w zasadzie nie kupuję w Polsce...bo czekać miesiącami na bezskuteczne próby sprowadzenia modeli przez grube ryby naszego rynku przestało mnie rajcować.
Co do tego zestawu Brawy. Rozumiem że Lippe ma takie rabaty, ale dalej jak tłumaczyć, że jednemu się wyświetla inna cena niż drugiemu ?
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#70
Czyli niestety cena będzie w okolicach 3000zł. Dobrze, że brawa ma tez spore obsuwy to może się uzbiera. Bardzo mnie ciekawią te efekty dźwiękowe w tych wagonach.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#71
Stronę sklepu otwarto na komputerze którego IP rozpoznano jako USA. Stąd cena bez 19% VAT i poniżej przeliczona na $.
:oops: .... przecież ten komputer należy do naszego znakomitego moderatora ! :niepewny:
Ba ! Detonatora ...przepraszam Donatora Forum ... czyżby był na wojażach po USA ? Czy podpięty jest pod globalną tajną sieć Reptilianów .... :LOL:
Zastanawia mnie jaka była by cena jakby IP rozpoznano jako Izrael.... 399 EUR ? ? ? :D
Nie powiem , mam przyjaciela pod Łodzią który ma rodzinę w Izraelu i często tam jeździ ... trza się zainteresować jakie on ma IP ....może będzie za 399 .... :LOL:
 

jacekplacek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 2
#72
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#73
Stronę sklepu otwarto na komputerze którego IP rozpoznano jako USA. Stąd cena bez 19% VAT i poniżej przeliczona na $.
Nie wiem skąd taki wniosek. Mogę Was zapewnić, że cały czas jestem w Europie (nigdy nie byłem w USA i nie wybieram się tam), mój komputer nie łączy się z siecią za pośrednictwem USA (chyba, że mój dostawca internetowy coś kombinuje, ale na to nie mam wpływu), ani niczego sam nie kombinowałem z moim komputerem. Ale odliczenie VAT faktycznie może tłumaczyć niższą cenę. To musiał być jakiś błąd w systemie sklepu, bo niedługo później pokazała mi się już cena taka sama, jak koledze EC45 - nie umiem tego wytłumaczyć. Swoją drogą, to trochę nie w porządku, że system informatyczny sklepu automatycznie dostosowuje ceny do tego, co rozpozna w komputerze odwiedzającego witrynę sklepu. Nawet będąc w USA ktoś mógłby chcieć dowiedzieć się co i za ile jest dostępne na rynku europejskim. System powinien dawać ewentualnie możliwość wyboru opcji - równie dobrze wchodząc na stronę z komputera w Polsce czy innym kraju europejskim, mógłbym chcieć poznać ofertę na rynek amerykański.

Ale coś musi być dalej nie tak, bo teraz znowu widzę cenę amerykańską...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#75
Rozumiem, skąd wniosek, że podana była cena na USA, ale nie rozumiem, skąd wniosek, że IP mojego komputera został rozpoznany jako USA.
 

jacekplacek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 2
#76
Cena w USD i dwa napisy:
Corresponded to export price of: 694,12 USD
Net export price plus packing and shipping

W wersji EU jest:
inkl. 19% USt., zzgl. Verpackung und Versand
co w wolnym tłumaczeniu znaczy:
"w tym 19% VAT., plus opakowanie i wysyłka"
Aż dziwne, że Pan na to nie wpadł.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#77
Fakt, że nie zwróciłem na to uwagi, ale teraz jest dla mnie jasne, że to cena na USA. Jednak powtarzam, chodzi mi o to skąd wniosek, że mój komputer został rozpoznany jako "amerykański". Dla mnie pytanie, dlaczego mi się pokazuje cena na USA, jest wciąż otwarte.
 

jacekplacek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 2
#78
teraz jest dla mnie jasne, że to cena na USA. Jednak powtarzam, chodzi mi o to skąd wniosek, że mój komputer został rozpoznany jako "amerykański".
Sklep internetowy podaje cenę na rynek z którego pochodzi komputer. Skoro cena jest na USA to i komputer jest z USA i będzie eksport do USA z zerową stawką VAT.
Lub innym językiem:
skoro cena jest w USD, to komputer jest spoza UE i będzie eksport poza UE z zerową stawką VAT.
To tylko maszyna z bardzo prostym algorytmem. Nic więcej.
 

Rozczochrany

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
208 7 3
#80
To i ja dodam kilka słów o sklepie z lippe, bo również robię tam zakupy. Otóż zdarza mi się z nimi targować. Nie wiem czy zwróciliście uwagę na dopisek "gwarancja najniższej ceny"? Często jednak znajduje te same produkty taniej. Przy dużych zakupach dzięki targowaniu potrafiłem zaoszczędzić ponad 100€, a to jest dużo.
Tylko ja piszę do nich po francusku. Nauczony jestem podejściem Niemców do mnie w zależności od tego jakim dokumentem się posługuję. Gdy myślą, że jestem frankiem, wszystko jest super. Gdy Polakiem - bywa różnie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki