• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości Brekina

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.938 386 20
Patrząc na zdjęcie w katalogu Brekiny, model wygląda jak śmieciarka z zabudową BÓBR, taką jak na fotce zaczerpniętej z netu:

images.jpeg


Z tego co pamiętam, to zabudowy BÓBR były w Polsce i były dostosowane do wybierania śmieci z okrągłych koszy. Taką samą zabudowę miała śmieciarka z Permotu, poniżej fotki mojej oryginalnej permotowskiej.

Skoda 706 BÓBR Permot 02.jpeg Skoda 706 BÓBR Permot 01.jpeg

Zobaczymy jaki będzie model Brekiny, ale wygląda mi na to, że będzie to zabudowa taka jak w permotowym modelu sprzed lat.

EDIT:

A dziś po Warszawie jeździ odrestaurowana przez firmę BYŚ taka Skoda 706 RTK z zabudową BÓBR:

SKODA 706 RTK 2.jpg
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
W Gorzowie trafiłem na udokumentowany wariant śmieciarki jak na zdjęciu z albumu ze zdjęciami gorzowskiego fotografika Waldemara Kućki. Przełom lat 60/ 70- tych. Fajnie widać tył, razem z "akcesoriami" w postaci mioteł :)
Kierowcą śmieciarki też chciałem być, ale ja już naoglądałem się z okna w kuchni następcy - Liaza-a :) Jako mieszkaniec pierwszego piętra w bloku miałem dobry podgląd, bo mieszkanie było usytuowane blisko wejścia do zsypów. Na dachu Liaz-a utkwił mi w pamięci duży pomarańczowy kogut czechosłowackiej Tesli.

Skoda_smieciarka_Gorzow_60_70-te.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.938 386 20
To nie jest Maćku ta zabudowa. Ta ze zdjęcia jest znacznie niżej nad ziemią zakończona a ta Brekiny jakby podcięta. Zobacz dolną linię kabiny że jest na równi prawie z zabudową a w Brekinie jak w starym modelu rodem z NRD.
Tak, masz rację Piotrze. W oryginale, z tego co pamiętam to tylko blacha schodziła poniżej ramy. Brekinowa ma odsłoniętą ramę. Natomiast kształt góry i boków jest taki jaki był robiony w zabudowie BÓBR.
Z tego co pamiętam, to któraś z czeskich manufaktur żywicznych zrobiła dobrze tą zabudowę i zasłania ramę. Brekina, z tego co widać, wykorzystuje chyba formy Permota i robi te same modele w nowym wykonaniu. :niepewny::(
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Góra tez nie zawsze była taka sama. Ta zabudowa z Brekiny była na górze bardziej płaska natomiast te zabudowane z dołu górę miały bardziej szpiczastą. Chociaż jak pokazuje zdjęcie z kadru z serialu Alternatywy 4 nie zawsze tak było. A zabudowaną u dołu robiło MM Brno.
To jest taka zabudowa jak na moim modelu.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.938 386 20
Natomiast można odłożyć dyskusje czy w Polsce były wozy z tymi zabudowami co zrobi Brekina.
Taka warszawska odnalazła mi się w czeluściach laptopa.
Zobacz załącznik 759469
Zdaje się że z tej strony
http://trucks.phototrans.eu/
Byłem pewien, że znajdziesz takie zdjęcie, bo przecież kiedyś przerobiłeś permotowe Skody chyba właśnie na podstawie tego zdjęcia. Potem dwie trafiły do mnie i można je obejrzeć w moim temacie ciężarowych na stronie 121 w tym linku KLIK i w następnym poście KLIK2.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Chciałbym tylko zwrócić uwagę że modele ze zdjęcia to produkt Ixo w skali 1/43. Zatem albo ktoś w Brekinie sobie pożyczył zdjęcia pierwsze lepsze póki nie mają swojego modelu albo będą to modele w 43ce pod szyldem Brekiny tak jak modele SSM są pod szyldem Herpy . Osobiście mam nadzieję że jednak zrobią swój model w 87ce.

Edit. Nie znam niemieckiego, ale teraz widzę że nawet w opisie jest wzmianka o Ixo.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.551 68 0
Chciałbym tylko zwrócić uwagę że modele ze zdjęcia to produkt Ixo w skali 1/43. Zatem albo ktoś w Brekinie sobie pożyczył zdjęcia pierwsze lepsze póki nie mają swojego modelu albo będą to modele w 43ce pod szyldem Brekiny tak jak modele SSM są pod szyldem Herpy . Osobiście mam nadzieję że jednak zrobią swój model w 87ce.

Edit. Nie znam niemieckiego, ale teraz widzę że nawet w opisie jest wzmianka o Ixo.
Tłumacz PONS;
Niespotykany w europejskiej ofercie Brekiny jest ciągnik solowy Peterbilt 359 z 1973 roku w typowym malowaniu właściciela-operatora, który, podobnie jak wszystkie nowości Brekiny z wyjątkiem wyścigowego transportera, ma swoją podstawę w modelu Ixo w skali 1/43 - ten większy model jest przedstawiony na zdjęciu w broszurze Brekiny; tak więc klasyczny amerykański hauberk może trochę poczekać. Brekina nie oferuje naczep, własnych ani zakupionych, planuje oferować tylko ciągniki - to rozsądna decyzja, biorąc pod uwagę szeroki wybór amerykańskich naczep, z których niektóre wysokiej jakości.


Czyli masz rację, fotki pożyczone od IXO, a na fotki modelu brekiny trzeba poczekać.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Umiem wrzucić tekst do tłumaczenia.;) Pożyjemy zobaczymy co to będzie a przede wszystkim jakiej jakości bo niejednokrotnie ta firma pokazała że potrafi zrobić świetny model jak i totalne badziewie. Tak jak napisałem liczę że wyjdą w 87ce porządne amerykańskie ciągniki.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.306 23 0
Niestety, wygląda na to, że "poszli na łatwiznę" i zastosowali koła z autobusu! :mad:
A w przyczepie, powinny być mniejsze ... (co świetnie widać na zdjęciu z wyżej podanego linku)!
 

Podobne wątki