• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2020 w N

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
#44
Głupie pytanie, podyktowane zdeka porą, zdeka bałaganem w chronologii... Kiepurę co ciągało?? Cały czas EP 09 na terenie PL, czy pod koniec tych malowań były już Husarze??

Pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość,...
Husarze też były :) Jakby co, do poczytania: klik.
Ale z tym oznakowaniem z Piraty to Husarze nie jeździły, oznaczenia EN Kiepura Pirata to ewidentne V epoka.
Sprawdziłem w swoim archiwum i sprawa wygląda tak:
Husarze weszły do służby pod koniec 2009 roku, zaś regularną obsługę pociągu EN Jan Kiepura rozpoczęły wiosną 2010 roku. W tym czasie, w ruchu znajdowały się jeszcze co najmniej trzy wagony sypialne typu 305Ad, posiadające napis EN JAN KIEPURA na pudle. Poniżej fotki tego pociągu, wykonane przeze mnie w dniu 19 maja 2010 roku.

ALA_2020_03a.jpg


ALA_2020_03b.jpg


Z tego wynika niezbicie, że modele Husarzy, wykonane przez Fleischmanna i Hobbytraina, można zestawiać z modelami wagonów Piraty.
Co więcej, w tymże roku (2010), przez trzy miesiące, od połowy kwietnia, do połowy lipca, PKP-IC eksploatowało pięć lokomotyw serii 189, wypożyczonych od MRCE. Lokomotywy te kursowały głównie na trasie Warszawa-Berlin z pociągami BWE oraz EN Jan Kiepura. Model takiej lokomotywy i w tym malowaniu także oferował Hobbytrain. Kwestia jedynie uzupełnienia logo ICCC na boku i ew. zmiany numeru inwentarzowego, i także ten model będzie właściwy do zestawienia z "Piratami".
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#45
Fajne zdjęcia!

Szymonowi chodziło o jedną rzecz widoczną na ostatnim zdjęciu, która wskazuje, że wagony Piraty są V epokowe: mianowicie chodzi o rejestrację wagonów PKP, zamiast PL-PKPIC. O datach rewizji nie wspomnę ;)

Pirata w katalogu wskazywała, że wagony przygotowane są wg stanu z 2008 roku.

Mnie akurat to nie przeszkadza, tak jak i brak oznaczeń PKPIC na wagonach BWE Fleischmanna.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
#46
No faktycznie, jeśli zwracać uwagę na takie drobiazgi (widoczne jedynie pod lupą), to te wagony do Husarzy nie pasują. Ja na to zwracać uwagi nie zamierzam i do pełnego składu Kiepury (z 2010 roku), po zakupie tych modeli, brakować mi już będzie praktycznie tylko wagonu barowego ... !
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#47
No faktycznie, jeśli zwracać uwagę na takie drobiazgi (widoczne jedynie pod lupą), to te wagony do Husarzy nie pasują. Ja na to zwracać uwagi nie zamierzam i do pełnego składu Kiepury (z 2010 roku), po zakupie tych modeli, brakować mi już będzie praktycznie tylko wagonu barowego ... !
To szansa na takowy jest tylko u Matu. W każdym razie - jest taki wątek - Kolekcje, trochę pusty ;)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#49
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#50
W jednej z relacji z targów w Norymberdze pojawiło się zdjęcie prototypu wagonu restauracyjnego PKP Intercity, tu akurat z bagażowym OeBB:


Zdjęcie użytkownika: Max Bovaio
Mam dziwne wrażenie, że buda została zaprojektowana źle, bo widać schodek wejściowy po oknem, drzwi nie po tej stronie budy (wydaje się, że powinny być nad schodkiem).

Źródło: Forum Duegi Editrice
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#51
ACME 2020 - KLIK

W N za dużo nowości nie ma, ale ACME, mam wrażenie, konsekwentnie rozszerza asortyment o kolejne rodzaje wagonów pasażerskich, gdzie akurat tu są wagony to UIC-X. Ciekawe, czy prawdopodobna współpraca z Piratą nie zaowocuje kolejnymi wagonami UIC-Z w N. Nie pogardziłbym Metropolem w N, choć na Lecha tudzież Chrobrego ciężko liczyć ;)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#52
Wagon pojawił się już m.in. na stronie producenta: KLIK wraz z ceną 89 euro.

Patrząc na inne ichniejsze wagony, spodziewałem się takiej ceny.
Pi.R.A.T.A. 2020 - KLIK

Jest jedna szalenie ciekawa nowość z pociągu Moskwa - Nicea:

Zobacz załącznik 703660
Szykuje nam się zatem drugi fabryczny wypust polskiej konstrukcji w N - PKP IC 406A - WRmnouz:) Co ciekawe - wizualizacja korzysta z tła, które wykorzystuje do swoich zdjęć A.C.M.E. :cool: Jeżeli Piraci pociągną z A.C.M.E., to będzie się można spodziewać tych samych numerów i wtedy będzie wiadomo, że baza była z ex. Z1A ;)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#54
Pojawił też się set Kiepury:
https://www.piratamodels.it/it/pren...nu-livrea-jan-kiepura-bianco-blu-ep-v-vi.html
Jeżeli było lub jest stare to wtedy @techno usuń ten wpis.
Myślałem o usunięciu, bo o tym zestawie było już na pierwszej stronie, ale właściwie to nie, nie usuwamy. Napiszę jednak coś więcej. W wątku z polskim taborem w N wspomniałem, że można go dostać w sklepach niemieckich, w tym jednym z nich w cenie o 1 euro niższej, niż u producenta powyżej. Ostatnio jak wszedłem do ich sklepu (tj. Piraty), to zauważyłem, że wysyłka do Polski kosztuje 25 euro. Z Niemiec można jednak trochę taniej (a jak ktoś może przez Niemcy, to bez dodatkowych kosztów przesyłki). Zatem zainteresowani się przynajmniej dowiedzą, że set jest już normalnie dostępny i raczej nie został jeszcze wyprzedany (podobno jest 120 zestawów).
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#55
Witam.
Nie moja skala, ale TRIX w swych nowościach umieścił takie wagony LINDE. Ja nie umiem ściągnąć fotki z katalogu ale zamieszczę oryginały które trafiły na przegląd do ostrowskiej firmy.
Pozdrawiam.
 

Załączniki

OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#56
Witam.
Nie moja skala, ale TRIX w swych nowościach umieścił takie wagony LINDE. Ja nie umiem ściągnąć fotki z katalogu ale zamieszczę oryginały które trafiły na przegląd do ostrowskiej firmy.
Pozdrawiam.
Było już u nas na drugiej stronie. Tu na Twoim zdjęciu widać jedną z tych platform planowanych do wypuszczenia przez Trixa, tj. AAE. Poniżej wpis ze zrzutem z katalogu:

 

Xsysiek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#58
Teraz zauważyłem, że są dwa wagony Habbins od Fleischmanna z polski:

838315 (34 tydzień 2020)

838316 (38 tydzień 2020)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#60
Teraz zauważyłem, że są dwa wagony Habbins od Fleischmanna z polski:

838315 (34 tydzień 2020)

838316 (38 tydzień 2020)
O ile możemy być względnie pewni, że wagon 838316 będzie w oznakowaniu PKP (wynajem od AAE), o tyle wagon 838315 ma być w oznakowaniu DB AG, a takowy ciężko uznać za polski wagon. Ja też się nad tym zastanawiałem i to myślenie wynika z faktu, że Fleischmann wykorzystał wizualizacje wagonu Roco w H0 do obu planowanych do wydania modeli, gdzie Roco, z tego co patrzyłem, tego wagonu w oznakowaniu DB AG z VI epoki nie wydało.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki