• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2016

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Okien na dachu tęż jest tyle ile powinno
Może na tej. Na "Beacie" nie widzę tych okienek(wygląda więc, że forma jest niestety uniwersalna). Poza tym, szkoda że nie jest to Skoda z logo Przewozów Regionalnych. Ale liczba egzemplarzy wskazuje na to, że będą kolejne więc być może...Gdybym na pewno wiedział, że taka wyjdzie to bym raczej zrezygnował z tej.
Gdyby jeszcze trochę więcej tych kabli było na wózkach i czołownicy to by było już całkiem fajnie.

Takie jeszcze porównanie. No te wózki to bardzo dziwne sprawiają wrażenie, zwłaszcza prawy na zdjęciu jest mocno uzbrojony. No szkoda. Poza tym te okienka. W "realu" ich niema. No i ryfle. Chyba na modelu kończą się za wcześnie.

163.jpg
 
Ostatnio edytowane:

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Wrzuciłem do translatora co nieco i z istotnych rzeczy to : druga seria będzie w innej liczbie egzemplarzy (ale nie wiem czy chodzi o ten sam numer czy inny) oraz to że w zestawie znajdują się jakieś akcesoria (być może chodzi o coś do samodzielnego montażu).
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
chętnie bym taka kupił. Będzie ktoś zamawiał większą ilość? Większą będzie ciężko to wiem, ale mam na myśli czy jest jeszcze zamówienie u kogoś-gdzieś- przez kogoś.
 

tcy

Znany użytkownik
Reakcje
61 0 0
W sklepie Memoba pojawił się model wagonu restauracyjnego SZD do wypuszczonych wcześniej zestawów wagonów sypialnych Moskwa - Berlin.
Numer katalogowy to Heris 80105.
80105_720x600.jpg

U producenta panuje chyba bałagan numeracyjny. Model ten była zapowiadany pod numerem 17052. A jako 80105 miał się ukazać zestaw dwóch wagonów SZD do pociągu wojskowego na wyłączność sieci Spiele Max...
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
To bar, nie restauracja
[DOUBLEPOST=1455220511,1455218891][/DOUBLEPOST]Mam ten wagon z zestawu rozszerzającego skład Moskwa-Berlin Eurotraina, niestety w barwie raczej spotykanej tam, nie tu ...
Prowadziłem długie dysputy z @Andrzej Harassek , czy to w ogóle wjeżdżało na teren PRL, stanęło na tym, że mogło tak być, ale jak wiadomo cholera wie :)
Może Andrzej coś doda

ammen 7.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
No niestety, nic nowego na ten temat nie wiem. Ciekaw jestem, czy wersja Herisa jest już na prawidłowych wózkach? Na fotce wyżej nie bardzo widać.
 
B

bobby74

Gość
...a takie?
image.png

Na yt znalazłem podobne w polskich składach, ale czy tylko podobne czy takie jak ten nie umię ocenić.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Cysterny Maerklina jesli chodzi o realne wymiary są o 2 metry dłuższe(przynajmniej tak wynika z opisu modelu) porównując je do cystern wynajmowanych przez Lotos, są w innych miejscach spawy poszycia cysterny(wzmocnienia są takie same). Jej pojemność w przypadku opisu na modelu jest większa. W cysternie Lotosu w porównaniu z modelem są dłuższe mocowania do ramy. Jest też inna budowa (wyoblenie) końców cysterny. To tak na szybko bo mniejszych różnic jest jeszcze kilka.

DSC_0358.JPG

Ja przerobiłem kilka takich cystern i upodobniłem je do tych wynajmowanych przez Lotos. Trochę roboty przy tym jest i dla purystów może być to jedynie zabawka ale efekt przynajmniej mnie zadowala.

g1.JPG
 
Ostatnio edytowane:
B

bobby74

Gość
LS Models opublikował ceny, jakie będzie chciał za Vectrona DB Schenker Rail Polska. Za analoga ok. 280€, cyfrowy z dźwiękiem rzędu 450€. MSL w przedsprzedaży oferuje z deko taniej, ale mimo wszystko poziom jeszcze wyższy, niż loki dotychczas dostępne od LS Models...
 
B

bobby74

Gość
Piko byłoby prostą alternatywą, tylko ma niemieckie oznaczenia, więc poza kolorem czerwonym budy to fikcja.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Cysterny Maerklina jesli chodzi o realne wymiary są o 2 metry dłuższe(przynajmniej tak wynika z opisu modelu) porównując je do cystern wynajmowanych przez Lotos, są w innych miejscach spawy poszycia cysterny(wzmocnienia są takie same). Jej pojemność w przypadku opisu na modelu jest większa. W cysternie Lotosu w porównaniu z modelem są dłuższe mocowania do ramy. Jest też inna budowa (wyoblenie) końców cysterny. To tak na szybko bo mniejszych różnic jest jeszcze kilka.

Zobacz załącznik 367446

Ja przerobiłem kilka takich cystern i upodobniłem je do tych wynajmowanych przez Lotos. Trochę roboty przy tym jest i dla purystów może być to jedynie zabawka ale efekt przynajmniej mnie zadowala.

Zobacz załącznik 367447

super , masz jeszcze kalki na ta cysternę?
 

arek62

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
Witam
Obserwuje ceny na modele LS od paru tygodni na MSL i stwierdziłem,że ceny lekko spadają.
Np wagony sprzedawane są w tej chwili po 70 euro za sztukę.miesiac temu były jeszcze średnio po 80 euro za sztukę. Czas pokaże. O cenach decyduje rynek a Niemcy są narodem,który euro obraca dwa razy zanim go wyda.
Mieszkałem tam prawie dwadzieścia sześć lat i wiem coś na ten temat.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 315
Tabor 154
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki