• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości GPM

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
No niestety z kontrolą jakości w GPM jest kłopot, praktycznie zawsze dostawałem coś nie tak, uszkodzone lub z innego modelu, ale pan Grzegorz solidnie wywiązuje się z "reklamacji" , szkoda tylko że nie poświęcają więcej czasu na kontrole, wówczas zwroty mieli by z głowy, a tak trzeba poświęcic i czas i pieniądze .
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
No też mi się wydaje, że to lekka przesada. Nie znam się na procesie technicznym wydruków, ale czasochłonność i materiałochłonność oceniam po ilości elementów składowych w pudełku. Postawienie znaku równości pomiędzy obydwoma nowościami jest chyba nietrafione.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Każdy kalkuluje ceny jak chce - nie wiemy ile kosztował projekt, prawa autorskie, nie wiemy ile kosztuje druk, drukarka - po wydrukach mogę sobie zakładać, że jest to jakiś Photon, że żywica to koszt ok 120zł/ litr ale mogę się mylić... Ale na pewno wykonanie projektu modelu jelcza jest nieporównanie trudniejsze i bardziej czasochłonne niż wykonanie takiej naczepy. Dlatego się trochę dziwię. No i sama końcowa cena całego zestawu - ciągnik+ naczepa wychodzi dość drogo. Nawet uwzględniając moje zboczenie w tym kierunku. Z drugiej strony mamy nowy lepszy ład - podatki w górę, ceny ogrzewania i prądu w górę, składki w górę to co się dziwić że ceny modeli idą w górę... mamy co chcieliśmy. Może napiszemy do premiera, by zarządził w drodze rozporządzenia, że ceny zestawów modeli nie mogą przekroczyć 50 zł? Albo niech obniży chociaż o 5 zł...
 
Reakcje
2.460 79 2
A ja mysle ze GPM wykorzystuje fakt ze jest jedynym oficjalnym wydawcą takich druków stąd widuje ceny jakie chce. Dla porównania Jelcz z Reduced.pl był za 90 pln czyli jednak da się taniej zrobić. No ale jak to mamy we krwi trzeba cisnąć ile się da, tu i teraz.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
właśnie patrząc na podstawy i jakość druku nie może to być formlabs, mam form2 mam też druki z form 3 - zupełnie inna liga.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Ze wszystkich druków z jakimi miałem do czynienia tylko te drukarki robiły taka "stopkę", może to zależy od slicera jakiego się używa ?
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Po 5 miesiącach od pojawienia się prototypu trafiła do sprzedaży naczepa Zremb D18, kabina Jelcz 315 Deutrans oraz podwójna drezyna Żuk Mitor :))) Do Żuka jest też dostępna kalkomania :)

1651350252463.png




1651350290517.png


1651350363312.png
 

Podobne wątki