• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2015

P

ps

Gość
#22
tą sześcioosiową robi Gutzold
Tak, ale robi ją w III epoce - a ja myślę o czwartej (czego nie napisałem), w której to (jak i pozostałe kanciaki) wyglądała już nieco inaczej. Bazą by była wersja 118 131-2.
Model Gützold'a jest - powiem delikatnie - taki sobie.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#23
Katalogi głównego gracza [przynajmniej do tej pory] Roco/Fleischmanna zostały wydane. także zapowiedzi europejskie Hornby. Dziś także zobaczyłem plany MArklina.
Jak wam się to wszystko podoba.
Duet R/F się w tym roku dla nas nie wysilił, dość dużo modeli ma wyjść za w CSD. Na minus trzeba też podkreślić niewiele pełnych nowości [s160], podwyżkę cen i pośpiech w wykonaniu katalogu - dużo byle jakich wizualizacji.
natomiast dość korzystne mam wrażenia z Marklina.
np.: http://www.modellbahnen-licht.de/in...attrfilter[a01fe8a83c17cfa9b05cdbfe50981581]= i http://www.modellbahnen-licht.de/Modellbahnen/Maerklin/2/
Widać pewien sens w wydawaniu modeli. Nowy parowóz bawarski G5/5 ma dostać 3 zestawy wagonów towarowych.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#25
Liczyłem po cichu na węglarki CD od Roco ale się przeliczyłem... a ten Maerklin to jakby CTL? Ciekawe jakie węglarki posłużą za bazę bo te które są obecnie na przeróbkę się nie nadają chyba że ma być to tylko przemalowanka...drugie jeśli węglarki CTL to do jakiej lokomotywy, Maerklin ostatnio ma przemyślane wydawanie nowości.
 
OP
OP
tcy

tcy

Znany użytkownik
Reakcje
61 0 0
#27
Jak wam się to wszystko podoba.
Mnie interesuje przede wszystkim DR ep. IV i wagony pozostałych "demoludów". W tym roku pozytywnie zaskoczył Trix/Maerklin zapowiadając dawno niewidziane nowości DR: BR183, BR 64 i wagony:
tr22471.jpg tr22647.jpg tr23321.jpg tr23322.jpg tr24434.jpg mae46911.jpg

Co do Hornby to chyba są tylko zajawki i trzeba poczekać na katalogi z nowościami poszczególnych marek. Rivarossi po serii przemalowanek w poprzednich latach wypuszcza coraz ciekawsze rzeczy w DR. W tym roku np. wagony typu B OSŻD.

W Piko najciekawsza dla mnie jest zapowiedź lokomotywki manewrowej DR V15/BR101. Model ma mieć oświetlenie i dźwięk za cenę niższą niż Brawa. Na obrazku jest podobno fotomontaż z TT-ki.
piko_14264_83975.jpg
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#33
Kol. tcy wskazał nowe katalogi. Interesuje mnie model Trix H0 nr 22450 Diesellokomotive Baureihe 245 z dekoderem DCC/mfx. Czy to będzie model z uproszczeniami, czy szczegółowy?

Do niego jest ciekawy secik piętrusów DB Regio Trix nr 24580.
 
Ostatnio edytowane:

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#34
Przy okazji, Fleischmann na s. 12-13 katalogu z nowościami na 2015 r. zapowiada zestawy Art. Nr.: 481501 (DC) / Art. Nr.: 481571 (DCC/sound): P8 KPEV z 5 wagonami. Jeśli dobrze wypatrzyłem, to pocztowy ma na burcie napis "Stettin". Niestety, na rysunku (fotomontażu?) oznaczenia P8 są rozmazane.

Poza tym, FL. zapowiada sporo malowań pruskich boczniaków C/C3 pr11/pr 21, np. DR i DB z III ep., CSD z III ep. PKP już nie...
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#36
Przy okazji, Fleischmann na s. 12-13 katalogu z nowościami na 2015 r. zapowiada zestawy Art. Nr.: 481501 (DC) / Art. Nr.: 481571 (DCC/sound): P8 KPEV z 5 wagonami. Jeśli dobrze wypatrzyłem, to pocztowy ma na burcie napis "Stettin". Niestety, na rysunku (fotomontażu?) oznaczenia P8 są rozmazane.

