• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2020 w N

OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
to te wagony jezdzily czy tez jezdza w Polsce
Na taką wypowiedź nigdy nie dostaniesz odpowiedzi. Nie wiemy, czy to stwierdzenie, czy pytanie. Abstrachując od braku polskich znaków to właśnie brak jakiejkolwiek interpunkcji powoduje, że przekaz jest nieczytelny. Ja również nie podejmę się odpowiedzi w tym temacie, bo po prostu nie wiem, jaki był cel napisania tego postu. Wystarczy trochę wysyiłku włożyć w napisanie posta.

Każdy następny nieczytelny post będzie po prostu kasowany.

Wracając do tematu.

Fleischmann:
1.
Wypuścił już Vectrona 193 623 Rail Force One - wersja z dźwiękiem 739360 - już dostępna, 739290 bez dźwięku wychodzi w tym tygodniu:

Źródło: Fleischmann.de

Lokomotywa spotykana w Polsce, zatem niektórych może zainteresować.

2. opublikował zdjęcie Habbiins'a DB AG - 838315 (Nowość 2020).

Źródło: Fleischmann.de

Może kogoś zainteresować w celu zrobienia międzynarodowego składu z tych konkretnie wagonów. FLM już trochę ich wypuścił.

3. wspomniał na swoim profilu FB, że już niedługo wyjdzie Habbiins AAE 838316, który najprawdopodobniej będzie oznakowany PKP, jak to jest na wizualizacji i jak został wydany siostrzany wagon Roco.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
Dwie rzeczy:

1. Fleischmann opóźnił na 37 tydzień roku (wrzesień) wydanie zestawu węglarek ECCO Rail 841014

2. Dostałem info z Pi.R.A.T.A. Models, że trzeci, ostatni zestaw wagonów w malowaniu EN Jan Kiepura PI6095 z wagonem restauracyjnym DB WRkmz 858 oraz sliperetką PKP Bdhmnu zostanie wydany z końcem sierpnia.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
Taka ciekawostka, na którą mnie naprowadził dziś pado (a jego wcześniej Misiek ;)).

KLIK - na aliexpress są dostępne w malowaniu AX Benet węglarki Eas z oznakowaniem polskiego operatora logistycznego CTL Logistics.

Wersja AX Benet A (rejestracja SK-AXBENET) VI epoka


Wersja AX Benet B (rejestracja ZSSK) chyba również VI epoka


Wcześniej były już dostępne w tym malowaniu w H0, a jakoś w tym roku pojawiły się w skali N. W każdym razie - jak tylko do mnie trafią, to jakąś małą sesję im zrobię.

W powyższym wątku jest informacja, że wagony są podobne do tych, które firma AX Benet wypożyczała CTL. Akurat w przypadku skali N to nie jest jakiś wielki problem, to podobieństwo. Prawie wszystkie wagony eksploatowane w Polsce, a wydane w N, są podobne:p

Dodatkowo ciekawi mnie, czy ich wielkość faktycznie będzie odpowiadać azjatyckiej N-ce (1:150), czy wg opisu niżej kontynentalnej europejskiej (1:160). Podane wymiary raczej wskazują na 1:150...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
No i przyjechały już w zeszły piątek ;)
IMG_20200827_130730_.jpg

Na razie zajawka - jedno zdjęcie.
1. Jakość nadruków - wydaje się bardzo dobra. Żadnej kaszany.
2. Realność nadruków - są to dokładnie te same oznaczenia, które widnieją na wspomnianych węglarkach z Aliexpress w H0 oraz wcześniej Electrotren w H0. Błąd w nazwie spółki na węglarce z logiem dużym AX Benet jest powielony tak samo jak w H0. Względem Electrotren brakuje tylko pomarańczowej obwódki dookoła wagonu oraz informacji po polsku o dzierżawie wagonów przez CTL (na pewno w dolnym wagonie na zdjęciu powinna takowa być w czarnym kwadracie na dole po prawej stronie, a w górnym wagonie pod logiem CTL obok kratki z jakimiś oznaczeniami).
3. W porównaniu do wersji H0, wersja N ma "niepełnosprytne" logo CTL, bez litery L :D.
4. Jako części do samodzielnego montażu dodane koła hamulca (po dwa na wagon) oraz stopnie manewrowego (po trzy - u mnie jeden wagon [na cztery] przyszedł tylko z dwoma).
5. Sprzęgi bez kinematyki, ale na szczęście z gniazdem NEM. Niestety jeden sprzęg dotarł do mnie ułamany.
6. Ktoś się rąbnął przy pakowaniu, bo zamiast po dwa identyczne wagony, mam trzy zamiast dwóch bez dużego loga AX Benet. Wypadły też prawdopodobnie w trakcie transportu sprzęgi.
7. Wagony wysłane zostały luzem w gąbczastych woreczkach (jeden na wagon + dwa wagony włożone do jednego zbiorczego) w kartonie.

Edyta 8-ki.
8. Informacja o właściwościach jezdnych - średnio. Na cztery wagony jeden super, jeden OK, a dwa toczyły się z oporem. Wóżki przykręcane na śruby i opór w ich kręceniu na sucho możliwy do eliminacji poprzez poluzowanie śrub.
9. Informacja o wielkości względem np. węglarek Fleischmanna również będzie później - muszę jakąś węglarkę wyciągnąć z kartonu z modelami ;)

X. Chińczyki muszą gdzieś mieć magazyn w Europie, bo przesyłka szła tydzień do Polski.

Ogólnie sprawiają całkiem przyjemne wrażenie i po poprawieniu loga CTL, a może nawet dodaniu pomarańczowego pasa, nie będzie się trzeba ich wstydzić ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
Na razie kolejne przesunięcie Res-a Trixa na trzeci kwartał 2020.

W przyszłym tygodniu zgodnie z planem powinny się pojawić Res-y Fleischmanna. Zobaczymy, czy w tej sytuacji jest to termin realny.
Teraz już... IV kwartał:rolleyes:
Zmiana statusu - faktycznie IV kwartał, ale planowana wysyłka Trix-owych Res-ów to październik 2020. Czyli idzie ku dobremu i Trix wygląda na to, że wywiąże się z zapowiedzi na 2019 rok ;):cool: Mogliby jednak zrobić w brązowym malowaniu;)

Dodatkowa informacja:

Jako DOSTĘPNY widnieje już wagon kryty AAE Fleischmanna 838316 (ten z pokazywanymi oznaczeniami PKP), planowany na przyszły tydzień: KLIK. Na pewno sklep DM-Toys wrzucił już wagon jako dostępny, ale bez realnych zdjęć.
Czekamy na zdjęcia.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
9. Informacja o wielkości względem np. węglarek Fleischmanna również będzie później - muszę jakąś węglarkę wyciągnąć z kartonu z modelami ;)
Pozbyłem się przedwczoraj pracy (do dziś hehe), to i wczoraj się udało zdjęcia porównawcze. No i powiem, że nie znając oryginalnych wymiarów obu typów węglarek, mogę uznać, że te aliexpresowe mają wymiary akceptowalne :)

Przy okazji - porównajcie sobie zdjęcie węglarek Arnolda i tych z Aliexpress :D

Zdjęcia telefonem, przy dzieciach na karku, zatem nie są najlepszej jakości, ale ukazują różnice w wymiarach między FLM (biała) a chińską "no name'ową" produkcją (niebieska). Nie zrobiłem tylko zdjęcia ukazującego różnicę wysokości, dlatego niżej mały kolaż z painta.
IMG_20200909_172733_1_.jpg


Kolaż w celu pokazania różnicy wysokości (jest różnica, ok 1 mm).
IMG_20200909_172733_1_wysokość.jpg


Tu różnica w szerokości gondoli.
IMG_20200909_172756_.jpg


Tu widać różnicę w długości
IMG_20200909_172819_.jpg


Tu wykonanie podwozia.
IMG_20200909_172845_.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
Jak ktoś woli po angielsku to link poniżej - na stronie Trixa się pomylili i link do katalogu angielskiego daje wersję niemiecką, więc zamieniłem literki DE na EN w linku i jest:
http://streaming.maerklin.de/public-media/hn1637_20%/EN_Minitrix_henh2020.pdf

Będę czekał zwłaszcza na węglarki samowyładowcze Fcs 090 z epoki 4 ze starym keksem DB - choć cena ok. 1000zł porażająca i nie usprawiedliwiona przez pobrudzenie wagonów i dodanie w zestawie budynku którego nie będę potrzebował :) Mam też nadzieję, że tym razem w tej konstrukcji wyszlifują porządnie ostre końce osi bo w 15391 nie wyszlifowali i niektórym rozwalały plastik modelu, model stawał się tylko "witrynowy".

Jeszcze interesujące mogą być nowe Umbauwageny z epoki 4. Już wcześniej Minitrix dał tę nową konstrukcję w epoce 3. Co prawda był już starszy 4-osiowy Umbauwagen Fleischmanna w 4 epoce (mam wszystkie 4), ale jest to konstrukcja o wiele za wysoka i nie pasuje do niczego innego (nawet do Silberlingów Fleischmanna) jeśli się nie obniży go samemu (czego i tak się nie da łatwo zrobić aby był w pełni na poziomie co trzeba, zmieniłem koła na 5.6mm i wyciąłem sporo plastiku z dołu, a i tak jest lekko wyższy). Ten nowy Minitrixa może będzie w końcu pasował do 3-osiowych Umbauwagenów Fleischmanna.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
^^ Ufff, jak dobrze, że jest jeszcze ktoś tutaj, kto lubi koleje zachodnioniemieckie:) Dzięki temu jest nas więcej, którzy się mogą odnosić do nowości w kolejnych katalogach. Gdzieś Ty znalazł ten katalog w EN? Po prostu podmieniłeś litery, czy gdzieś wisi na stronie? Pytam, bo poszukuję katalogu Trixa w H0.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki