• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości GPM

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Tak jak Piotr zauważył, tu rama jest za wąska, u kolegi Seweryna ciut za szeroka :) Ale dobrze, że te modele powstają, choć koszt samego drukowanego kitu 120 zł nie jest mały, zestaw z ciągnikiem i wysyłką ponad 250, a roboty przy wydruku więcej niż przy odlewach z żywicy...
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Bardzo kibicowałem GPM-owi bo wstrzelił się w rynkową lukę ale inni (A&S, reduced.pl) też ją odkryli więc pewnie stąd ten pośpiech.
A&S jakiś czas temu zrezygnował z robienia kolejnych modeli samochodów mimo dość ambitnych wcześniejszych planów (oczywiśce to co już ma chyba pozostanie w ofercie).


@Astro
Do tej kwoty ponad 250, trzeba jeszcze doliczyc za elementy fototrawione i kalkomanie. Za nizsza kwote, mozna kupic zywiczne kity wraz z elementami fototrawionymi. GPM bardzo poszlo do gory z cenami.
No niestety, osobny ciągnik siodłowy znacząco podwyższa koszt zestawu, ale jeżeli chodzi o inne modele (osobowe, dostawcze i ciężarowe), to cena nadal jest moim zdaniem atrakcyjna.


Szambowóz też niestety nie za zbytnio - beczka niedoskalowana. Nie mówiąc już o szlauchu...

Zobacz załącznik 834507 Zobacz załącznik 834508
Szkoda...
Zacząłem oglądać zdjęcia innych szambiarek z Jelczem i chyba to wina złożenia kabiny. Niżej wklejam zdjęcie podobnego wozu. Widać że dół beczki jest na poziomie środką tylnego przetłoczenia pod szybką i przez to góra wystaję ponad dach kabiny, a na zdjęciu złożonego modelu beczka zaczyna się na poziomie dołu tego przetłoczenia i to może sprawiać wrażenie, że jest zbyt mała średnica. Niestety nie mam jak sprawdzić na żywo, bo posiadam tylko samo podwozie z beczką bez kabiny.

Szambowóz też niestety nie za zbytnio - beczka niedoskalowana. Nie mówiąc już o szlauchu...

Zobacz załącznik 834507 Zobacz załącznik 834508
Szkoda...
Zacząłem oglądać zdjęcia innych szambiarek z Jelczem i chyba to wina złożenia kabiny. Niżej wklejam zdjęcie podobnego wozu. Widać że dół beczki jest na poziomie środką tylnego przetłoczenia pod szybką i przez to góra wystaję ponad dach kabiny, a na zdjęciu złożonego modelu beczka zaczyna się na poziomie dołu tego przetłoczenia i to może sprawiać wrażenie, że jest zbyt mała średnica. Niestety nie mam jak sprawdzić na żywo, bo posiadam tylko samo podwozie z beczką bez kabiny.

jelcz szamb.jpg
 
Ostatnio edytowane:

horrido

Aktywny użytkownik
Reakcje
226 11 1
A&S jakiś czas temu zrezygnował z robienia kolejnych modeli samochodów mimo dość ambitnych wcześniejszych planów (oczywiśce to co już ma chyba pozostanie w ofercie).

Zobacz załącznik 834670
No właśnie też zauważyłem, że w ofercie A&S już od dłuższego czasu niczego nowego nie ma.
Słabą stroną kitów A&S jest oszklenie. Przynajmniej w STAR-ach. Mam ich kilka i ciągle jeszcze kombinuję jak te szyby ugryźć.
 

horrido

Aktywny użytkownik
Reakcje
226 11 1
Zacząłem oglądać zdjęcia innych szambiarek z Jelczem i chyba to wina złożenia kabiny. Niżej wklejam zdjęcie podobnego wozu. Widać że dół beczki jest na poziomie środką tylnego przetłoczenia pod szybką i przez to góra wystaję ponad dach kabiny, a na zdjęciu złożonego modelu beczka zaczyna się na poziomie dołu tego przetłoczenia i to może sprawiać wrażenie, że jest zbyt mała średnica. Niestety nie mam jak sprawdzić na żywo, bo posiadam tylko samo podwozie z beczką bez kabiny.
Może też tak być, że beczka ma zbyt niską podporę.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Fajnie zapowiada się ofensywa na Jelcza.
Zwracałem uwagę do GPM na pierścienie ochronne śrub przednich kół. Ich nie było fabrycznie w Jelczach. Powinny wystawać łby śrub. Może niech ktoś z kolegów zwróci jeszcze na to uwagę do firmy.
Nie pasuje mi do końca rozmiar haka i zblocza w Hydrosie. Jakby lekko za duże były te detale.
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Może niech ktoś z kolegów zwróci jeszcze na to uwagę do firmy.
Nie pasuje mi do końca rozmiar haka i zblocza w Hydrosie. Jakby lekko za duże były te detale.
Tomku, Grzegorz czyta nasze uwagi i spostrzeżenia, więc myślę, że warto tu o nich pisać:cool:

Pewne detale są celowo przeskalowane ze względu na technologię druku 3d.

Chyba tylko śmieciarki brakuje ;)
Też będzie;)

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Podobne wątki