Poza tym, FL. zapowiada sporo malowań pruskich boczniaków C/C3 pr11/pr 21, np. DR i DB z III ep., CSD z III ep. PKP już nie...
To moim zdaniem pokazuje, że kierownictwo Fleischmanna jest jakby oderwane od rzeczywistości i jak traktuje klientów.
Boczniaki C3pr11/Cpr20 już kilka lat temu wydała Brawa i również zdążyła porobić różne malowania [chyba jeszcze CSD nie, i także PKP]. Fleischmann przegrał ten wyścig i nie dość tego, teraz jeszcze podcina ostatni powód by kupić jego model. Boczniaki Brawy kosztują od około 52 euro wzwyż. Fleischmann zapowiadał swój od około 44. A teraz podniósł na 56 [coś], mimo, że wagon Brawy wygląda na znacznie lepiej wydetalizowany niż prototyp Fleischmanna z targów - więc kto jeszcze kupi spóźniony słabszy i droższy model ???
Pruski pociąg w katalogu powinien być dopracowany jeden, ze sztandarowym modeli roku. A co jest ???
Wizualizacja mixu wcześniejszych parowozu H0 i boczniaków N. W do datku nawet opis po łebkach bo piszą o wagonach C3pr11, tymczasem na wizualizacji jest też BC3pr ze skali N, i bądź tu mądry - czy zrobią też BC3pr w H0, czy jednak dadzą BC3pr starszego typu jaki już jest w H0? A jak BC3pr, to może też i D3pr?
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#38
Z czym się mylę ministerku? Ty chyba nie doczytałeś informacji i nie rozróżniasz typów i klas boczniaków.
przecież napisałem, że Fl zapowiada pruski pociąg osobowy złożony z wagonów 3klasy typu C3pr11. Tymczasem na wizualizacji są te wagony ze skali "N", i co dziwniejsze jeden z nich jest klasy 2/3 - tak jak w N. I bądź tu mądry, czy tylko grafik się machnął, czy faktycznie zrobią odpowiedni wagon jak w N, czy przemalują klasę 3 w klasę 2/3, czy też dadzą wagon 2/3 klasy jaki już mają [chyba to jest BC3pr92 lub 99] - i jakie właśnie pokazałeś.
Sam skład zaś jest specyficznym regionalnym oznakowaniu berlińskim. Podobny, tylko z lokomotywąT10 ukazał się jeszcze wcześniej, także jednak w specyficznym regionalnym oznakowaniu prusko-heskim. To są inne typy i przede wszystkim inne klasy.
 

ministerek

Aktywny użytkownik
Reakcje
269 10 2
#39
Przecież masz wagon 2/3 klasy na moim obrazku. Natomiast 3 klasy nie było. Czwartej był. To na obrazku to skład H0 chyba z 2013 roku w malowaniu S-Bahn, z godłem pruskim i Berlina. I chodzi o typ wagonu a nie malowanie. Wagon 3 klasy był w zapowiedziach na 2013 w malowaniu DRG, ale znikł i pojawił się jako nowość 2016:
http://www.fleischmann.de/de/product/178725-0-0-1-1-0-0-003002/products.html

A parowóz P8 z numerem 2510 Breslau był chyba w 2006. Wagon pocztowo - bagażowy 4215 Steetin, też już był.
Flm i Roco odgrzewają stare kotlety. Podobnie było z "Glorią Prus". Te same wagony z tymi samymi numerami wznowione poi 10 latach.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#40
Ministerku wychodzi na to, że ja piszę o Świętach Wielkiej Nocy a Ty o Nocy Świętojańskiej.
Tematem jest niechlujna wizualizacja pruskiego pociągu jaki ma się ukazać w tym roku - parowóz P8 i pięć wagonów. W katalogu piszą o C3pr11 - jak przyznałeś tego wagonu nie było. Ale:
To moim zdaniem pokazuje, że kierownictwo Fleischmanna jest jakby oderwane od rzeczywistości i jak traktuje klientów.

Pruski pociąg w katalogu powinien być dopracowany, jako jeden, ze sztandarowym modeli roku. A co jest ???
Wizualizacja mixu wcześniejszych parowozu H0 i boczniaków N. W do datku nawet opis po łebkach bo piszą o wagonach C3pr11, tymczasem na wizualizacji jest też BC3pr ze skali N, i bądź tu mądry - czy zrobią też BC3pr w H0, czy jednak dadzą BC3pr starszego typu jaki już jest w H0? A jak BC3pr, to może też i D3pr?
Piszę o problemie z wagonem 2/3. Ten co pokazujesz to model sprzed około dobrych 10 lat BC3pr92 [99].

"A parowóz P8 z numerem 2510 Breslau był chyba w 2006. Wagon pocztowo - bagażowy 4215 Steetin, też już był."
Tak to są tylko wizualizacje starych modeli, wygoda grafika komputerowego.
"Podobnie było z "Glorią Prus". Te same wagony z tymi samymi numerami wznowione poi 10 latach."
Rok 1989 nie był 10 lat temu.

"Przecież masz wagon 2/3 klasy na moim obrazku. Natomiast 3 klasy nie było. Czwartej był. To na obrazku to skład H0 chyba z 2013 roku w malowaniu S-Bahn, z godłem pruskim i Berlina. I chodzi o typ wagonu a nie malowanie. Wagon 3 klasy był w zapowiedziach na 2013 w malowaniu DRG, ale znikł i pojawił się jako nowość 2016:
http://www.fleischmann.de/de/product/178725-0-0-1-1-0-0-003002/products.html"
Twój pociąg z obrazka a zapowiadany na ten rok, to całkiem inny tabor. Chyba, że właśnie jednak włączą te starsze boczniaki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 315
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki