• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2015

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
W zestawie "Deichgraf" pojawił się od dawna wyczekiwany model wagonu Avmz 111 w malowaniu z późnej epoki IV. Kilka sztuk tych wagonów miało później swój epizod w malowaniu Berlin-Warszawa-Express.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Zasadniczo trzy zestawy, każdy zawierający trzy wagony IC Deichgraf w malowaniu z lat 80-tych. Wagon Avmz 111 to nowość Roco i zarazem pierwsze wydanie w tym malowaniu. Avmz 111 było sporo, jednak w skali 1:100. W 1:87 była pozostawiająca nieco do życzenia Lima i rzadko spotykany model nieistniejącej firmy Ade.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
Tak, to jest nowy model Avmz 111 w starym malowaniu z czarnym "fartuchem". Nie pasuje do pociągów w standardzie IC'79.
Trochę od biedy, ale pasuje, wagony z czarnym dołem jeździły jeszcze bardzo długo w latach 1980-tych. Widziałem wiele zdjęć z tych lat z jedynkami z czarnym i czerwonym pasem w jednym składzie. Ale ja też wolę jednolite składy.

Modele Avmz w obu wersjach, z zaokrąglonym i z prostym dachem, w różnych malowaniach (i oznaczeniach, bo seria też się zmieniała) od kremowo-granatowych i kremowo-czerwonych w III epoce przez IV epokę z czarnym dołem i srebrnym lub szarym dachem, aż po ostatnie malowanie, z dołem czerwonym produkowała od dawna Lima. Były dwa wykonania tych modeli, starsze i nowsze. Zwłaszcza te nowe, z filigranowymi ramkami okien, są bardzo dobre i moim zdaniem nie ustępują wiele (jeżeli w ogóle) modelom Roco. Modele Limy, jeszcze troszkę poprawione, są do dziś produkowane pod marką Rivarossi.

Roco miało modele wagonów tego typu już kilka lat temu, sam mam zestaw Rheinpfeil z III epoki, a ten Rembrandt też chyba nie jest taki nowy. Najstarszy katalog Roco, jaki mam, w którym występują te modele w pełnej długości (303 mm) jest z 2007/2008 roku (4-wagonowy zestaw Rheingold 62 kremowo-granatowy). No i były wspomniane przez kolegę Michała modele ADE, a w zapowiedziach na ten rok ma te wagony również L.S. Models (trzy 3-wagonowe zestawy Rhengold 83 z pomarańczowym paskiem pod oknami).

Dla przykładu kilka fotek:

Lima stara i nowa:

IMG_9268 Lima stary.JPG
IMG_9488a Lima stary.jpg
IMG_9243 Lima nowy.JPG
IMG_9494a Lima nowy.jpg


Rivarossi:

IMG_9855 Rivarossi Helvetia.JPG


Roco:

IMG_9307 Roco Rheinpfeil.JPG


ADE:

IMG_9290 ADE.JPG
IMG_9297 ADE.JPG
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Kurcze, już ten niby ukraiński jest w paskudnie jaskrawych odcieniach innych niż na folderze reklamowym (tam mi się podobały). Poza tym SZD wskazuje na koleje radzieckie, a te nie istnieją od 1991 roku. Wówczas powstały również koleje ukraińskie (UZ). Nie wiem co o tym myśleć. Też chyba go nie kupię, a będę zbierał pojedyncze sztuki do uzupełnienia.

Wiadomo jakie są ich daty rewizji?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 315
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki