• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości AWM

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#43
No to sobie ponarzekam dalej. :D Przy Herpie wyraźnie widać kanciastość tego modelu. Zdecydowanie najsłabszą częścią kabiny jest "glob" i blenda, poza tym jeszcze by uszła, gdyby nie postawić jej obok Herpy.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#47

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#53
Nie chcę się kłócić ale jeśli jest to udany model to wolę zbierać "reklamowe" metalowce...

Tu DAF AWM-u:
DAF awm.JPG


Tu DAF WSI:
daf wsi.JPG



A tutaj z Herpy:
daf herpa.JPG


Wszystkie w 1/87.
AWM-owski wyrób to DAFo-podobne "kwadratowate cuś" a nie model. Co do malowań to w tym zawsze podzielałem opinię, że nikt im nie może dorównać i mają fantastyczną ofertę pod tym względem. Tu są nie do przebicia.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#56
Wychodzi na to że AWM ma dużo lepszych projektantów grafiki, niż projektantów brył modeli. Bo niektóre modele wyglądają na projektowane tylko na podstawie zdjęć i byle by było. Co do nowości, na Dafa chyba nie am się co nastawiać, a co do Hi waya... moje się trochę o ta atrapę że trzeba będzie dorabiać siatkę w grilu, bo dadzą tylko czarny kawał plastiku, albo dziurę.
 

KrzychuPL

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
Kiedy mozna sie spodziewać tych nowych Dafów ,ma ktoś ingformacje o terminie ich wypuszczenia . Gdzie szukać jakiś sklepów z nimi ?
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#60
Na Hi-Way'a bardzo się cieszę, Forma Rietze/AWM poprzednich modeli była prawie idealna, więc jest duże prawdopodobieństwo, że i tej nie zepsują.
w DAFa nie wierzę, to co zrobili 105tce to dramat, nie daje optymistycznych prognoz na 106.

A pozwolę sobie jeszcze wrócić do nowych Volvo FH4.
Rzeczywiście po przeczytaniu Waszych postów dojrzałem w AWM te dość niefortunne niedoróbki, jak chociażby blenda. Pomijam kwestię podwozi, bo one w każdej miniaturze AWMu są prawie identyczne i przy Herpie wypadają blado. Porównuję zatem same kabiny. Zwróćmy proszę uwagę, jak gigantyczny postęp zrobiło AWM w tworzeniu nowych form, które nie dość, że mają proporcje niemal w 100% zgodne z oryginałem (Actros MP4 i FH4), to wcale nie odstają swoimi głównymi wymiarami i proporcjami od doskonałych form Herpy. Niech dobrym przykładem moich przemyśleń będą porównania starych form Herpy i AWMu, gdzie w ogóle nie było rozmowy o jakimkolwiek porównaniu:


Także patrząc na powyższe zdjęcia dochodzę do wniosku, że obecne formy AWM mimo kilku niedoróbek to już epokowy przeskok jakościowy - prawie jak między formami lat '80 a końcem '90.
 

Podobne wątki