• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2018 w N

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
486 4 0
A można jaśniej? Na czym właściwie polega problem?
Na tym że, dwa wagony z setu mają numery bez poprawek. Ten trzeci to tak naprawdę któryś z tych pierwszych z nałożoną kalką. I to nie jest jednostkowy błąd, tylko przypuszczalnie cała seria.
Generalnie moim zdanie to jest niedopuszczalne, tak to można robić w domu, jak ktoś chce spolszczyć sobie tabor. Z drugiej strony mi to nie przeszkadza, ale rabat to mogliby za to dać .

A jakiej firmy są te dwa pozostałe wagony, szary SBB i czerwony DB?
To roco z przed dobrych kilku lat
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Posiłkując się fotką kolegi @jack77 widać że kalka jest super cieńka bo widać chyba spodnie numery...
Zobacz załącznik 606863
Ale dziwi mnie też mocno nieregularna krawędź kalki :)
Zdjęcia teraz nie dołączę, ale w końcu odebrałem swoją paczkę i...

Widać, że mam wagony z "nie pierwszej" partii. U mnie już kalek nie ma ;-) Dotyczy to obu moich setów, więc kontrola jakości musiała zadziałać, tylko nie wiemy, jak szybko.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 72 3
Dzięki za info..., już miałem lekkiego zgryza jak podejść do tematu. jakby nie było talboty są mniej popularne na drugo...trzeciorzędnych liniach.

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Jest już zdjęcie vectrona PKP Cargo w N-ce (tu ze sprzęgami profi i ładnym fotomontażem na jakimś standardowym tle):


Źródło: Facebook Fleischmann.de

Na stronie Fleischmanna pojawiła się informacja, że wersja z dźwiękiem jest dostępny w niewielkiej ilości. Analog podobno w przyszłym tygodniu wyjdzie ;)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Kończąc pobyt w temacie. Fleischmann zmienił już status vectrona w analogu na dostępny w małej ilości, zatem jeżeli chodzi o Polskę, to już wszystkie plany na ten rok są wydane.

Podsumowując polszczyznę - nowość 2017 od Trixa - sypialny WARS zaliczył już ponad roczne opóźnienie i ma być w I kw. 2019, a Piraci dalej nie ogarnęli sypialnych i restauranta z EN Jana Kiepury (nowość 2015). Za to już dostępne do przemalowania są Ikarusy 260 i 280 w sklepie MBS Seibnitz i tym optymistycznyn akcentem w świątecznym klimacie kończę:).

Wesołych!
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
^^ Sprzęgi profi widzę. Standardowe w zapasie, czy sam wymieniałeś?

PS. Aż się boję pytać o jakość pionowego napisu pkpcargo.com, o którym w wersji H0 Rock różne opinie krążyły ;)
 

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
486 4 0
^^ Sprzęgi profi widzę. Standardowe w zapasie, czy sam wymieniałeś?
Są standardowe w zapasie, są też przewody hamulcowe do zamontowania i haki.
Jest to wersja z dźwiękiem i niestety jestem rozczarowany. Brak komunikatów w języku polskim. Są tylko dwa pojedyncze słowa po szwabsku.
Chyba nigdy nie przestaną nas traktować jak trzeci świat.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
Sie tak przygladam... Tampo to nie jest... flexodruk hmmm... Te napisy jakies takie wypukle mi sie wydaja. A moze to zludzenie?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki