• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości 2017

OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#41
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#43
Zapewne. Ciekawi mnie tylko, dlaczego Tillig poszedł w rozwiązanie na stałe. Trochę to na odwal. Może stwierdzili, że jak zrobią z gniazdem, to miejsca nie będzie.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#44
Tak mi się wydaje, bo lokomotywa jest naprawdę malutka.
Po prostu pewnie płytka jest już dekoderem sama w sobie.
Nie będę rozbierał modelu bo aż strach :)
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#51
Co jak co, ale te BR89 chyba wielkich zmian w trakcie pracy pod zarządem PKP nie przeszły w stosunku do tego, jak wyglądały jako DR-owskie maszynki, więc "przeróbka" takiego cuda H0 http://www.modellbau-wiki.de/wiki/Datei:89_7271_Ma55038.jpg na PKP sprowadzać by się mogła w zasadzie tylko do tabliczek i oznaczeń na budzie. Bandaże tez już są :)
 
Ostatnio edytowane:

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#53
Akurat wiązary wyglądają na metalowe, nie mam jak ich sptrawdzić bez rozbierania, natomist przeciwkorba, krzyżulce są z tworzywa elastycznego. Lekko się ugina. System mocowania jest delikatny, ale pewny.
Na powno nie wylatają szyby jak w pikowskich et22 i nie palą się silniki dekodery jw.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#55
Zazdroszcze stonki i fiata, patyczaki średnio mi podchodzą, bo mam je codziennie przed oczami, za to jak jedzie ludmiła lub gagar czuję drżenie okien, tależy i innych sprzętów.
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#59
O.... jestem zaskoczony. Znaczy się poszło na lepsze. Doceniam. Plastikowe na pewno nie tak trwałe. To jednak ruchome elementy, a z czasem plastik parcieje.
Fleischmann w swojej eNce od dawna stosuje metalowe. Wyglądają tam ładnie, filigranowo dosyć. Biorą tyle kasy za te modele to już najwyższa pora dawać wiązary z metalu :)
Pamiętam jak kiedyś złapałem za wiązary Tkt3 kolegi (TT, Tilliga), gdy ten nagle krzyknął by tak nie łapać, bo się połamią wiązary... (byłem wtedy przekonany, że są z metalu - jak w eNce, którą posiadałem). Plastikowe wiązary jakoś mi tandetą jadą.
 
Ostatnio edytowane:

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#60
Za wiązary się nie łapie, żadne!, nawet metalowe i tytanowe, bo to jest naprawdę delikatny element. Tillig w ulotce do TKH sugeruje żeby łapać za skrzynie wodne :LOL:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor TT/TTm/TTe 48
Tabor TT/TTm/TTe 18
Tabor TT/TTm/TTe 1
Tabor TT/TTm/TTe 0
Tabor TT/TTm/TTe 2

Podobne wątki