• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości 2018

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#2
Węglarki PKP od Roco w TT? Nareszcie sensowna alternatywa dla Tilliga - i do tego tańsza! Jestem ciekawy jak będą się prezentować w rzeczywistości. Co prawda to nie cena tych z H0 ale cóż... Jakby jeszcze ST44 z polskimi wiadrami dali... rozmarzyłem się ;)
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#6
Ostatnio edytowane:

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#7
Natomiast wybijające się nowości ogólne TT Tilliga to BR50 w wersji zmodernizowanej DR, eilzug B4i 29 lub 30, Pw4u37, oraz wagony osobowe klasy M.
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#10
Zapewne, ale dla miłośników dawnej kolei DR i DB i ichniejszej teraźniejszej DB.
PKP jak zwykle na lekarstwo w tej skali. Dlatego przeszedłem na H0 dawno temu. I jak widzę to był dobry wybór. Ale dalej trzymam kciuki za wiernych miłośników TT-tki (moja pierwsza skala) i PKP w tej skali --- i podziwiam za wierność. Ja nie wytrzymałem braku modeli z mojej ulubionej epoki IVb i IVc.... Jest kilka fabrycznych (tanich) pozycji wartych zainteresowania... węglarka Es i kilka YB/70 oraz Wars - ale to za mało jak dla mnie. Chcąc miec model typowo polskiej lokomotywy trzeba liczyć na manufaktury.
A no właśnie, byłoby a nie ma., wciąż nie ma...
Od Tilliga nie ma co oczekiwać typowo polskiej konstrukcji. Jak już to PIKO ... może... (na bazie posiadanych modeli z H0) - ale w TT jest jeden problem - za mały rynek by "się opłacało"... PIKO puszcza modele polskich lokomotyw w H0, a jak myślicie, dlaczego nie wypuści nawet stonki w TT...? Bo kupi najwyżej 100 osób i tyle... Może to lekkie uogólnienie, ale kiedyś na forum TT robili listę chętnych i chyba więcej się nie nazbierało.
 
Ostatnio edytowane:

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#11
PIKO puszcza modele polskich lokomotyw w H0, a jak myślicie, dlaczego nie wypuści nawet stonki w TT...? Bo kupi najwyżej 100 osób i tyle... Może to lekkie uogólnienie, ale kiedyś na forum TT robili listę chętnych i chyba więcej się nie nazbierało.
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, forum nie jest dobrym odzwierciedleniem popytu, x lat temu słyszałem to samo odnośnie H0 - że "się nie opłaca" bo mało osób kupi itp. A teraz widać jak na dłoni, że jednak warto wydawać modele typowo polskiego taboru. Być może PIKO w końcu się skusi na TT-tkę jak wyda większość lokomotyw... Sam też jestem przykładem "przejścia" na H0 z powodu nikłej ilości modeli PKP (żal d...uszę mi ścisnął jak zobaczyłem SM42 od PIKO), a przecież w większości warunków lokalowych mniejsza skala jest bardziej praktyczna - a przynajmniej jeżeli chodzi o makietę.

P.s. Miałem cichą nadzieję, że PIKO zapowiadając ST44 zaiwestuje także w mniejsze skale, ale na razie się nie zanosi...
Ps. 2 Przynajmniej pojawią się węglarki od Roco... jakby chociaż dodali "wiadra" do "Gagarina".... marzenia ;)
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#16
BR55.669 od PIKO już w skali TT !

Poniżej kilka fotek.... Jest to lokomotywa o numerze 55.669 zarząd DR, ep. III, (RBD Erfurt, Bw Erfurt. Rev. datum 16.7.65)...

55.jpg


55_1.jpg


Model w dwóch propozycjach katalogowych:
47100-46:BR 55 669 DR, ep. III, analog, z gniazdem NEM 662 Next18
47101-46: BR 55 669 DR, ep. III, z dekoderem jazdy Next18S z dźwiękiem

Mogli by wydać PKP jako Tp1 wzorem ze skali H0.

Zdjęcia modelu pochodzą ze strony https://www.hobby-shop.cz/article-detail/1724-novinka-piko-br-55-v-tt
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#20
BR55.669 od PIKO już w skali TT !

Poniżej kilka fotek.... Jest to lokomotywa o numerze 55.669 zarząd DR, ep. III, (RBD Erfurt, Bw Erfurt. Rev. datum 16.7.65)...

Zobacz załącznik 607036

Zobacz załącznik 607037

Model w dwóch propozycjach katalogowych:
47100-46:BR 55 669 DR, ep. III, analog, z gniazdem NEM 662 Next18
47101-46: BR 55 669 DR, ep. III, z dekoderem jazdy Next18S z dźwiękiem

Mogli by wydać PKP jako Tp1 wzorem ze skali H0.

Zdjęcia modelu pochodzą ze strony https://www.hobby-shop.cz/article-detail/1724-novinka-piko-br-55-v-tt
Przygladalem się tym zdjęciom i wygląda na to że model w skali TT jest znacznie lepiej wykonany niż w H0. Brawo Piko.
Gdyby teraz zrobili upgrade modelu w H0 do takiego poziomu jak w TT to byłby całkiem przyzwoity model.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor TT/TTm/TTe 62
Tabor TT/TTm/TTe 18
Tabor TT/TTm/TTe 1
Tabor TT/TTm/TTe 0
Tabor TT/TTm/TTe 2

Podobne wątki