• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2018

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
i kto mówi , ze rocccoco nie umi robić detali,
ale niestety idzie w cenę a tu płacz i zejście do ceny zakupu hurtowego 350 zeta.
może jak by cały składzik był w PKP to paru by się znalazło,
wagon ma wyprowadzone kable do listwy oświetleniowej ,pełny odbiór z wózków, etc. Ja mam w DRG.
Roco_45588.jpg
acz..................
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Te bawarczyki ukazały się w Bay i DRG ok.12 lat temu ...nie 7 , niestety czas leci nieubłaganie. I Roco nie poszło dalej tą drogą.
Mam te dwa wagony : 3 kl PKP z orłem - edycja Parowozik ( ok.2009r ) i bagażowy DRG.
Miałem kl 2 PKP i kl 1/2/3 Bay... ale sprzedałem w tym roku . 2 kl PKP bo jedna sztuka wystarczy ( za niecałe ca.280zł ), dwie byłyby nad reprezentatywne.
Natomiast w pierwowzorze kolei Bay sprzedałem bo... redukcja I epoki. Zostawiłem tylko boczniaki 3 i 4 osiowe KPEV Brawa i 3 Wurtemb Roco ( te pięknie malowane 20 lat temu ! ) .
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
12 lat już minęło od momentu zakupu................................
nie pisz człowieku o takich smutnych rzeczach, zastanawiam się coraz częściej , czy czas płynie z tą sama prędkością ?
Święta Bożego Narodzenia ,potem coś tam ,coś tam i znowu Święta Bożego Narodzenia
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
może jak by cały składzik był w PKP to paru by się znalazło,
Nie jestem pewien, czy w rzeczywistości było ich na PKP tyle, żeby dało się zestawić cały składzik. Może ktoś ze znawców tematu mógłby się wypowiedzieć, chociaż wydaje mi się, że trochę odbiegamy od tematu wątku... A modele były początkowo w cenie prawie 90 euro, co na tamte czasy było ceną astronomiczną. Potem je przeceniono o połowę, chyba także wersję PKP.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Tak bardzo dobrze to wyglada ... :niepewny:
Wreszcie jest jakaś kontra ze strony Roco na istne pandemonium lok.elektr. i spalinowych DB i DR Piko.
Wygląda na to że BR118 Piko to już ... przeszłość technologiczna !

Osobiście czekam na wersję os. 4 oś i na tow.6 oś. ale w tzw. malowaniu oszczędnym pasa ...całe bordo burty boczne a pas tylko na czołach.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.272 28 2
To może warto kupić Trixa BR01, bo chyba w tym roku ma się ukazać 01 202...
Muszę zbierać kasę na ta 01 202 od Trixa.
Kupiłeś bądź widziałeś już ten model? Przyznaje, że numer 202 wygląda szczególnie na tle pozostałych modeli tej serii. Zresztą jego historia i możliwość zobaczenia w ruchu i to nie byle jakim, bo parowóz z pociągami specjalnymi często jeździ 120km/h sprawia, że bardzo kusi. Chciałbym jednak dowiedzieć się więcej o modelu przed ewentualnym zakupem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Można powiedzieć, że 01 202 to dość popularny model. Ja mam taki w wykonaniu Precision Craft Models, a wydaje mi się, że także Roco kiedyś wypuściło BR 01 z tym numerem.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.272 28 2
Roco ma w ofercie model z III epoki, a Trix VI z genialnymi detalami obecnie będącymi cechą charakterystyczną tej lokomotywy. Sama historia przywrócenia tej lokomotywy do ruchu jest równie ciekawa, co seria. Jednak jedna rzecz sprawia, że Trix mnie odrzuca... wózek przedni, który od przodu parowozu wygląda... jak raz zwróciłem na niego uwagę, to już za każdym razem kiedy patrzę na zdjęcia tego modelu widzę tylko ten wózek... koszmar! :eek: Na półce, czy makiecie też tak rzuca się w oczy?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki