• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości Busch

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#23
Mam nadzieję że ta paskudnie pomalowana kabina to tylko w modelu poglądowym a w seryjnym już będzie ładnie. Chętnie bym kupił zwłaszcza że widziałem na żywo oryginał.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#29
Ta IFA to też stare Espewe. Widać, że te formy są z przeszłości i moim zdaniem nie wygląda to za dobrze.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#32
Dokładnie. Gdyby zapowiadany Robur LO 2500 był wykonany na poziomie ostatnich wypustów IFY W50 to nie marudziłbym, ale wychwalał taki model.
 

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
777 2 0
#35
Ok, ale IFy W50 to też Espewe. Żeby takie g.... wznawiać. Ciekawe jaka będzie cena.
Brekina puściła piękną drabinę na S-4000, liczyłem, że będzie ładny gaśniczy do kompletu a tu klops.
 

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 5 0
#36
Wydawnictwo Atlas wystartowało pod koniec marca 2014 r. test w Dreźnie i okolicach. Przy wspòłpracy firmy Espewe Modelle miała powstała seria replik modeli Espewe. Modelle miały być produkowane w orginalnych formach z czasòw NRD. Podczas testu modele mogli zamòwić tylko mieszkańcy Drezna i okolic. Atlas chciał w ten sposòb zbadać rynek na zapotrzebowanie takich replik.
W testowej ofercie były tylko dwa modele, LO 2500 i TLF 16 S 4000.
Po pozytywnym zakończeniu się testu, miała ruszyć prenumerata serii w całych Niemczech. Ale poprzez połączenie się wydawnictwa Atlas i DeAgostini, zrezygnowano z wydania serii, ktòrej nie idzie w całej Europie sprzedać.
Poniżej Flayer reklamujacy pròbną serie Espewe Modelle i foto repliki LO 2500 .

Pan Stefan z firmy Espewe Modelle pisał w lutym 2017 r. na modelarskim forum. Najprawdopodobniej firma Busch zajmnie się dalszą dystrybucją modeli LO 2500 i TLF 16 S 4000.
Takteż sie stało. Poprostu te nowości są replikami Espewe z czasòw NRD.
 

Załączniki

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#37
Warto jednak zauważyć, że te zapowiadane przez Buscha mają poprawione światła i dodane lusterka (niektóre) oraz są tam różne wersje kolorystyczne. Nie jest to zatem sprzedaż modeli przygotowanych wcześniej dla Atlasa, lecz nowe wypusty z nieznacznie poprawionej formy (dobre chociaż tyle, ale i tak rozczarowuje).
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#40
UAZ 469 jest bardzo ciekawą nowością. Czekam na zieloną wersję z plandeką :)
W123 ambulans też mnie zaskoczył, chociaż jako wielbiciel tego typu muszę przyznać, że już kilka lat temu jak ukazała się limuzyna i kombi W123 to byłem zły, że BUSCH zrobił ten model. Czegoś brakuje mi w bryle tego modelu. Reflektory też mogłyby być lepiej odwzorowane. Liczyłem, że kiedyś doczekam się wspomnianego Mercedesa od Brekina/ Starmada w wykonaniu jak np. W116. Pewnie nie :-(
 

Podobne wątki