• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2017

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
ACME planuje wydać zestaw wagonów DR.
Wśród nich jest wagon sypialny WLABm.
Z daleka wygląda jak Görlitz77 / Bautzen86.
ACME 55162.jpg

I jeszcze jedna ciekawostka.
Przeglądam katalog ACME.
Pod zestawem ACME 55149 znajduje się zdjęcie składu jadącego po liniach niemieckich, a skład ciągnie SU45 :)
ACME 55149.jpg
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
ACME - tak ma. Co ma sens. Do zestawu jesli mozna, czemu nie skorzystac z innych. W ich "Riviera Express" uzyli wagon NS PlanK Elotrain, na ten rok bedzie bagazow z Artitec (oba wysokiej klasy)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
W katalogu jest notka, że to współpraca z Roco, więc pewnie sypialny to bardzo słaby model Roco.
Jeśli skorzystają z form Roco to lipa
Kto wymyslil te "sledzie," powinien za kare lyzke tranu z rana wypijac (dozywotnio).
Widzę, że po Piko, teraz nastała moda na krytykowanie Roco - wszystko, co Roco, to beee... Po pierwsze, wagon sypialny Roco to ogólnie całkiem dobry model, a to, że robiąc jego wersję PKP "Wars" nie za bardzo się przyłożyli i wyszedł, delikatnie mówiąc, niezbyt udany model, to już inna sprawa. A po drugie, ja akurat używam "śledzi" i jestem zadowolony, a jeżeli komuś nie odpowiadają, to nie ma obowiązku ich stosowania. Są na szczęście inne krótkie sprzęgi i dzięki standardowym gniazdom NEM można sobie wybrać, co się komu podoba.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
Miałem "śliedzi" onegdaj cała ławicę z racji zbierania modeli Roco. Później z uwagi na liczne wady owych, przeszedłem ze "śledziowicyzmu" na "fleischmannizm", a zbyteczne sprzęgi rozdałem po kolegach gratis. Jeśli ktoś reflektuje mam ćwierć kilo sprzęgów oczkowych. Chętnie oddam w dobre ręce.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
ogony śledzi rokowskich ,,lubieja,, się wykrzywiać , nie mowie już , ze drażnią oko długością
Kolega @FENIX "podsumowal" z grubsza pierwsze wrazenie "sledzi". A pierwsze wrazenie jest bardzo wazne. Najbardziej jest to widoczne spogladajac na modele EU07 w wykonaniu SM. Moje dwie siodemki trudne byly nawet do wyjecia z pudleka, bo te "patyki" przeszkadzaly. Pozbylem sie tego "w pierszych slowach mojego listu". Wogole dziwie sie po co SM montuje sprzegi. Dac oczkowe "do woreczka" i po sprawie.
Ksztalt sprzegow, ich proporcje powoduja "zachwianie" trzymania ksztaltu. Sprzeg na tendecje do skretu wzdluz zaczepu odchodzac od pionu, co utrudnia laczenie taboru (nawet wyjmowanie pojedynczego wagonu ze srodka skladu). Czasem model ma niewielkie pochylenie gniazda NEM w dol i na zewnatrz. Przy "sledziach" ta roznica wzmaga sie z uwagi na dlugosc. FL ktory jest bardziej kompaktowy niweluje te niedokladnosc. W moim zestawie EN JK z ACME, wagon bezprzedzialowy mial ten problem. Dochodza do tego trudnosci w zmieszczeniu modeli niektorych firm ze sprzegami w oryginalnym opakowaniu, choc czasem nawet Fleischmann tez "wystaje". Nawet samo ROCO wpada w pulapke "sledzi". Nie tak dawno nabylem DB BWE restauracyjny, prosto z pulki nieotwierany, wysylkowo z Reynauld's. Model mial zle zatrzasniete pudlo w ramie. Kto ten model ma i go otwieral (zalozenie oswietlenia), ten wie o czym mowie. Z reszta rzeczony wagon mozna znalezc w moich wpisach na tema instalowania LED-ow. Co mnie zupelnie zadziwilo, to jeden ze "sledzi" zaczepil o wypraske, tak ze model zapakowano z wygietym "sledziem". Oczywiscie koncowka "sledzia" byla nie do uratowania. Z tym ze w moim przypadku bylo to bez znaczenia, bo ja wymieniam sprzegi na FL.
Z "polityki sprzegowej" ROCO widac, ze firma rozchodzi sie w wielu kierunkach. Maja sprzegi oczkowe, "sledzie" oraz uniwersalne (moim zdaniem najlepsze). To kosztuje sporo pracy i funduszy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 315
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki