• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2020 w N

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#1
Zaczynamy :)

Targi w Lipsku zakończone. Nie byłem, ale jedno wiem ;)

Na 26 tydzień 2020 (28 dla wersji bez dźwięku) planowane jest chyba najciekawsze malowanie vectrona z rewelacyjną pod względem marketingową nazwą operatora "Rail Force One". Podobno będzie go można spotkać w Polsce, z tego co piszą na elwira.de. Egzemplarz ten posiada to malowanie od sierpnia bieżącego roku.


Dla przypomnienia, jakby ktoś chciał pozostałe nowości na 2020 z katalogu Fleischmanna Jesień/Zima 2019/2020: KLIK

Znalazłem na forum 1zu160net kilka wypowiedzi odnośnie targów: KLIK - np. interesujący mnie VT "Stettin" od Kres-a (co najmniej jeden egzemplarz został na terenie Polski po II Wojnie Światowej) przesunięty na drugi kwartał 2020 - <- tu ulotka od Kres'a na 2020.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#2
Nowość 2019 okazała się nowością 2020 ;)

Menzels-Lokschuppen wraz z REE-MODELES wpadli na pomysł wydania sześcioosiowych platform kontenerowych PKP Cargo (ep. VI) z pociągu do Chin :)

Źródło: http://www.1zu160.net/neues/news.php?id=4015

Co prawda raczej będzie to nowość 2019, ale pozwalam sobie podkręcić wątek ;) Tylko 100 egzemplarzy.
Jak ostatnio byłem w kontakcie ze sklepem, to nie mieli informacji od producenta, ale teraz się takowa pojawiła. Zatem szansa, że wagony zostaną wyprodukowane, nadal jest.

Jeszcze niespełna dwa tygodnie i pojawią się pierwsze poważne nowości - katalog PIKO na 2020 :)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#3
KLIK - SZOK



Dla mnie to zaskoczenie, że im się udało. Na stronie zdjęcie sypialnych wagonów z Jana Kiepury. Menzel Lokschuppen na stronie wskazuje, że są dostępne. Czekam jeszcze na restauranta ze sliperetką.
Wysyłka w 2020, dlatego informację daję tutaj, skoro fizycznie wychodzi na to, że to nowość 2020 (dokładnie w 10 lat po ich zapowiedzi przez L.S. Models ;) ).

PS. Piko pewnie w poniedziałek, a potem poczekamy ze dwa tygodnie (chyba, że Arnold się wyłamie jak w roku bieżącym).
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#5
Katalog PIKO na 2020

Oczywiście nie ze strony, bo ta na razie pada ;)

Nowości:
Holenderski elektrowóz z IV epoki
40370 Elektrolokomotive Rh 1100 NS Ep. IV (+ wersja z dźwiękiem) - nowa forma

Spalinowóz DB z III epoki
40502 Diesellok BR V 200.1 DB Ep. III (czyli "malowanka" tegorocznej nowości)

Spalinowóz NS z IV epoki
40428 Diesellok Rh 2400 NS Ep. IV (kolejna malowanka)

Spalinowóz Mak G 1206
40480 Diesellokomotive 6466 NS Ep. V (kolejna malowanka)

Szwajcarski EZT
94161 2er Set RBe RBe 4/4 Seetal SBB + BDt Steuerwagen grün/rote Front Ep. IV (wydaje mi się, że kolejna malowanka)

Wagon osobowy Schurzeneilzugwagen DB i OeBB
40620 Schürzeneilzugwagen 2. Kl. DB Ep. IV - nowa forma - można pokombinować z konwersją, ale wydaje mi się, że wersja DB wymaga większej ilości zabawy, ale nie przeszkodziło to PIKO wydać ich w malowaniu PKP z III epoki w H0 ;).
+
40621 2er Set Schürzeneilzugwagen 2. Kl. und 1./2. Kl. DB Ep. IV
40622 2er Set Schürzeneilzugwagen ÖBB Ep. III

Szwajcarskie wagony osobowe
94392 2er Set EW I Wagen grün, neue Schrift, A + B SBB Ep. V - nowa forma
+ wariacje z malowaniem

oraz francuskie osoboszczaki w malowaniu Corail.
94081 2er Set Corail-Liegewagen 1x 2. Klasse + 1x Service Wagen SNCF Ep. VI, Lunéa

To tyle z nowości w tym roku.

Spragnionych czegokolwiek spolszczonego czeka teraz maks 2 tygodnie urlopu do prezentacji Trixa i Fleischmanna ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#7
No ciekaw jestem co wywalą a co przesuną.
To jak z tymi platformami Res?
:)
O Res-y Trixa bym się nie martwił (po przypadku Ty5 dotychczas żaden polski wypust im z oferty nie wypadł), ale ostatnio mnie nachodzi, że z Res-ami może wyskoczyć Fleischmann w tym roku:niepewny: (tylko po co, skoro Trix wypuści...). W FL mogliby czymś innym zaskoczyć, a nie kolejnymi numerami fejkowych Eaos-ów ;) .

Mój babol w powyższym poście - powinno być "Schürzeneilzugwagen" również w moim dopisku. Faktycznie to te (i podobne) wagony w N wydało chyba swego czasu Roco/Fleischmann, ale bez zawiniętego pudła. W wątku H0 otrzymałem informację, jaki to typ wagonu:

Bo to są "Schürzeneilzugwagen" - do pociągów przyspieszonych, bezprzedziałowe - typów C4üp-42a i BC4üp-42a. I różnią się od "Schürzenwagen" do pociągów pospiesznych (powszechniejszych w modelach i bardziej znanych).
Może za bardzo zdjęć tych wagonów na PKP nie da się znaleźć, ale można się posiłkować wypustami PIKO z H0, co by sobie PKP zrobić :)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#16
1. Set dwóch platform Res PKP Cargo rp. VI - nr 828825 - wydanie I kw. 2020 - miałem nosa. Po ostatnim wyjściu katalogu jesienno-zimowego Roco, strzeliłem, że Fleischmann też puści Res-y, ale nie spodziewałem się, że od razu dwa i dorzuci nam go do zapowiadanego na luty Res-a od Trixa ;)

3. Res.jpg


2. Set dwóch węglarek Eaos Ecco Rail ep. VI (zarejestrwanych w Szwajcarii) - nr 841014 - wydanie II kw. 2020



3. Cysterna Zags PKP (Petrochemia Płock/Orlen) ep. V - nr 849104 - wydanie IV kw. 2020 - oznakowanie identyczne będzie jak Roco 67580.

1. cysterna.jpg


Na pewno interesujące są:
1. BR120 DR ep. IV (kolejny gagarin)
2. BR52 DR ep. IV
3. BR44 DRG ep. II
4. Schnellzugwageny i eilzugwageny.
 

Załączniki

OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#19
^^ Strzelam, że Res-y będą między 70 a 80 euro, węglarki za max 44, a cysterna za okolicę 40. Nawiasem mówiąc jest to pierwsza nowa forma cysterny u Fleischmanna od lat. Myślę, że do końca tygodnia ceny pojawią się na stronie.

Res... można się było spodziewać, wystarczyło pomalować to co się miało w ofercie, a nie wymyślać nowego jak TRIX.
No wystarczyło ;) Sam im w 2018 napisałem (po przemierze katalogu 2018), by coś takiego zrobili, skoro mają formę i malowanie (Roco). Myślałem, że zrobią taki manewr wcześniej, a oni zamiast tego puścili w 2019 kolejny set Eaos-ów (828329), przynajmniej dla mnie wydany bez sensu, skoro większość zaopoatrzyła się w wielokrotność pierwszego setu z 2018 (828342). Skoro mam zatem wystarczającą dla mnie mnogą liczbę setu pierwszego, to nie będę kupował kolejnego dla innych numerów inwentarzowych.

Dalej jednak myślę, że powinni zabrać się w końcu za ST44-003. Mają i formę i malowanie.
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#20
Co do Eaos'ów to jakoś nie miałem okazji ich zakupić, ale widzę, że fake mnie jakoś ominął....
Co do Resów to pytanie jaka będzie relacja Trix do Fl. (jakość / cena).

Pozdrawiam,...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki