• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2021 w N

OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Mimo wszystko coś tam jednak chcą zaprezentować - jakiś model dla miłośników nowoczesnej kolei. Spodziewałbym się zatem jakiejś nowej malowanki w VI epoce.
No i wczoraj zaprezentowali malowanki w VI epoce ;) na trzeci kwartał br. Dwie lokomotywy do nowych pociągów Nightjet ÖBB.

Taurus (781804, 781894 z dźwiękiem)
Taurus Fleischmann-781804.jpg

oraz Vectron (739281, 739351 z dźwiękiem)
Vectron Fleischmann-739281.jpg

Źródła zdjęć: Fleischmann.de
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
nie, no, naprawdę?
i tutaj dopadła zaraza?
Zobacz załącznik 837888
Ten akurat był stronę wcześniej ;) Faktem jest że, pomimo permamentnych opóźnień, mają szansę jakoś z tych zapowiedzi się wywiązać w rozsądnym terminie. Mnie tam te malowanki cieszą, bo portfel odpoczywa :D W każdym razie wkleiłem linka do katalogu z czystej przyzwoitości - bo jest :)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Czysto techniczna informacja: praktycznie wszystkie zapowiedzi, które ocierały się o trzeci kwartał 2021 zostały przeniesione na IV kwartał, a restauracyjny SBB na I kw. 2022. Zatem jeżeli Fleischmann coś z tego wypuści w tym roku będzie dobrze.

Katalog FLEISCHMANN 2021

4. nowa forma BB 7200 np. w malowaniu SNCF oraz innych (patrz na stronie/w katalogu)
Zobacz załącznik 784098
Źródło: Fleischmann

5. nowa forma diesel-elektryk D311/ V188 / Br288
Zobacz załącznik 784099
Źródło: Fleischmann

6. Poprawiona forma BR 260 DB
7. nowa forma wagonów UIC-X DB
Zobacz załącznik 784100
Źródło: Fleischmann

8. Poprawiona forma wagonów pasażerskich SBB VI - tu przykładowy
9. nowa forma wagonu restauracyjnego SBB VI
Zobacz załącznik 784103
Źródło: Fleischmann

10. nowa forma cystern Uahs/Zas
w tym m.in.:
Cysterny PKP DEC/KVG ep. V - zestaw dwóch cystern 825814 (wydanie 38 tydzień 2021) - cena 69,90 euro
Zobacz załącznik 784107
Źródło: Fleischmann
oraz

Cysterny GATXNL ep. VI - zestaw trzech cystern 825813, w tym jedna z logiem LOTOS (wydanie 37 tydzień 2021) - cena 104,90 euro
Zobacz załącznik 784108
Źródło: Fleischmann

11. nowa forma - wagon z przesuwanymi ścianami Hbbillns
Zobacz załącznik 784109
Źródło: Fleischmann

12. nowa forma - wagon kryty Gbs 1500
Zobacz załącznik 784110
Źródło: Fleischmann

13. set trzech talbotów Falns PKP Cargo VI numer 852330(wydanie 34 tydzień) - cena 61,90 euro (nowe numery względem zestawu z 2017 roku)
Zobacz załącznik 784120
Źródło: Fleischmann

14. platforma 2 osiowa z kłonicami Ks PKP Cargo V/VI ep. numer 825747 (wydanie 38 tydzień) - cena 28,90 euro. Tu niestety spodziewam się podobnego oznakowania jak na platformach Res, czyli na ryflach.
Zobacz załącznik 784121
Źródło: Fleischmann

Podsumowując I: jedna nowość z logiem Lotos oraz trzy nowości mocno polskie, choć zajeżdżające mocno fejkami, ale... no właśnie :D
Podsumowując II: mam wrażenie, że polskie nowości w N coraz mocniej zadomawiają się w ofercie Fleischmanna. Czekamy zatem na Gagarina, chociaż w wersji ST44-003:p
 
Reakcje
39 0 0
Hmm...? Restauracyjny SBB? Chodzi o EW IV bez pantografu? A ten SNCF lok występował też w starych wypuskach Flm w wersji z jednym pantografem, tylko nie pamiętam w jakim malowaniu - może teraz tez wyjdzie?
Pozdraw
Storch
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Lemke podało cenę zestawu cystern: KLIK

€65,90

Mam tylko nadzieję, że po mojej wiadomości poprawili oznaczenia dla wersji produkcyjnej ;)

EDYTA:
Tego nie zauważyłem, bo wcześniej tego po prostu nie było! :
KLIK
Zestaw 2 lekkich cystern PKP / Petrochemia, Ep.IV / V
Zobacz załącznik 788710
Źródło: strona www Lemke
Art.Nr .: H24851
Produktbeschreibung
Ab 1941 baute die Waggonfabrik Uerdingen zusammen mit einigen anderen Firmen wie MAN über 3700 Leichtbau-Kesselwagen.
Die zweiachsigen Wagen hatten ein Fassungsvermögen von 30m3.
Im Zuge des 2.Weltkrieges kamen die Wagen zu fast allen europäischen Bahnverwaltungen und wurden wie in Deutschland teilweise bis in die frühen 2000er Jahre noch genutzt.

Modelleigenschaften:
- Neukonstruktion
- Berücksichtigung aller Bauartunterschiede
- Mit und ohne Bremserhaus
- Angesetzte Ätzteile
- Kinematik mit NEM Kupplungsaufnahme
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Czy ktoś widział/ma zdjęcia z realu tego malowania ?
No właśnie nie bardzo. Szukałem, ale tylko jedno niewyraźne zdjęcie tego malowania na nieustalonym typie wagonu znalazłem. Może są lepsi w szukaniu ode mnie...

Takie też znalazłem:


Jedno jest pewne. Akurat ta dwuosiowa cysterna nigdy w tym malowaniu nie była.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Informacja dla sprzedawców ze strony Fleischmanna dotycząca dostaw planowanych na ten rok modeli: KLIK

Zgodnie z powyższym FLM chce w tym roku dostarczyć modele wskazane na tej liście, wśród których znalazły się wszystkie nowości PKP czy cysterny GATX z jedną z logiem Lotosu.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
No i mamy dostawę Fleischmanna w Polsce. Przynajmniej w czterech sklepach, bo o reszcie nie wiem ;)

IMG_20211208_134216_small.jpg


Pierwszy rzut oka na wykonanie wskazuje, że wagony są naprawdę ładne. W cysternach trzeba uważać na balustradę, bo plastik jest delikatny.
Logo PKP Cargo na platformie jest umieszczone dużo lepiej (tj. na płaskim) niż w Res-ach, zatem z czytelnością jest dobrze.

Więcej zdjęć będzie później w wątku z polszczyzną. Przy okazji - całkiem świadomie nie kupiłem zestawu cystern GATX z jedną z logiem Lotosu. Korciło mnie, ale poczekam. Tym razem nie zależy mi na tym, by mieć je szybko :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki