• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2021 w N

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#1
Zaczynamy ;)

Fleischmann puszcza dziś parę z nowościami zimowymi, które wyjdą w 2021 roku - Link do KATALOGU. Jest kilka ciekawostek, w tym jedna polska ;)

849109 - Cysterna gazowa Zags Orlen, PKP V epoka - Trzeci tydzień 2021
Koltrans.png


725290 - Diesel M62 (Gagarin), RŻD VI Epoka - 6 tydzień 2021 (analog/dźwięk)
M62.png


739398 - Vectron 193 627-7, Raillogix VI Epoka - 1/2 tydzień 2021 (analog/dźwięk)
Raillogix.png


oraz ponownie parowóz BR 065 (podobno zmodernizowana forma) czy spalinowa jednostka trakcyjna DB BR 601 w oznakowaniu "Alpen See Express" - pociąg urlopowy.

Jeszcze jedna rzecz - jest to pierwszy raz w historii skali N, by jakakolwiek polska nowość znalazła się katalogu jesienno/zimowym.
Jako ciekawostkę podam, że fabrycznych cystern Orlenu (z V i VI epoki) będzie łącznie cztery: dwie z zestawu L.S. Models oraz dwie Fleischmanna. Przydałaby się do tego jakaś lokomotywa - np. Gagar Orlen Koltrans ;)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
90 0 0
#2
O! A właśnie szukałem BR 065 na ebayu z planami przerobienia na dźwięk, ostatni był z 2010. To już być może nie muszę :) może będzie łatwiej poczekać do stycznia 2021. Co do modernizacji konstrukcji wewnętrznej to bym się niestety jednak wiele nie spodziewał - nawet w opisie jest symbol zwykłej żaróweczki do przodu i do tyłu niestety, więc nawet led'ów nie będzie. Będzie chyba lepiej kupić wersję analog i samemu przerobić na ledy, dźwięk i lepszy silnik.

BR 601 "Alpen See Express" - szkoda że VT 11.5 znowu w wersji z logiem DB na froncie jaką już Fleischmann wypuszczał w 2012 ( https://www.fleischmann.de/de/product/161149-0-0_1000_0-2-0-403-0-002004-0/products.html ), ponieważ wikipedia mówi że ten pociąg był w rozkładzie jazdy dopiero od 1980, czyli nie pasuje mi do "osi czasowej". Wolałbym wersję Inter City jaka była w epoce IVa, dostępna tylko jako stara wersja jeszcze od Roco, a Fleischmann w tych nowych wersjach bazując na starej formie Roco przerobił konstrukcję aby jeździło to lepiej (pobór prądu jest z większej liczby kół bo dodali połączenie elektryczne między jednostką silnikową a pierwszym wagonem).
 

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#5
Grudniowe zestawienie wydań Trixa wskazuje na wyjście tego zestawu (15080) w II kwartale 2021. Mamy zatem doszczegółowienie czasookresu, kiedy portfele niektórych wyskoczą z kasy ;)
Miejmy nadzieję że Trix dotrzyma terminów, niestety tradycja u nich że przekładają, a potem znów przekładają już przełożone. ;)
Np. teraz przełożyli wydanie wszystkich czteroosiowych Umbauwagenów (nowa konstrukcja) z listopada 2020 na mniej określony punkt czasowy w drugim kwartale 2021.
Fcs 090 na które czekam (Minitrix 15536) również przełożyli z grudnia 2020 na luty 2021. To była świeża jesienna nowość, więc mogli się lepiej postarać z określeniem terminu.

Ale z tych na które czekam i tak nic nie pobije BR 163 od Hobbytrain. Nowość na rok 2017... oraz również nowość w katalogach na 2018, 2019 i 2020 :D W magazynie "Faszination Spur N Ausgabe 2" z 2019 w artykule o Lemke napisano że już już zaraz będzie, w tym roku Menzels Lokschuppen podawał że orientacyjna data wydania 9/2020, ale teraz ani widu, ani słychu.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#6
3. Cysterna Zags PKP (Petrochemia Płock/Orlen) ep. V - nr 849104 - wydanie IV kw. 2020 - oznakowanie identyczne będzie jak Roco 67580.

Zobacz załącznik 700428
Miał wyjść w tym tygodniu, a dziś przesunięty na 3 tydzień 2021, wraz z drugą wersją, bez loga Petrochemii Płock S.A. Zatem będzie można, jeżeli tylko nie będzie obsuwy, kupić dwie cysterny PKP Orlen w jednym zamówieniu ;) Kasa zatem zostaje na przyszły rok.

Żeby nie było, że dotyczy to tylko PKP - na 2021 przesunięte zostały wszystkie modele tych cystern, które miały być wydane w 2020.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
39 0 0
#7
Patrzę na tego gagara w malowaniu RZD... dlaczego on ma zderzaki? Moja hipoteza: bo flesiowi się nie chciało inaczej...a jakże inaczej ten lok wyglądałby bez zderzaków i np. sprzęgami Dapola zamiast rapido (Dapole pasuja do gniazdka NEM więc Flm nie musiałby ich nawet produkować - wystarczy podkupić u konkurencji:), a rapido dorzucać w paczce na wymianę). Podobnie można zrobić ze zderzakami - prostokątne "zaślepki" wkładane w miejsce zderzaków załatwiłyby sprawę, tym bardziej że w wielu gagarach zza wschodniej granicy występują takowe prostokatne tarczki na ramie ułatwiające potem przykręcanie zderzaków jak gagarka kupi ktoś np. z Polski ->vide Rail Polska sprowadzająca złomy gagarków z Estonii i tworząca z nich całkiem ciekawe lokomotywy, czasem z silnikami EMD, czasem nawet elektrowozy....
Ale modelu elektrycznego gagarina to raczej się nie spodziewamy*.
Pozdraw!
Storch
*) Piszę o wytwórcach seryjnych, bo kto wie czy w Waszych pracowniach już takowy model się nie drukuje bądź trawi z blaszek :)
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
#8
Patrzę na tego gagara w malowaniu RZD... dlaczego on ma zderzaki? Moja hipoteza: bo flesiowi się nie chciało inaczej...
Moja hipoteza: może dlatego, że ... oryginał tak ma!?
M62 RZD
Ja tam nie wiem, jaki Fleischmann planuje numer dla swojego modelu i czy akurat będzie się zgadzał, ale nie zapominajmy, że w Obwodzie Kaliningradzkim jest normalny tor, a tabor ma zderzaki.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#9
Patrzę na tego gagara w malowaniu RZD... dlaczego on ma zderzaki?
Moja hipoteza: może dlatego, że ... oryginał tak ma!?
A może dlatego, że na zdjęciu jest model w wielkości H0? ;)
w Obwodzie Kaliningradzkim jest normalny tor, a tabor ma zderzaki.
Lepiej byłoby powiedzieć, że w Obwodzie Kaliningradzkim jest również normalny tor, a tabor na nim eksploatowany ma zderzaki. Sieć kolejowa w Obwodzie Kaliningradzkim jest szerokotorowa (1520 mm), jak w całej Rosji, na Litwie, Białorusi, i innych państwach powstałych po rozpadzie ZSRR. Tor normalny biegnie od Braniewa do Kaliningradu i o ile wiem, tam się kończy, więc taboru ze zderzakami jest tam raczej niewiele.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#11
1. Na spurweite-n.de trafiłem na wątek poświęcony nowościom w skali Nm.

Pojawił się katalog firmy Lemiso Werke 2021

Cała, kompletna oferta w skali Nm, z torami włącznie. Absolutna nowość. Może kogoś zainteresuje?

Tak to wygląda :) Poniżej filmy z realizacji, zamieszczone na spurweite-n i drechschreibe.online:




2. Platformy PKP Cargo przekładamy na ten rok.
Menzels-Lokschuppen wraz z REE-MODELES wpadli na pomysł wydania sześcioosiowych platform kontenerowych PKP Cargo (ep. VI) z pociągu do Chin :)

Źródło: http://www.1zu160.net/neues/news.php?id=4015

Co prawda raczej będzie to nowość 2019, ale pozwalam sobie podkręcić wątek ;) Tylko 100 egzemplarzy.
3. Kolejne przenosiny nowości z Pi.R.A.T.A. O ile w sierpniu poszło info, że restauracyjny i sliperetka z EN Jan Kiepura są "tuż tuż", to na restauranta PKPIC w ubiegłym roku w ogóle nie liczyłem.
Pi.R.A.T.A. 2020 - KLIK

Jest jedna szalenie ciekawa nowość z pociągu Moskwa - Nicea:

Zobacz załącznik 703660
Szykuje nam się zatem drugi fabryczny wypust polskiej konstrukcji w N - PKP IC 406A - WRmnouz:) Co ciekawe - wizualizacja korzysta z tła, które wykorzystuje do swoich zdjęć A.C.M.E. :cool: Jeżeli Piraci pociągną z A.C.M.E., to będzie się można spodziewać tych samych numerów i wtedy będzie wiadomo, że baza była z ex. Z1A ;)

Oczywiście dalej w katalogu tłuką EN Jan Kiepura z uwzględnieniem zdjęcia wydanego już zestawu z wagonami sypialnymi:
Zobacz załącznik 703661
To koniec przenosin, na które ja zwracałem uwagę z lat ubiegłych.

4. Przy okazji - za jakieś 2 dni z hakiem (07.01.2020 o godz. 10:00) poznamy nowości Arnolda: KLIK <- tu licznik.

Miał wyjść w tym tygodniu, a dziś przesunięty na 3 tydzień 2021, wraz z drugą wersją, bez loga Petrochemii Płock S.A. Zatem będzie można, jeżeli tylko nie będzie obsuwy, kupić dwie cysterny PKP Orlen w jednym zamówieniu ;) Kasa zatem zostaje na przyszły rok.

Żeby nie było, że dotyczy to tylko PKP - na 2021 przesunięte zostały wszystkie modele tych cystern, które miały być wydane w 2020.
Fleischmann 849104 - cysterny PKP z logotypami Orlen i Petrochemia już dostępne, zatem powinny niedługo pojawić się w sklepach.
 
Ostatnio edytowane:

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
#12

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#13
Ogólnie, M62 z RŻD i o ile pamiętam LS Model ( wagony które jeździły do Paryża/ Nicei) i mamy fajny skład ...
Lemiso Werke ...zajefajne:love:... choć osobiście Lxd2 by mi bardziej pasował niż parowozy z Harz'u - było by Piaseczno lub Zachodnie Pomorze...
Tory też całkiem całkiem...sploty i skrzyżowania N/Nm

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#14
Tak, gdyby była Lxd2, to już bym zaczął zbierać kasę ;)

No to mamy listę Arnolda na 2021: KLIK - na razie tylko w formie listy z cenami ze sklepu puerner.de, ale zawsze coś można z tego wyciągnąć. Na pewno to, że nic polskiego nie ma ;) Generalnie wersje z grafikami powinny pojawić się na stronie jutro.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#15
aktualizacja: Arnold 2021 - jeszcze nie katalog, ale już wszystko widać.

Co ciekawe, bo pojawiło się to tylko tutaj: KLIK. Wydaje mi się, że w końcu mamy wersję ETR610, którą można by było przerobić na nasze ED250 Pendolino. Znowu dzielenie rynków ;)

Na zakończenie scalę posty.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#16
Z tym dawcą na ED250 to tak średnio bym powiedział... z racji tego, ze oryginał ma cztery wagony (jak model), to zestawu uzupełniającego nie będzie... a aby jakoś oryginał skompletować to 3 zestawy by trzeba było... raczej nieopłacalna impreza... choc może trzy brakujące wagony by się z drukarki 3d klepnęło:niepewny:... ;)

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#17
Kurczę, fakt. Nie przewidziałem tego.

W każdym razie czterowagonowy zawsze łatwiej zmieścić na naszych małych makietach
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#18
No może jakby się tak zastanowić, to jedna seria wagonów z oferty Arnolda można by użyć do przeróbki na naszą. Nie wiem jakie wagon w modelu ma wymiary, i jak to się ma do naszej konstrukcji, ale może odstępstwa by nie były takie rażące. Mowa o secie wagonów z katalogu HN6520
REFNE-23K 223K.jpg
które by można było przerobić na nasze 23K/223K
23K-223K.jpg
Myślę że taki typ wagonu by był świetnym uzupełnieniem składu towarowego zbiorowego....
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#19
Skoro to Arnold, a Arnold to Rivarossi, zatem myślę, że nadają się idealnie - zresztą porównując zdjęcia - wyglądają na prawie identyczne :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki