• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2021 w N

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#41
Teraz mały szok:

HERIS 2021

Tak, to ten Heris, co to w H0 wydał Y-greki z kalkami ;) W każdym razie, firma po raz kolejny (z tego co się dogóglowałem na 1zu160.net) próbuje swoich sił w N. Startuje z wagonami piętrowymi DB.
Na razie z tego co pisali na 1zu160.net najprawdopodobniej będą to formy doppelstockwagenów DB 22.4m które już podwykonawca L.S. Models miał i produkował kiedyś dla sklepu Huenerbein.de jako markę "mkm models" (mam wersję Ep4 i na spodzie jest napis L.S. Models), kiedyś były oferowane 4 wersje malowań/epoki, każdy zestaw po 3 wagony:
https://www.1zu160.net/test/mkm-kurze-doppelstockwagen.php
Teraz jak na razie jedna wersja Ep3 niebieska. Czymś zupełnie nowym (chyba) jest wagon ogrzewczy (Heizwagen) w tym zestawie.

A wagony to całkiem fajna konstrukcja, dobrze wykonane i ładnie się toczą, jedyny minus (ale jednocześnie plus) jest taki, że dość blisko się sprzegają już przy zwykłych sprzęgach i przy niektórych kombinacjach składów potrafiły się u mnie wykolejać na łukach 225.6mm, dlatego trzymam jako łączną trzywagonową całość.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#42
Czymś zupełnie nowym (chyba) jest wagon ogrzewczy (Heizwagen) w tym zestawie.
To jest dość dziwne zestawienie, bo te wagony chyba raczej nie jeździły w jednym składzie z wagonem ogrzewczym. Prawdziwych wagonów było tylko trzy i jeździły zwykle razem, bez innych wagonów w składzie. Były też bardzo podobne wagony o długości 26,40 m, również tylko trzy, ale o ile wiem, zwykle nie łączono jednych z drugimi w tym samym składzie, choć pewnie mogło się tak zdarzyć.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#43
MINITRIX 2021
Jeżeli o mnie chodzi, to bez szału.

Nowe konstrukcje:
1. Wagon do zestawu Eilzugwagenów - 2 kl B4ylwe

Eilzug.jpg

Źródło: katalog Minitrix

2. Wagon sterowniczy w składzie Eilzugwagenów -malowanie Czerwony Bamberger
Czerwony Bamberger.jpg

Źródło: katalog Minitrix

3. Wagon sterowniczy DB Regio 2 kl. Bnrbdzf 480.1
Sterowniczy DB Regio.jpg

Źródło: katalog Minitrix

4. Wagony z pociągu Le Capitole (SNCF)
Le Capitole.jpg

Źródło: katalog Minitrix

I to koniec nowości! Bieda. Reszta wypustów to nowe malatury już przygotowanych konstrukcji.

Mnie osobiście zainteresowały tylko wagony rosyjskie, ew. węgierskie, planowane do wydania w ramach zestawu wagonów z pociągu EC Venezia
Venezia_1.jpg


Venezia_2.jpg

Źródło: katalog Minitrix

Polskich wagonów po raz pierwszy od 2015 Trix nie zapowiedział. Zatem może w przyszłym roku?
 

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#44
To jest dość dziwne zestawienie, bo te wagony chyba raczej nie jeździły w jednym składzie z wagonem ogrzewczym.
Tak też kojarzę z moich internetowych poszukiwań, widziałem Doppelstockwageny z lokomotywą 03 we wcześniejszych epokach, a potem z V100 i obie te lokomotywy mogły ogrzewać te wagony same.
Prawdziwych wagonów było tylko trzy i jeździły zwykle razem, bez innych wagonów w składzie. Były też bardzo podobne wagony o długości 26,40 m, również tylko trzy, ale o ile wiem, zwykle nie łączono jednych z drugimi w tym samym składzie, choć pewnie mogło się tak zdarzyć.
Znalazłem kiedyś zdjęcie i opis takiego składu pod koniec użycia tych wagonów:
https://www.dhuenntalbahn.de/zugbildung/v100-personenzuege/#Doppelstockwagen

V100 + Eilzugwagen 1. klasy + 2x Doppelstockwagen 22,40 m + 3x Doppelstockwagen 26,40 m (w opisie na stronie ostatni wagon jest 22,40 m, ale na zdjęciu wygląda mi na 26,40 m)

Odwzorowałem ten skład u siebie w skróconej wersji z tylko trzema wagonami 22,40 m:
OI000482 - Copy.jpg

Minitrix 16121 + Fleischmann 863101 (z kołami 5,6mm od Thomschke) + mkm models 5003

Były też w N-ce kiedyś te dłuższe Doppelstockwageny 26,40 m od Hobbytrain, ale podobno miały kiepskie właściwości jezdne.


Nowe konstrukcje:
1. Wagon do zestawu Eilzugwagenów - 2 kl B4ylwe


Źródło: katalog Minitrix
W nowościach w Minitrixie rzeczywiście mało ciekawych rzeczy moim zdaniem, zwłaszcza z epoki IV DB, a tego zawsze Minitrix miał trochę w każdym katalogu nowości.
Ciekawa jest ta nowa forma wagonu Eilzugwagen z zaokrąglonym dołem, mam nadzieję że kiedyś wypuszczą w epoce IV bo Piko w tamtym roku zrobił ten wagon z beznadziejnymi za grubymi ramkami okien - wystarczy porównać zdjęcie wagonu Piko:

Źródło: strona Piko
 
Ostatnio edytowane:

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#45
AUHAGEN 2021
1. Waga kolejowa z zabudową (planowana data wydania 9/2021)
1611256228422.png

Źródło: katalog Auhagen

2. Zestaw dwóch samochodów Multicar M22 (rodem z DDR, produkcja 1964-74) - wywrotka i platforma (planowana data wydania 9/2021)
1611256033902.png

Źródło: katalog Auhagen

3. Nasyp z elastycznej pianki (tłumiący odgłosy jazdy), który pasuje do podjazdów z pianki jakie już produkowali wcześniej.
 
Ostatnio edytowane:

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#47
Jeśli napisałem "herezję" to przepraszam - nie znam się na terminologii ciężarówkowo-towarowej, tak podpowiedział translator z niemieckiego którego znam podstawy, i niestety nie wgłębiłem się w temat dokładniej.

Może aby nie przedłużać offtopa warto byłoby od razu przy okazji pierwszego posta zasugerować poprawną nazwę? Na pewno w takim momencie mógłbym się douczyć, a może również i ktoś inny. Dałbym reakcję "Popieram" na post i wrócilibyśmy do tematu nowości.
Ciężarówka burtowa? Skrzynia? Nazewnictwo "samochód z platformą", "ciężarówka typu platforma / skrzynia" też się chyba stosuje jak poszukałem, czy to błąd? Z niemieckiego "Pritsche" przetłumaczyło na angielski "flatbed". Platforma od razu sugeruje niskie podwozie typu platforma?
Staram się cały czas poszerzać wiedzę, ale niestety nie wiem wszystkiego.

Jak będzie za duży offtop to można usunąć tego posta i poprawić w moim tekście nazwę jeśli jeszcze da radę.
Pozdrawiam
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#48
A ja się zastanawiam, czy to grafika modelu w N czy w Ho. Sądząc po szczegółach figurek nie byłbym tego pewien, że wyjdą takie ładne modele, a nie plastikowe gluciki.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#51
To może lepiej dokładniej przyjrzeć się zdjęciom i opisowi? Przy wersji N podano, że są to zdjęcia ręcznych prototypów, podobnie przy fotografii wersji TT. Modele w wielkości TT mają lusterka, a w wersji H0 dodatkowo też wycieraczkę. Ale jak będą wyglądały wyroby seryjne, to dopiero zobaczymy.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#53
Jeżeli dobrze widzę, to na stronie Brawy są już nowości na 2021.

No i co ciekawe, można je po raz kolejny opatrzyć hasłem z cyklu: "Przeżyjmy to jeszcze raz" :D Tu jest KATALOG.

Żeby Was nie rozwalić kompletnie, wystarczy, że przejdziecie na stronę 62/63. Brawa zaszalała i ma refleks szachisty, jeżeli chodzi o nowości, czy ich wyposażenie :ROFL:
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#55
Jeśli napisałem "herezję" to przepraszam - nie znam się na terminologii ciężarówkowo-towarowej, tak podpowiedział translator z niemieckiego którego znam podstawy, i niestety nie wgłębiłem się w temat dokładniej.

Może aby nie przedłużać offtopa warto byłoby od razu przy okazji pierwszego posta zasugerować poprawną nazwę? Na pewno w takim momencie mógłbym się douczyć, a może również i ktoś inny. Dałbym reakcję "Popieram" na post i wrócilibyśmy do tematu nowości.
Ciężarówka burtowa? Skrzynia? Nazewnictwo "samochód z platformą", "ciężarówka typu platforma / skrzynia" też się chyba stosuje jak poszukałem, czy to błąd? Z niemieckiego "Pritsche" przetłumaczyło na angielski "flatbed". Platforma od razu sugeruje niskie podwozie typu platforma?
Staram się cały czas poszerzać wiedzę, ale niestety nie wiem wszystkiego.

Jak będzie za duży offtop to można usunąć tego posta i poprawić w moim tekście nazwę jeśli jeszcze da radę.
Pozdrawiam
Jest to zabudowa skrzyniowa, przynajmniej jeśli tłumaczyć opis producenta modelu. Bo jedną z najczęściej spotykanych wersji Multicara, była wywrotka trójstronna i jak tak patrzę na ten model, to bardzo mi ją przypomina. No ale fakt, że była podobna do skrzyni.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#58
Drogo powiadasz?

45USD

58USD


o, tu o dziwo taniej, tylko 29USD, ale ta akurat firma robi też naczepy


34USD (za 2-pak oczywiście)
 

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#60
Viessmann / Kibri / Vollmer 2021
Obfitość nowości w skali N, czyli jeden zestaw dwóch wiatraków :LOL:
1611354302380.png

Źródło: katalog Viessmann

A poza tym dwa moduły dźwiękowe z odgłosami kur oraz innymi odgłosami "natury" :LOL:

Śmieszne ogólnie te wszystkie nowości (t.j. ich brak), mam nadzieję że w zamian producenci dotrzymają terminów tego co już obiecali wcześniej ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki