• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2018

draxxio

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 1 11
#22
Ja tam osobiście szczęśliwy jestem z tego że wznowione będą węglarki AWT od Roco i wychodzą też od Piko. Fajnie można wmieszać w nasze. Ze 2 razy takie składy widywałem w Tczewie jadąc do Warszawy.
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#23
Fajnie też, że ROCO wznowiło wagony IC DB z V epoki, w tym sterowniczy, który ostatnio na eBay-u osiągał zawrotne ceny :) W końcu moja BR101 będzie miała co ciągnąć i pchać :D

site_98.jpg site_99.jpg

Sama BR101 też debiutuje w nowej odsłonie - nie wiem tylko czemu kosztuje zawrotne 249 EUR (chyba że to od razu wersja z dźwiękiem):

site_41.jpg
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
#24
BR101 bez dźwięku.
Za to BR189 po raz pierwszy z Plux22, ledowym oświetleniem i dźwiękiem.
Poza tym Szwajcaria bardzo ciekawa z nową konstrukcją Re 4/4 na czele i to w dwupaku.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#25
jako, że ostatnio ciągnie mnie do zbierania składów naszych południowych Sąsiadów - dla mnie ciekawa propozycja. Przy okazji wiecie może czy Ktoś wypuścił wagony RegioJeta?
1516047887437.png
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
#28
LS Models 48153 to trzy wagony RegioJet.
Wagony te można wykorzystać tylko w składzie Praga - Koszyce, aktualnie przedłużonym do Humenne. Są to te same kuszetki co w naszym Chopinie(odkupili od ÖBB), z których jedna jedzie jako sypialny z sprzedanymi tylko trzema miejscami na przedział. W innych relacjach aby wagony z miejscami siedzącymi.
 

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#30
Ma ktos jakies informacje czy ACME wypysci wreszcie te czeskie Skody ktore zapowiadaja od chyba 3 lat?
To samo odnosnie tej ruskiej lokomotywy elektrowozu przegubowego 4 wozkowego?

ACME to jak dla mnie jedna z bardziej innowacyjnych firm tylko ma taka wade ze podobna troche jak SM ze strone w internecie to ma taka jakby ja 5 latek zrobil i ostatni raz odswierzyl 10 lat temu a innych zrodel wiadomosci to nie ma.

Wiec moze ktos cos wie szczegolnie o tych Skodach poczta pantoflowa?
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
#31
Z ciekawostek dotyczących Piko 2018 to info, że Piko powoli przechodzi na dekodery dźwiękowe Uhlenbrocka. Wprawdzie nie piszą tego wprost, ale mozna to wyczytać między wierszami czytając charakterystykę nowych dekoderów itd.
Pierwsze dekodery dźwiękowe Uhlenbrocka pojawią się narazie w nowych opracowaniach 2018 np. BR151 DB.
 

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#34
Dziejuje Remaj, widzialem i czkeam na tego TRIXa tylko jak pisalem TRIX to moze byc super poziom a moze byc zenada.

Ja ostatnio kupilem drugie E50 TRIX - full metal, jakosc detali jest super hiper. Ale czasem na TRIX mozna sie wciac.

Niestety sa nowki juz tylko na ebay. TRIX zrezygnowal z genialnego bezszczotkowego SoftDrive - wg. kilkunastu watkow z niemieckich forow "bo za drogi byl". Takiej plynnosci jazdy nie daja niestety silniki szczotkowe.

WP_20170525_23_13_31_Rich.jpg
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#37
Szymciu,
dają ,dają ,kwestia doboru przekładni ślimakowej na silniku 5 polowym,
jedyne co, to szczotek nie trzeba wymieniać.
Za to mniej kabli i elektroniki związanej z bezbrushowcem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki