• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości GPM

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#62
Można już robić zakupy. Czy nadal telefonicznie tylko ?
Możesz próbować, ale z odpowiedzi Grzegorza Pomorskiego na fb wynika, że nic nie robili. Sprawa o tyle jest ciekawa, że jak składałem telefonicznie zamowienie to on je wklepywał normalnie na stronie i u niego poszło. Może to wina przeglądarki? Ja pod firefoxem próbowałem.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#65
Model ładny z tym że z "Bizonem" nie wiele ma wspólnego. Wystarczy rzut oka na ogólną bryłę aby zauważyć podstawowe błędy w budowie. Co najwyżej przypomina "Bizona". No ale na razie innej alternatywy nie ma jak to cudo.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#66
Ja tam się nie znam na bizonach i w ogóle botanice, ale jak wpisuję w googla bizon z056 to wyskakuje coś innego... Daniel ma rację - to jest coś podobnego, może inny model? Ktoś ogarnia te pojazdy i ich warianty?
bizon_vs_gpm.jpg
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
#68
Jest różnica pomiędzy 5056 a Z056. Producent zapewne pomylił opis z modelem, który oferuje.
5056 to wersja eksportowa i posiada pewne różnice w napędzie, podajniku, oraz zbiorniku na zboże.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#69
Rafał ma rację to nie Z056 tylko 5056 też nazwany Bizon, ale to chyba "nazwa marka". Wszystkie wersje nazywały się Bizon tylko miały różne numer i wynikające z nich różne wersje budowy.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#74
"Błąd połączenia z bazą danych, spróbuj ponownie złożyć zamówienie" - u mnie jak było tak jest nadal.
Wysłałem zrzut ekranu z zamówienia na messengera i rano dostałem na mejla potwierdzenie przyjęcia zamówienia. Zapłacone, czekam na przesyłkę.
Trochę pokręcone. Muszę zmienić firmę, która im stronę "zrobiła".
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#75
A ja mam nawet ukończony kurs obsługi kombajnów zbożowych, ale wolałbym faktycznie wersję Z056 na jakiej kiedyś uczyłem się jeździć :) Ale i tym nie pogardzę i chyba się skuszę :)

Rafał ma rację to nie Z056 tylko 5056 też nazwany Bizon, ale to chyba "nazwa marka". Wszystkie wersje nazywały się Bizon tylko miały różne numer i wynikające z nich różne wersje budowy.
Bizonów to było ponad 30 modeli i wersji. Klasyczne (czy raczej najpopularniejsze) to Z050 z daszkiem i potem Z056 z daszkiem, albo wersja wypasiona z kabiną :) Te dwa modele w chyba najczęściej można było spotkać na polach :) A i nadal się spotyka czasem.
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#76
Mała uwaga. W Tarpanach brakuje kolumny kierowniczej. Na rysunkach jest zaznaczona, ale w wydruku jej nie ma, nie ma też jako osobnego elementu trawionego lub wypalanego laserem. Musiałem dorobić z podpór. A wystarczyło zrobić drukowaną kierownicę wraz kolumną.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#77
W kwestii kombajnów i tym podobnych maszyn polecam niniejszą pozycję. Myślę że po lekturze takiej książki zostaną rozwiane wszelkie traktorowo-kombajnowe wątpliwości natury agrotechnicznej.
https://www.km.com.pl/ksiazka-365-traktory_i_kombajny_prl_u.html
Uczciwie reklamuję stronę wydawcy, jednak na allegro można upolować taniej (ja swoją trafiłem nówkę za pół ceny).
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#79
Wysłałem zrzut ekranu z zamówienia na messengera i rano dostałem na mejla potwierdzenie przyjęcia zamówienia. Zapłacone, czekam na przesyłkę.
Trochę pokręcone. Muszę zmienić firmę, która im stronę "zrobiła".
Sprostowanie;
Wkradł się śmieszny błąd. To nie ja muszę zmienić im firmę tylko GPM powinno zmienić firmę ;-) .
Podobno w tej samej konfiguracji system+przeglądarka u innych wszystko jest OK.
Zamówiony towar już do mnie dotarł.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#80
Może koledzy pochwalicie się co wam się udało stworzyć z zestawów GPM. Na razie tylko jeden jedyny @newermind coś zdziałał i załączył fotki.
Reszta odłożyła do szafy "na potem" ? ;-)
 

Podobne wątki