• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości modelarskie z Firmowych sklepów producentów ciężarówek

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#2
Jestem ciekaw za co tyle kasy sobie "wołają"????? Co w tym modelu jest tak cennego???? :confused:


P.S. Zmieniłbym tytuł tematu na: Modelarskie Nowości Dealerskie bo ten długi jak diabli ;)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#4
Jak to za co? Za napis SCANIA na cysternie. Jak uważasz, że za drogo to zrób taki napis na chromie taniej. :D
Nie wiem czy piszesz poważnie o tym napisie, że to takie drogie chcąc mi dopiec czy też ironizujesz. Bo jeśli piszesz poważnie to ręce im opadną, że myślisz iż jest to coś strasznie drogiego do wykonania. Ale wierzę w Ciebie i przyjmę, że jednak to ironia w stronę "dealerowskiej fantazji cenowej".;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#5
Nie wiem czy piszesz poważnie o tym napisie, że to takie drogie chcąc mi dopiec czy też ironizujesz. Bo jeśli piszesz poważnie to ręce im opadną, że myślisz iż jest to coś strasznie drogiego do wykonania. Ale wierzę w Ciebie i przyjmę, że jednak to ironia w stronę "dealerowskiej fantazji cenowej".;)
Ironia, bo czepiasz się cen wiedząc, że takie modele w sklepach firmowych kosztują i to sporo więcej, właśnie dlatego, że to sklep firmowy, a nie modelarski. Poza tym w tych krajach zarabia się więcej, więc i model może być drożej sprzedawany, tym bardziej, że nie jest to towar pierwszej potrzeby. Zresztą sam mieszkasz w kraju, gdzie się więcej zarabia, więc co ja Ci tu będę gadał...
 

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
No kwota wysoka, przyznaję, ale myślę, że mało która cena detaliczna modelu jest świetna i ciekawa. Model po zakupie i tak traci część wartości, podobnie jak samochód wyjeżdżający z salonu. Za te 240zł można mieć dwa takie zestawy wykonane własnoręcznie, szczególnie, że nic specjalnego w nim nie ma. Kalkomanie nie są jakieś super trudne do zdobycia.
Mimo wszystko i tak ślinię się przed monitorem na widok tej cysterny :love:
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#10
Ironia, bo czepiasz się cen wiedząc, że takie modele w sklepach firmowych kosztują i to sporo więcej, właśnie dlatego, że to sklep firmowy, a nie modelarski. Poza tym w tych krajach zarabia się więcej, więc i model może być drożej sprzedawany, tym bardziej, że nie jest to towar pierwszej potrzeby. Zresztą sam mieszkasz w kraju, gdzie się więcej zarabia, więc co ja Ci tu będę gadał...
To tu masz odpowiedż, że w Salonach Scanii grubo przegięli z tą ceną:
MAN Merchandising Shop

Więc pytam ponownie za co oni wołają te 60 euro??? Za swoje logo? To chyba pogłupieli... Ale skoro dla Ciebie to normalna i odpowiednia cena to nie mam już pytań do Ciebie.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#11
Ale nie rozumiem ogólnego poruszenia tą ceną. Herpa w swoich czerwonych pudełkowcach wcale lepszej polityki cenowej nie ma a jednak ludzie kupują. To jest wersja dealerska, na pewno wydana w bardzo ograniczonej ilości, stawiam max 500 sztuk, , ale myślę że tutaj chodzi o samo logo. Dzisiaj byłem w salonie Iveco. Zwykły otwieracz do piwa kosztuje 10 zł, a na byle jakim festynie piwnym można dostać taki za darmo, albo nawet to 2 zł. Więc tu płacisz za logo. To samo tyczy się odzieży, obuwia, kosmetyków. Po za tym to w tym wypadku ten model ma pełnić funkcje gadżetu, pewnie jakiś przyszły nabywca Scanii, już tej prawdziwej, pomyśli że to fajna zabawka dla dziecka i dopisze do rachunku. I jestem przekonany że nie są to modele dedykowane kolekcjonerom czy modelarzom :)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#12
Ale nie rozumiem ogólnego poruszenia tą ceną. Herpa w swoich czerwonych pudełkowcach wcale lepszej polityki cenowej nie ma a jednak ludzie kupują. To jest wersja dealerska, na pewno wydana w bardzo ograniczonej ilości, stawiam max 500 sztuk, , ale myślę że tutaj chodzi o samo logo. Dzisiaj byłem w salonie Iveco. Zwykły otwieracz do piwa kosztuje 10 zł, a na byle jakim festynie piwnym można dostać taki za darmo, albo nawet to 2 zł. Więc tu płacisz za logo. To samo tyczy się odzieży, obuwia, kosmetyków. Po za tym to w tym wypadku ten model ma pełnić funkcje gadżetu, pewnie jakiś przyszły nabywca Scanii, już tej prawdziwej, pomyśli że to fajna zabawka dla dziecka i dopisze do rachunku. I jestem przekonany że nie są to modele dedykowane kolekcjonerom czy modelarzom :)
Ja wiem, że modele dealerskie są zazwyczaj droższe ale Scania przegięła z tą ceną jak widać na załączonych przykładach bo konkurencja takowe modele sprzedaje za połowę ceny jaką żąda dealer Scanii i to jest powodem mojego zdziwienia a nie, że te modele są droższe od tych "kolekcjonerskich". Dla mnie chore i tyle ale widocznie tylko ja widzę w tym coś nie normalnego aby taki model kosztował 60 euro...
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#13
Ja nie twierdze że to jest normalne, ale to dealerzy, trzeba im wybaczyć i żyć dalej :) I tak znajdzie się jakiś Niemiec, nawet nie jeden co kupi ten model żeby mieć i tak kręci się ten biznes :) W lotosie fajerwerków wielkich nie ma, odwzorowanie rzeczywistości znikome, a jednak za 500 zł potrafił być sprzedany :)
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#14
Więc pytam ponownie za co oni wołają te 60 euro??? Za swoje logo? To chyba pogłupieli... Ale skoro dla Ciebie to normalna i odpowiednia cena to nie mam już pytań do Ciebie.
Jeśli Ty nie rozumiesz tej ironii dotyczącej cen modeli w sklepach firmowych no to chyba z Tobą jest niezbyt dobrze.
Nie będę z Tobą polemizował i wyjaśniał Ci dlaczego w sklepie firmowym rzeczy są droższe niż na bazarze.
 
OP
OP
Lec Go (Bartek)
Reakcje
10.671 67 1
#15
Z wypowiedzi Mavericka wynika że ma chęć na ten model , ale mu pieniędzy szkoda ;) Dealer dał taką cenę i za taką sprzedaje , jeśli ktoś chce to kupi . Typowe prawo popytu i podaży . To że cena jest kosmiczna swoją drogą , ale jak widać są na to amatorzy .
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#16
Z wypowiedzi Mavericka wynika że ma chęć na ten model , ale mu pieniędzy szkoda ;) Dealer dał taką cenę i za taką sprzedaje , jeśli ktoś chce to kupi . Typowe prawo popytu i podaży . To że cena jest kosmiczna swoją drogą , ale jak widać są na to amatorzy .
Model jak dla mnie to żadna rewelacja a wręcz bardzo skromny jak dla mnie w porównaniu chociażby z pokazanym linku MANa. ;) Ale cieszę się, że choć jeden Lec Go (Bartek) zauważył to co ja, że cena jest kosmiczna bo o to mi chodziło od samego początku a mafo jednak nadal "na siłę" mnie "uświadamia" dlaczego modele u dealerów są droższe. :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#17
Mój post nie jest uszczypliwością, żeby było jasne.
Nie uświadamiam Cię kolego Maverick. Ale jak nie wiesz dlaczego niektóre towary są w niektórych sklepach droższe, to ja nie jestem w stanie wytłumaczyć Ci tego. Sorry.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#18
Mój post nie jest uszczypliwością, żeby było jasne.
Nie uświadamiam Cię kolego Maverick. Ale jak nie wiesz dlaczego niektóre towary są w niektórych sklepach droższe, to ja nie jestem w stanie wytłumaczyć Ci tego. Sorry.
Mafo kolego a Ty cały czas swoje... Ręce opadają... Błagam :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Przeczytaj post nad twoim bo chyba nadal nie zrozumiałeś o co mi chodziło... Tam stoi jak wół co miałem na myśli odnosząc się do modelu dealerskiego scanii. Czytaj ze zrozumieniem a nie negatywnym nastawieniem...:rolleyes: Błagam... :rolleyes:
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.454 158 2
#19
W skrócie:
Cena modelu Herpa 20Euro
Marża importera, bo jest to model oryginalny z oryginalnym logo to kolejne 20Euro
No i salon dorzuca swoją marżę czyli kolejne 100% czyli 20Euro
Ogólnie ceny są wysokie, bo przy sprzedaży kilku sztuk nie opłaca się dawac niższej marży. Jeśli ma się sprzedac to i tak się sprzeda i nie będzie różnicy dla kupującego czy to 40 czy 60 euro.
Modele takie są świetnymi gadżetami, prezentami jak ma się temat z du... super mydli oczy klientowi i klient wychodzi zadowolony, bo coś wyrwał za darmo... za 60euro.
Ceny bezpośrednio u importera i dealera są takie same, żeby nie psuc powiązań interesów.
I tyle...
Amen, bo widzę, że niektórzy koledzy już błagają.
 
OP
OP
Lec Go (Bartek)
Reakcje
10.671 67 1
#20
Maverick nie ciesz się tak że zauważyłem to co Ty , bo czytając Twoje posty sam głupieje o co Ci chodzi . Cena modelu jest wysoka , ale tak ustalił dealer . Jak komuś się podoba to go sobie kupi , a jak nie to odpuszczam temat i idę dalej po co innego . Jak dla mnie koniec tematu .
 

Podobne wątki