• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2018 w N

Reakcje
35 0 0
#81
a swoją drogą to zauważyłem ostatnio, że nawet po ukazaniu się niektórych modeli trudno o rzeczywiste zdjęcia, bo sklepy pozostawiają wizualizacje,
uważam, że te wagony kryte Fleischmanna są naprawdę dobrymi modelami do oznakowania w barwy PKP, zresztą w skali H0 mamy taki wagon oznakowany w nasze barwy fabrycznie
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#92
Pytanie do posiadających już te wagony (mój sklep coś się nie odzywa po złożeniu zamówienia w lutym ;) - czy z odległości ok. 40-50 centymetrów ta kalka jest bardzo widoczna? Jak to się prezentuje w świetle dziennym?

Taka refleksja. Można się było spodziewać, że będzie, co będzie, bo to przecież Program Start Fleischmanna i seria Piccolo, a tutaj każdy zarząd dostaje z grubsza to samo z innymi oznaczeniami (co widać też na powyższym zdjęciu wagonów DB/SBB/PKP i nawet ostatnio wydanych Eas CD Cargo - takich samych). Ja osobiście mogę pluć sobie w brodę, że miałem zbyt wygórowane oczekiwania od czegoś, co było z góry wiadome.

Jestem natomiast rozczarowany postępowaniem Fleischmanna i naprawieniem babola w taki sposób, przy pozostawieniu normalnej ceny. Powinna być jakaś obniżka, albo sensowniejsza poprawka. Osobiście chyba bardziej bym wolał dwa wagony w secie z takim samym numerem niż kiepsko naklejone kalki. W każdym razie - muszę zobaczyć na żywo.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#93
Posiłkując się fotką kolegi @jack77 widać że kalka jest super cieńka bo widać chyba spodnie numery...
20181105_113240.png
Ale dziwi mnie też mocno nieregularna krawędź kalki :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#94
Mam dwa set i na drugi dokładnie to samo
Wagony mają 3 różne numer, dwa pozostałe są ok.
A można jaśniej? Na czym właściwie polega problem? Ale moją uwagę zwrócił jeszcze jeden szczegół: w wózkach, które mają chyba udawać typ Y25, są jakieś dziwne elementy na zewnątrz klocków hamulcowych. Prawdziwe wózki tego chyba nie mają. A co ciekawe, pozostałe dwa wagony, szary i brązowy, tych elementów nie mają.

8.jpg
 

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
310 2 0
#95
Pytanie do posiadających już te wagony (mój sklep coś się nie odzywa po złożeniu zamówienia w lutym ;) - czy z odległości ok. 40-50 centymetrów ta kalka jest bardzo widoczna? Jak to się prezentuje w świetle dziennym?
Z takiej odległości nie widzę, że to kalka. Szczerze powiedziawszy, gdyby nie zdjęcie to bym pewnie nie zauważył. Konkretnie w moim przypadku z 40- 50 cm widać, że ta linijka z nr idzie krzywo i przesunięta jest w tył w stosunku do pozostałych oznaczeń i to jest irytujące. Chociaż możliwe w realiach PKP cargo.;)
Najgorsze jest to, że pod lupą widać stare oznaczenie. Kompletny brak profesjonalizmu. Może zbiorowy protest do FL?

pkp w.jpg
 

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
310 2 0
#96
Ale moją uwagę zwrócił jeszcze jeden szczegół: w wózkach, które mają chyba udawać typ Y25, są jakieś dziwne elementy na zewnątrz klocków hamulcowych
To taki dodatek FL ;). Jest to wynik wzmocnienia wózka belką. Jest on produkowany od wielu lat. Wzmocnienie z belką ma uniemożliwić wypadnięcie zestawu kołowego. Takich cudów firma Roco nie tworzyła, dlatego ich wózki są bardziej zbliżone do oryginału.


wózek.jpg
pcc w.jpg

A to zdjęcie przedniego wagonu PKP PCC dla porównania.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki