• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

JGT & Jan-Kol - małoseryjne modele taboru

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
JanKol - to ,że te Twoje modele zwaloryzowane są doskonale to widać - ale jak sie chwalisz poprawionym elementem odspręzynowienia w tym SM42 to tu jest niedoskonale - ponieważ widać krzywe ogniwa(zwoje czy jak to się nazywa?) sprężyn i szew (na spreżynie)odlewniczy zwłaszcza ,że pokazujesz ten element w powiększeniu a więc to raz jeszcze poprawić trzeba !
- SM ma znakomity sprzęg i tu moje pytanie - to Twój wyrób ? - zardzewiały ST ma niewłaściwy kształt haka - widoczne to jak cholera !!! odlej sam hak ten , który jest w SM-ce i bedzie po problemie -a dlaczego CTL nie ma takiego sprzęgu jak SM??
- i daj na widłełki maznicze smar
- trzeba pamiętać cały czas ,ze najważniejszy przy takim poziomie modelarstwa przede wszystkim JEST szczegół zwłaszcza jak sie ów szczegół szczególnie traktuje i w powiekszeniu pokazuje - a tak świetna robota !!!
 

Dozamet

Użytkownik
Reakcje
80 2 0
Nie da się ukryć , najciekawsze malowanie taboru to zdecydowanie Żagań ! A ,wykonanie ,czapki z głów i palce lizać .[DOUBLEPOST=1401569778][/DOUBLEPOST]
Te proporczyki... jak dla mnie mistrzostwo świata.
Prawda , jeden z nich poznaję, został wręczony kapitanowi Czarnych Żagań przed meczem z ZKS Dozamet Nowa Sól .
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
- modele jak oryginały a w patynie nawet modele lepsze od prawdziwych oprócz tych ramek na "wiadrach" rodem z EU6/7 , z tego co widać profil tych ramek jest okej tylko za bardzo odstają - zwróć uwagę ,że osadzenie ramek reflektorów w oryginale jest subtelne mniej wydatne i .. ciąg dalszy braku sprzęgów śrubowych (dlaczego?)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Bajer. Nawet nie wiedziałem, że tak malowane były Gagary.
Tylko ramka reflektora trochę "zwisa" na czwartym zdjęciu ST44-510 :p
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Bajer. Nawet nie wiedziałem, że tak malowane były Gagary.
Tylko ramka reflektora trochę "zwisa" na czwartym zdjęciu ST44-510 :p
Przy konwersjach to się zdarza. Mnogość delikatnych części - nie zawsze dobrze posklejanych sprawia, że zdarzają się takie wypadki. Kiedyś miałem takiego gagara (konwersja znanej firmy w innej skali) i też odpadły mi dwie ramki reflektorów.
 

jan-kol

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
A tym razem coś nieco innego, z innej parafii.

Pierwszy ET21 nowej generacji. Naped Roco, balast wykonany jako elementy stalowe wycinane laserowo, sprzęg KKK, dekoder świateł oferujący wszystkie sekwencje świateł PKP, włacznie z przyciemnieniem prawego refl., wszystkich, awaryjne zatrzymanie towarowego na szlaku przy obsadzie jednoosobowej (gdy maszynisty nie ma w kabinie) itp.

Model przedstawia ET21-382 w malowaniu z lat 90. z lok. Węgliniec.[DOUBLEPOST=1403030673][/DOUBLEPOST]Co do ramki reflektora-oko nie zauważy, a aparat wszystko zaakcentuje ...
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 66
Tabor 13
Tabor 13
Tabor 35
Tabor 36

Podobne wątki