• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2019 w N

OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#22
Okularnik Trixa jest już przynajmniej do 2 lat. Zresztą przecież też jest Kuehna?
Kuehn nie wypuścił z tego co widzę Nurka w N. Takowego wypuściło oprócz Trixa MTB. Akurat ten nowy Nurek Trixa jest prawdopodobnie pierwszym fabrycznym wypustem w malowaniu, które było na maszynach wypożyczanych przez PKP Intercity i tzw. IV epoce można go na naszych torach używać :) Tylko że żadnych wagonów do niego w malowaniu PKP IC nie ma :D Za to Trix wypuści w końcu Y-greki w wersji normalnej seryjnej, a nie jednorazowej i będzie co przemalowywać (y)

Res wstępnie - 39,99 euro...

Nurek - 299,99 euro

Y-greki - od 49,99 euro za jeden wagon do 149,99 euro za set 3-wagonowy (zwykłe lub z sypialnym czy bagażowym).

Oczywiście są to ceny wyjściowe, a w sklepach zawsze może się to różnić ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#24
Jak nic, muszę się pokajać i przeprosić za błąd, ale na swoją obronę dodam, że u nich na stronie nic nie ma...

Gdyby tylko jeszcze wypuścili w jednej z niebieskich barw, to byłaby konkurencja dla Trixa z, na chwilę obecną, obowiązkowym dźwiękiem.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#27
A co to za nowa skala 1:148 przy Pulmanach (HN3006, HN3502)? Czyzby podobna moda jak 1:100 w H0?
To jest wyspiarska (stosowana w UK) podziałka dla N-ki. Podobnie jak japońska N to 1:150. Wszystkie z europejską N-ką korzystają z torów 9mm.

PS. W N nie ma potrzeby skracania wagonów, by na R1 się mieściły ;)
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#28
Japonskie 1:150 to mam :) Motorowke (KiHa110-100) i tramwaje (8900 Orange, Yellow). Dla motorowki przymierzam sie z trzema modulami nieczynnej stacji Oshida.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.062 140 0
#32
Mało Ci kolejnych przemalowanek BR216, BR110, BR119?
Starczy im jeszcze na kilka lat, nawet jak co dwa lata będą wypuszczali nowe kolorki.
:D
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#35
Kolejny katalog na 2019 od Lemke - Hobbytrain i Kato

Generalnie, nawet pomimo spodziewanego braku polszczyzny, nowości jakoś w ogóle mnie nie zachwycają. Chyba, że ktoś chce mieć Railjeta Czeskich Drah ;)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#37
Tak sobie wczoraj przeglądałem filmy z Norymbergii i postanowiłem link do jednego wkleić: KLIK

Pi.r.a.t.a Models
Dokładnie w tej sekundzie widać niepomalowaną bazę pod dwie pozycje z tej listy: KLIK, tj. 6091 (DB) i 6092 (DB w malowaniu Jan Kiepura). Może w końcu Piratom uda się tego restauranta wydać ;)

Ten nasz restaurant miał być wydany samodzielnie ale też wydany w zestawie ze sliperetką, ale formy tejże sliperetki ani widu, ani słychu, choć w katalogu na 2019 dalej są :)

Dodatkowo katalogi na 2019:

LS Models

Kuehn modell & digital
Dalej tłuką nasze Bohuny

NME - Nuernberger Modell Eisenbahnen
Na tą firmę zwróciłem uwagę po ujrzeniu jednego z modeli VI-epokowego wagonu Tagnpps NACCO w skali H0, który dostanie w tym roku logo LOTOS. Firma w skali N produkuje również te same wagony tylko z oznaczeniem NACCO, do których wystarczy dokalkować logo LOTOS-u i jeden napis dotyczący przewozu agro i będziemy mieli wagony dzierżawione przez LOTOS, a dodając logo OT Logistics będziemy mieli dodatkowe wagony wykorzystywane w Polsce.

Mabartren

Pojawił się też nowy katalog A.C.M.E., ale póki co w wersji drukowanej i nie wiem, czy jeszcze coś w N klepią. W 2018 klepali ;)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#38
Mały zonk. Wpadam na stronę Trixa, a tam:

KLIK

Zestaw startowy 11153, w którym są cysterny PKP Cargo w malowaniu DB Schenker Rail Polska (planowana wysyłka - luty 2019):

Źródło grafiki: trix.de

Zdziwiła mnie ta pozycja, bo w katalogu z nowościami tego zestawu nie było. W każdym razie obie cysterny wyglądają na takie same bez zmiany numerów, natomiast trochę szkoda z naszego punktu widzenia doboru lokomotywy, bo już widać, że nie jest to lokomotywa nasz system zasilania, czyli jako polski zestaw to ciężko go kupić, choć na pewno znajdą się tacy, którym to w ogóle nie przeszkadza ;) Boli trochę cena startowa: 229 euro, ale fakt faktem, że lokomotywa okolicznościowa (jednorazowe wydanie) krąży po sklepach za jakieś 150 euro.

Zdjęcie oryginału lokomotywy znajduje się tu: KLIK

Zonk nr 2: Informacja o tym zestawie pojawiła się na jednej ze stron już we wrześniu ubiegłego roku: KLIK. To ciekawe, bo nawet na stronie Trixa takiej informacji nie udało mi się znaleźć...

PS. Res-y od Trixa przesunięte z 2 na 4 kwartał ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#39
Zestaw jak zestaw..., ale na Res'y może się wyrobię z finansem. Jak kupować to kilka na raz by coś sensownego zestawić...

Pozdrawiam,...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#40
No a Resy od razu nie miały być w 4 kwartale?

Zestaw z cysternami dobani.lokomotywa też kiepska.... no ale ktoś przygatnie :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki